Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Topicul cu sport
#31
Nu te bucura prea mult. Nu e prima dată când Steaua face miracole şi nici ultima categoric ... dar mereu după un meci incredibil face vreo 10 praf.
Steliştii au avut un noroc incredibil. (Bara Ajax'ului şi baradele lui Tătăruşanu, una a fost de pe linie)
Dar per total, a fost un meci fabulos, iar eu ca stelist de mic n-am putut decât să mă bucur, dar nu-mi fac aluzii cu Chelsea. Ne va bate, dar nu ca Inter pe CFR .. că tot veni vorba de CFR, toată lumea a uitat de ăştia după victoria Stelei. HahaHaha
Întradevăr, Chelsea nu mai are echipa care o avea, şi mi se pare şi cam bătrână, dar tot e peste Steaua ... eu sper la o victorie uitându-mă după ultimele meciuri cu englezii ... Liverpool, Arsenal au fost destul de bine ţinute de stelişti ... de Midlesbrough...nu mai comentez. Haha
În fine, mult noroc 9 martie ..
Sup
replyReply
#32
(02-23-2013, 06:09 PM)Warhell Wrote: Nu te bucura prea mult. Nu e prima dată când Steaua face miracole şi nici ultima categoric ... dar mereu după un meci incredibil face vreo 10 praf.
Steliştii au avut un noroc incredibil. (Bara Ajax'ului şi baradele lui Tătăruşanu, una a fost de pe linie)

Show Content
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#33
(02-23-2013, 06:09 PM)Warhell Wrote: Nu te bucura prea mult. Nu e prima dată când Steaua face miracole şi nici ultima categoric ... dar mereu după un meci incredibil face vreo 10 praf.
Steliştii au avut un noroc incredibil. (Bara Ajax'ului şi baradele lui Tătăruşanu, una a fost de pe linie)
Dar per total, a fost un meci fabulos, iar eu ca stelist de mic n-am putut decât să mă bucur, dar nu-mi fac aluzii cu Chelsea. Ne va bate, dar nu ca Inter pe CFR .. că tot veni vorba de CFR, toată lumea a uitat de ăştia după victoria Stelei. HahaHaha
Întradevăr, Chelsea nu mai are echipa care o avea, şi mi se pare şi cam bătrână, dar tot e peste Steaua ... eu sper la o victorie uitându-mă după ultimele meciuri cu englezii ... Liverpool, Arsenal au fost destul de bine ţinute de stelişti ... de Midlesbrough...nu mai comentez. Haha
În fine, mult noroc 9 martie ..
In ultimii ani victoriile mari ale Stelei au venit mai degraba ca o exceptie de la un joc slab al echipei. Acum pe langa faptul ca Steaua joaca bine in mai toate meciurile (cu accidentele care sunt part of the game, se intampla si la case mai mari), echipa are jucatori mult mai buni si un lot mult mai complet. Sa nu uitam ca s-a jucat fara Bourceanu si Pintili, care au tinut mijlocul in spate in prima parte a sezonului.

Si Steaua nu a avut noroc incredibil. Sau altfel spus, a fost noroc, dar e parte din joc, la fel de bine se poate spune ca Ajax a avut noroc la destule ocazii ale Stelei. Noroc incredibil a avut Chelsea anul trecut cu Barcelona.

Ca tot venii vorba, Chelsea nu e o echipa imbatranita. E tocmai invers, se afla intr-un proces de intinerire. Daca te uiti la lotul englezilor, inclusiv jucatorii pe care ii are imprumutati, cred ca sunt echipa cu cei mai buni jucatori tineri din Europa (Lukaku, Hazard, Mata, Oscar, de Bruyne, Courtois, Piazon, Romeu etc). In 2-3 ani se va bate cu Bayern si Milan pentru suprematie europeana. Partea buna pentru Steaua e ca Chelsea, la fel ca si celelalte echipe mari din PL, nu se omoara cu firea decat in Cl. S-a vazut in meciurile cu Sparta Praga, echipa destul de modesta.
replyReply
#34
Sparta Praga a pus multe probleme Stelei, sau era Slavia ... hm ... oricum, cehii nu trebuiesc subestimaţi.
Cât despre meciul cu CHelsea, Doamne ajută!
Sup
replyReply
#35
(02-23-2013, 06:40 PM)Bogdan Wrote: In 2-3 ani se va bate cu Bayern ... pentru suprematie europeana.

Asta s-a intampla sezonul trecut... si a castigat.
replyReply
#36
Anul trecut a fost apa de ploaie, Chelsea a avut bafta cat pentru 10 sezoane. Eu ma refer sa se bata de la egal la egal, nu sa se bage cu curu-n poarte si sa spere. Ironic, Chelsea, de prin 2004-2005 de cand au inceput sa aiba pretentii la Champions League, au reusit sa castige cu lotul cel mai slab si cand meritau cel mai putin.
replyReply
#37
(02-23-2013, 06:40 PM)Bogdan Wrote: Sa nu uitam ca s-a jucat fara Bourceanu si Pintili, care au tinut mijlocul in spate in prima parte a sezonului.

Sunt singurul care crede ca Filip a fost mult mai ok decat Pintili (hai sa nu zicem Bourceanu)? Si curaj a avut, se vede ca e foarte solid si n-a prea trecut nimeni de el.

Bogdan Wrote:Si Steaua nu a avut noroc incredibil. Sau altfel spus, a fost noroc, dar e parte din joc, la fel de bine se poate spune ca Ajax a avut noroc la destule ocazii ale Stelei. Noroc incredibil a avut Chelsea anul trecut cu Barcelona.

Nu mi s-a parut ca a avut noroc asa nesimtit.. e adevarat ca daca intra prima ocazia a Ajaxului se ducea totul.. Dar dupa: bara Popa, suturi de la Tanase, Rusescu.. etc. a compensat zic eu.

{by the way}

Vine cineva pe National Arena la meci?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#38
Daca nici la Chelsea nu vin inseamna ca nu o ajung niciodata pe stadion. Deci da, vin. Sper.

LE: Legat de Filip, da a jucat bine, mai bine decat Pintili in primul meci. Daca o tine tot asa are potential bunicel, pentr ca a aratat ca un mijlocas central destul de complet, avand si faza ofensiva care lipseste la Pintili. Oricum, si Tanase a jucat bine in centru, de cand a venit la Steaua ma tot intreb de ce nu il joaca macar ca un atacant secundar daca nu mijlocas central/ofensiv.
replyReply
#39
Se pare ca s-au vandut aproape toate biletele, la un pret incepand de la 60 de lei. Shit, se folosesc de meciul asta ca sa se umple de bani, si avand in vedere euforia meciului cu Ajax le iese. Prin comparatie, la meciurile din grupe biletele erau in jur de 15-25 de lei. Sper sa am bani sa cumpar sau sa mai gasesc.
replyReply
#40
Acum nu vroiai să pună vreo 30 de lei doar? Totuşi, e o echipă mare, iar faptul că meciul are loc în optimi mai ridică preţul ...
Sup
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)