Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clubul cinefililor - Discutii generale
#91
Nu, oricum nu am impus ca discutiile sa se termine odata ce trecem la urmatorul film, poti sa revi si dupa.
replyReply
#92
So, dupa cum spuneam in discutii zilnice, nu mi-a mers internetul pe unele site-uri in ultimele zile (inclusiv aici) si nu am putut sa 'dau startul' la discutii. Puteam sa incepm acum. O sa revin mai tarziu cu noul film si cu pareri.
replyReply
#93
Pfoai...am uitat de film.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#94
Am văzut filmul. Mă lăsaţi şi pe mine să intru în Clubul cinefililor?Haha
replyReply
#95
Sure mate, chiar ma gandeam ca ai vrea sa participi. Baga si tu un film la care sa ne uitam in continuare si posteaza ceva despre actualul in celalt topic.
replyReply
#96
Rounders [1998] - http://www.imdb.com/title/tt0128442/ - 7.3
"Quintă Royală" este povestea unui om care-şi urmăreşte împlinirea visului de o viaţă. Situat în New York, pe fundalul lumii jucătorilor de poker, filmul îl are în rolul principal pe Matt Damon în ipostaza unui as al jocului de cărţi, care încearcă să înceapă o viaţă nouă.

Eroul este student la o Şcoală de Drept, iar pentru el facultatea reprezintă drumul sigur către succes, însă şi o viaţă lipsită de emoţiile şi neprevăzutul pe care le trăieşte în încăperile obscure în care joacă poker. Atunci când prietenul său - interpretat de Eduard Norton - este eliberat din închisoare, se naşte dilema tuturor celor ca el: aceea de a se reîntoarce în lumea pokerului de dragul anturajului.
[Image: 10874162_det.jpg]
replyReply
#97
Ce spuneţi să reîncepem cu filmul "The Pianist" ?
Sup
replyReply
#98
Pot si eu sa intru in club? :d.
replyReply
#99
(03-04-2013, 04:11 PM)Warhell Wrote: Ce spuneţi să reîncepem cu filmul "The Pianist" ?
Fine by me, doar sa lasam ceva mai mult timp pentru vizionare. Sa zicem de azi pana undeva in weekend. Eu oricum pana vineri nu pot sa fac rost de film, si nu as vrea sa vorbesc din franturile pe care mi le aduc aminte de la prima vizionare.
(03-04-2013, 04:20 PM)ThePaladinHero Wrote: Pot si eu sa intru in club? :d.
Da, desigur. Citeste ce s-a mai postat pana acum in cele doua topicuri ca sa ai o idee despre ce trebuie sa facem.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 27,011 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,452 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Clubul cinefililor Szekemri 20 7,624 02-17-2013, 10:53 PM
Last Post: Bogdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)