Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Legea Atractiei!
#1
Care este parerea vostra despre filmul The secret si legea care o sustin ei? (Va rog sa nu mai facem aluzie prea multa la religie)
replyReply
#2
Nu l-am vazut. Spune-mi legea macar ca sa o pot comenta.
replyReply
#3
Se zice ca daca iti doresti ceva cu adevarat chiar se intampla si toate realizarile din viata noastra au fost realizate datorita emotiilor noastre.
Aceasta este o definitie asa in mare..
replyReply
#4
nu am vazut filmul, dar am aflat acum vreun an si ceva de teorie, si am incercat-o. si spre surprinderea mea, a mers :|
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#5
Aceasta este o ecuatie incompleta. Ar fi:

Dorinta + munca

Daca nu muncesti pt. visul tau, cum o sa se implineasca?

Daca spui ca trebuie numai sa vrei ca sa se implineasca.. asta o poate face numai Dumnezeu.
replyReply
#6
smith like that :-?
adica in teoria care am auzit-o eu, trebuia sa te gandesti la asta, si chiar sa VREI sa se intample asta si daca vrei sa se intample asta, si universul o sa vrea sa se intample asta, asa ca o sa se intample, si in textul tau pentru dorinta [gen 'vreau sa merg la X] nu trebuie sa folosesti cuvantul 'NU'
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#7
Dar nici nu trebuie sa te gandesti la nu!

Uitati in trailer in limba romana http://thesecret.tv/movie/trailer.html?s=f&l=ro .
replyReply
#8
da, cam asa Haha ca cica daca te gandesti la nu, atunci universul o sa creada ca tu NU vrei gandul ala Haha
si daca vrei ceva gen
'nu vreau sa merg acolo', o sa mergi, pentru ca ai pus nu, si universul o sa inteleaga ca vrei sa mergi =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#9
(12-06-2009, 02:47 PM)ufy Wrote: da, cam asa Haha ca cica daca te gandesti la nu, atunci universul o sa creada ca tu NU vrei gandul ala Haha
si daca vrei ceva gen
'nu vreau sa merg acolo', o sa mergi, pentru ca ai pus nu, si universul o sa inteleaga ca vrei sa mergi =))

Asta e o superstitie.
replyReply
#10
asa zice legea aia /Smile
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)