Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arc sau arbleta?
#1
Ce va placut arcul sau arbaleta?Mie unul cel mai mult mi-a placut arbaleta deoarece in primul ran are damage mult mai mare ca arcul si in al doile rand imi placea foarte mult cum statea omului in spate.:-D-::39:
replyReply
#2
In primele doua Gothic-uri aleg, cu siguranta, arbaleta ca Range Weapon cu care sa termin jocurile.

In Gothic III, aleg, cu siguranta, arcul, deoarece orice arbaleta se incarca super-greu (oricat de antrenat ai fi). Arcul, in schimb, are niste lucruri super: la mijlocul ecranului ai o tinta in forma de V, si cand lansezi sageata o ia in linie dreapta, apoi se duce, incet, in jos, asa ca trebuie sa ai mereu in minte traiectoria sagetii catre tinta (o linie curba), si in acest fel se creeaza si un balans, deoarece in primele doua Gothic-uri blocai camera pe tinta si apoi puteai lansa sageata direct spre ea, fara sa mai calculezi nimic (puteai sa tragi in spate privind in fata :-D-Smile.

Si sa nu uit, pentru arc ai trei tipuri de sageti: sageti normale, sageti de foc (preferatele mele, deoarece tinta arde si pierde si mai mult hp), si sageti explozive.

EDIT: Am uitat ca asta e un topic pentru Gothic I. :-D-:
replyReply
#3
prefer arcul . mai putin puternic dar mai rapid . oricum arcul e pt vanatori iar arbaleta pt mercenari
replyReply
#4
arbaleta fiindca are damage mare ,dar in realitate arcul este mai bun
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#5
si am uitat sa zic k arbaleta este si pt garzi si pt orci(doar in gothic3) .mia mia placut arcul pt ca imi place sa vanez animale..(iar cu un arc bun si oameni/orci)
replyReply
#6
Aceasta alegere depinde si de ce tip de luptator vrei sa fii. De exemplu, (in Gothic III) daca te antrenezi la Fighting Skill (un fel de Strenght) poti avea, alaturi de sabii, si o arbaleta buna (deoarece aceasta are nevoie de forta, nu de dexteritate). Daca, in schimb, vrei sa fii un arcas/vanator, va trebui sa iti antrenezi foarte mult Hunting Skill (un fel de Dexterity), deoarece sunt arcuri care necesita peste 200 Hunting Skill (parca 230), dar care sunt destul de puternice (au peste 100 damage).
replyReply
#7
Arbaleta - are damage mai mare si arata mai bine.
replyReply
#8
arc...termin jocu'....new game...arbaleta....termin jocu'....new game...magic...si tot asa.......
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#9
mmda... arbaleta este cea mai buna... chiar daca se incarca greu.. da' .. damage-ul face tot... o arbaleta de 200 damage (in g) 30 rupi tot cu ea... parerea mea..
replyReply
#10
de ce vorbiti de gothic 3 foarte mult intr-un topic G1?
arbaleta... normal...
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)