Poll: Votati bardul care considerati ca a avut ce mai buna creatie:
You do not have permission to vote in this poll.
roby 14
33.33%
4 33.33%
Ionutzel
8.33%
1 8.33%
Terente
33.33%
4 33.33%
Warhell
0%
0 0%
Hegan
0%
0 0%
Bogdan
25.00%
3 25.00%
Total 12 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 1 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Champion of Gothic ~ Proba 2
#1
Proba 2


In sfarsit a venit momentul ca voi, cei din multime, cei ce ati ascultat recitarile poeziilor sau povestiilor barzilor nostri. Voi cei ce v-ati ascutit urechile pentru glumele cele mai selecte si ati lacrimat la versurile cele mai profunde. Voi oamenii de rand si nobilii Myrthanei sunteti pe cale sa il alegeti pe cel ce a reusit sa va deschida sufletele cel mai tare. Regele vostru din pacate a exagerat cu vinul asearaHaha asa ca astazi voi face eu prezentarile. Ati reusit sa ma impresionati cu totii prin realizarile voastre artistice. Ati dovedit ca nu sunteti doar niste facatori de farmece sau priceputi manuitori a-i metalului si sunteti si niste adevarati artisti. Astfel in competitia de azi ii avem pe urmatorii in fata voastra.

Astazi bravul nostru magician si in acelasi timp bardul comediei, roby14 a ales sa ne vorbeasca cum ar fi fost lumea Gothic fara eroul fara nume:

Show Content

Urmatoarea realizare artistica ii apartine curajosului Ionutzel, el alegand de data aceasta sa ne incante cu o poveste cu tema "Daca bariera nu ar fi existat.":
Show Content

Lucrarea urmatoare e ceva mai profund, in care ne arata cum ar fi fost lumea fara Nameless, realizata de catre perfectionistul nostru fierar, Terente:
Show Content

Creatia urmatoare apartine tanarului nostru bard, Hegan care ne vorbeste despre o colonie fara bariera:
Show Content

As dori sa va prezint o alta realizare amuzanta, prezentata de catre bardul nostru, Warhell:
Show Content


Dar stati aceasta nu este ultima, urmeaza sa va prezint o alta frumusete de lucrare creata, intr-o limba straina noua, dar inteleasa in totalitate dupa anii de studiu, acesta vorbeste despre colonia fara bariere, cu totii il cunoasteti dupa nickname-ul Bogdan:
Show Content

Din pacate restul inscrisilor si-anume:
BeoWulf, Altair vor primi procentajul de -1...
Intradevar in proba 1 am scris ca e 0%, dar am hotarat ca daca cei ce primesc 0 puncte pentru ca nu au luat unul dintre primele 3 locuri, cei ce stau pe tusa sa primeasca -1. Cel putin asa e corect.

La fiecare proba procentajul fiecaruia va fi hotarat de voturile acordate in poll si astfel se vor hotari locurile 1, 2 ,3.

Alegeti cu grija! Fara alegeri care presupun certurile de pe forum, atunci cand alegeti, va aratati opinia asupra muncii unuia dintre participanti si nu asupra ceea ce aveti cu el pe forum.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

#2
Ai uitat sa pui poll, dar cred ca poti sa lasi asa, si votam direct in topic. Asa poate avem si mai multe argumentari.

Also, nu e despre lipsa barierei lucrarea mea, e despre lipsa lui Nameless.
#3
nu prea e corect schimbarea dramatica de -1 fara avertisment sau ceva ,dar e acceptabila acuma barim sa stiu sa nu mai stau pe tusa Haha

Mai mult am votat care ma amuzat mai mult mai ales Roby Haha bravo maestre
1.Roby
2.Ionut
3.Bogdan
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
#4
Bogdan #1
Terente #2
Roby #3
#5
Eu, aleg povestea lui Ionutzel, sincer , a lui ma amuzat, si sa zicem, a ca fost scrisa pe limbajul preferat de mine.
Terente e al doilea pe lista, dar doar cu prima strofa:d.
#6
Eu am precizat de la inceput ca "poezia" mea e in afara concursului, pentru ca nu particip la concurs.Haha

Votez pentru locul 1 pe Bogdan si pentru locul 2 pe Terente. Atat. Pentru ca s-au straduit mai mult decat ceilalti.
#7
M-am ocupat eu, old nick. Am să fac şi poll-ul. Santaa

BTW: Când am dat să fac Poll a apărut că deja este, iar apoi a apărut. Cred că e un bug. Haha
Sup
#8
Si in runda asta se distinge cel care merita sa castige detasat, iar acesta este Bogdan.

Ar fi fain ca runda a treia sa ne duelam putin mai direct. Grin Asteptam si vedem ce ne pregateste Zamolxis.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#9
(01-12-2013, 09:59 PM)old nick Wrote: Pentru ca s-au straduit mai mult decat ceilalti.

Obiectie, de unde sti tu ca noi restu nu ne-am straduit?
Ajutama sa inteleg ce vrei sa zici daca gresesc.
#10
(01-12-2013, 10:11 PM)roby14 Wrote:
(01-12-2013, 09:59 PM)old nick Wrote: Pentru ca s-au straduit mai mult decat ceilalti.

Obiectie, de unde sti tu ca noi restu nu ne-am straduit?
Ajutama sa inteleg ce vrei sa zici daca gresesc.

ca a postat in ultima zi Haha
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Proba 1 - către Legenda M. Szekemri 37 15,130 11-03-2013, 08:39 PM
Last Post: Szekemri
  The Champion of Gothic ~ Concurs Zamolxis1 177 40,706 02-15-2013, 11:09 PM
Last Post: Zamolxis1
  The Champion of Gothic ~ Proba 3 Zamolxis1 25 7,597 02-11-2013, 08:49 PM
Last Post: Cristian
  The Champion of Gothic ~ Proba 1 Zamolxis1 12 4,371 01-06-2013, 11:22 PM
Last Post: Zamolxis1
  Gothic Movie Contest Dastan 39 12,677 07-17-2012, 10:21 PM
Last Post: Robi
  Poze Concurs Peisaje din Gothic. Zamolxis1 5 3,236 01-13-2012, 02:51 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)