Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Clubul cinefililor - Discutii generale
#11
Cat de curand, ca nu am la ce sa ma uit. Si n-am chef sa caut. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#12
Ma gandeam sa facem alegerile pe baza genurilor, si mai apoi pe baza unei tematici. Adica, sa zicem ca incepem cu comedie, fiecare pun cate o comedie. Dupa ce am ales toti un film din acel gen, trecem la altul. Sper ca e clar ceea ce vreau sa spun.

Daca da, eu zic sa incepem chiar cu comedie pana ne intram in ritm. Ca sa fie cat mai interesant cred ca ar fi recomandat sa alegem filme pe care nu le-am vazut si pe cat posibil nici ceilalti.

In alta ordine de idei, suntem 5 pana acum, cu Altair care nu poate decat in weekend. Cred ca ar fi un pic exagerat sa stam cate o saptamana la film, drept care fie o sa il rog sa isi faca timp si in cursul saptamanii (2 ore cred ca se gasesc totusi pe undeva), fie va trebui sa recupereze pe parcurs.

In ordinea in care am postat am fi eu, Altair, Warhell, Zamo si Terente. Nu cred ca conteaza foarte mult ordinea in care alegem, deci propun sa o lasam pe asta (daca vreti neaparat dau si un random.org).

Asadar, ca sa nu il mai tin pe Terente in suspans, incepem cu ceva mioritic: Despre oameni si melci

Intre timp, alti doritori sunt bineveniti.

LE: Legat de idee lui Warhell, cred ca dupa ce terminam cate un gen, atunci putem sa facem recomandarile.
replyReply
#13
Bine atunci.Anyway: Asta-i baiatul meu!
replyReply
#14
Cred ca ar fi mai indicat sa asteptam sa terminam cu un film inainte de a-l posta pe urmatorul, altfel e posibil sa se incurce un pic lucrurile. In alte cuvinte, sa le luam incept, pe rand. Poti sa il lasi pe asta de acum, dar pe viitor sa le postam doar dupa ce expira perioada dedicata anteriorului.
replyReply
#15
Hmm..şi până când trebuie să îl vizionez?
Sup
replyReply
#16
Cred ca 4 zile sunt de ajuns, adica pana pe vineri.

Also, nu cred ca trebuie sa deschidem topic pentru fiecare film pe care il vizionam. In primul rand pentru ca dupa un timp o sa ne aglomeram cu topicuri, iar apoi acestea vor deveni destul de inutile dupa ce epuizam discutia pe baza acelui film. Topicul asta cred ca e de ajuns pentru orice discutii, cel mult sa lasam doua topicuri, unul exclusiv pentru discutiile legate de filme si unul pentru discutii mai generale (alti participanti, ce film alegem in continuare, ce gen sau tematica, recomandarile de filme).

Apropo de recomandari. Ma gandeam sa facem asa: la sfarsitul fiecarei 'runde,' ca sa zic asa, fiecare participant va recomanda cate un film fiecaruia dintre ceilalti participanti. Recomandarile trebuie sa aiba in vedere doua criterii: sa se incadreze in genul acelei runde si sa incerce sa nimereasca cat mai bine gusturile persoanei careia i se face recomandarea, pe baza alegerii acestuia din timpul rundei.
replyReply
#17
(01-22-2013, 04:58 PM)Bogdan Wrote: Cred ca 4 zile sunt de ajuns, adica pana pe vineri.

Also, nu cred ca trebuie sa deschidem topic pentru fiecare film pe care il vizionam. In primul rand pentru ca dupa un timp o sa ne aglomeram cu topicuri, iar apoi acestea vor deveni destul de inutile dupa ce epuizam discutia pe baza acelui film. Topicul asta cred ca e de ajuns pentru orice discutii, cel mult sa lasam doua topicuri, unul exclusiv pentru discutiile legate de filme si unul pentru discutii mai generale (alti participanti, ce film alegem in continuare, ce gen sau tematica, recomandarile de filme).


Ma gandeam si inca ma gandesc ca o sa arate ca naiba sa amestecam aici discutii atat cu descrierea filmului, cat si despre ce film alegem sa vedem. Si mi s-a parut interesant un thread pentru un film. Apoi, dupa ce terminam discutiile, putem sa-l inchidem spre exemplu.

Anyway, ma supun voua. Cum ziceti ca e mai bine.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Păi în thread-ul lui Terente ne punem şi noi părerile, şi când runda asta e gata..îl închid şi arhivez dacă e nevoie.
Şi tot aşa...
Sup
replyReply
#19
@Terente, ideea ta e buna in principiu, pentru ca probabil se vor amesteca discutiile. Nu prea ma atrage insa partea cu inchisul si arhivatul topicurilor odata ce terminam cu un film. Intr-un fel mi se pare ca s-ar pierde discutia si nu am avea nici un rezultat concret al efortului nostru, ca sa zic asa. In concluzie, ca sa impacam si capra si varza, eu zic sa lasam doua topicuri, cele de acum (caz in care trebuie sa le schimbam numele un pic).
replyReply
#20
(01-22-2013, 05:17 PM)Bogdan Wrote: In concluzie, ca sa impacam si capra si varza, eu zic sa lasam doua topicuri, cele de acum (caz in care trebuie sa le schimbam numele un pic).

Asta vreau si eu, sa nu se piarda discutia. Smile Parca inca un subforum ar fi exagerat, nu? Sau sa nu arhivam si sa facem cumva cu sticky threads.. Nu stiu, e complexa treaba. Grin
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii generale despre filme Szekemri 67 27,420 05-12-2015, 09:05 PM
Last Post: Warhell
  Discuţii generale despre seriale Szekemri 34 11,723 11-25-2014, 12:23 AM
Last Post: soul of darkness
  Clubul cinefililor Szekemri 20 7,769 02-17-2013, 10:53 PM
Last Post: Bogdan

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)