Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Daca ati trai in lumea Gothic ...
#1
Wink 
Salutare tuturor! Nu am mai intrat pe forum de ceva timp insa ma bucur nespus sa vad ca inca sunt jucatori de Gothic activi pe aici.

Revin cu o intrebare putin mai ciudata pentru fanii Gothic. Grin Daca v-ati putea transpune in lumea Gothic si nu ar exista Nameless Hero , in pielea carui personaj din toata seria v-ati dori sa fiti? Dar un personaj in pielea caruia nu v-ati dori sa fiti? Haha
Puteti numi si mai multe personaje daca doriti ...

Argumentati raspunsul. Smile

Eu unul as vrea sa fiu in pielea lui Gomez deoarece duce o viata fara griji si are tot ce isi doreste spre deosebire de restul oamenilor din colonie. Cel putin pana incepe haosul in Old Camp si este omorat de Nameless Hero. Dar fara Nameless Hero probabil ar fii trait la fel de bine pana la adanci batraneti. Grin

Nu as vrea sa fiu in pielea NPC-ului care se afla in casa parasita din mijlocul mlastinii care e incojurata de Swampsharks. Haha (numai ii stiu exact numele)

Eu m-am limitat la Gothic 1. Daca doriti puteti mentiona personaje/NPC-uri si din Gothic 2 si 3.
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#2
Sa ne punem creierul putin in miscare..

Pai, daca as trai in universul Gothic, mi-ar placea sa traiesc in corpul lui Diego, bineinteles. Intelepciune cat cuprinde, putere si dexteritate. Dupa mine, el a fost cel mai influent om din colonie, avand alaturi prieteni ca Gorn, Lester, Milten etc.

In Old camp este clar ca el controla lucrurile, ca Gomez se temea de puterea lui, motiv pentru care i-a interzis sa intre in partea superioara a orasului. Si istoria lui e una interesanta, cu vechea lui casa din orasul port si cu daramarea turnului din castel.

Deci e clar, Diego mi-ar place sa fiu, daca ar exista lumea asta.

----------
Partea a doua:

Nu mi-ar placea sa fiu Nadja (sau oricine din grupul femeilor din Red Lantern). Haha

Acum serios, nu mi-ar placea sa fiu Gomez avand in vedere istoria lui si sfarsitul tragic.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#3
Eu aş vrea să fiu Angar.
Loial, puternic şi respectat de întreaga tabără a sectei, dacă nu de toată colonia.
Doar faptul că ai reuşit să vorbeşti cu el te face special .. din câte spunea un templier de acolo.

Nu mi-ar place să fiu Raven. E marioneta lui Gomez .. face cam tot ce ar trebui să facă însuşi Gomez.
Iar în Gothic 2 ... e clar că e pierdut .. în spaţiu..Haha
Sup
replyReply
#4
(01-27-2013, 03:42 PM)Terente Wrote: Sa ne punem creierul putin in miscare..

Pai, daca as trai in universul Gothic, mi-ar placea sa traiesc in corpul lui Diego, bineinteles. Intelepciune cat cuprinde, putere si dexteritate. Dupa mine, el a fost cel mai influent om din colonie, avand alaturi prieteni ca Gorn, Lester, Milten etc.

In Old camp este clar ca el controla lucrurile, ca Gomez se temea de puterea lui, motiv pentru care i-a interzis sa intre in partea superioara a orasului. Si istoria lui e una interesanta, cu vechea lui casa din orasul port si cu daramarea turnului din castel.

Deci e clar, Diego mi-ar place sa fiu, daca ar exista lumea asta.

----------
Partea a doua:

Nu mi-ar placea sa fiu Nadja (sau oricine din grupul femeilor din Red Lantern). Haha

Acum serios, nu mi-ar placea sa fiu Gomez avand in vedere istoria lui si sfarsitul tragic.

Haha M-ai facut sa rad destul de tare la faza cu Nadja. Buna alegere. Diego este si el un personaj in pielea caruia as vrea sa ma aflu. Este respectat de toti si are o poveste interesanta. De asemenea, are parte de multe aventuri de-a lungul seriei Gothic.

(01-27-2013, 03:52 PM)Warhell Wrote: Eu aş vrea să fiu Angar.
Loial, puternic şi respectat de întreaga tabără a sectei, dacă nu de toată colonia.
Doar faptul că ai reuşit să vorbeşti cu el te face special .. din câte spunea un templier de acolo.

Nu mi-ar place să fiu Raven. E marioneta lui Gomez .. face cam tot ce ar trebui să facă însuşi Gomez.
Iar în Gothic 2 ... e clar că e pierdut .. în spaţiu..Haha

Angar este si personajul meu favorit din secta si daca as putea intra in pielea unui personaj din tabara asta sigur l-as alege pe el. Smile
Cand m-am apucat de Gothic 3 cel mai mult imi doream sa ii regasesc pe Angar si Lee dintre personajele vechi. (exceptand pe Gorn,Lester,Diego si Milten)
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#5
sunt penibil daca si eu zic tot Angar? :p
atunci sa zicem unul dintre templierii ce fac "naveta" zilnica intre Old mine si Swamp camp pt transportul de minecrawler secretion. (te invata sa iei mandibula). Dc? Pai vezi mare parte din colonie, ma pot opri in old camp la market, arena, ş.a., apoi in old mine pot lua ore cat vreau si bineinteles sa omor minecrawleri, si restul lucrurilor din swamp: iarba, meditatie, antrenament.

nu as vrea să fiu Mud. Nici tipul cu casa in drum.
replyReply
#6
Da da, Kyle nici eu n-aş vrea să fiu. Haha
Sup
replyReply
#7
(01-27-2013, 08:47 PM)Warhell Wrote: Da da, Kyle nici eu n-aş vrea să fiu. Haha
Haha Intradevar, ar fii nasol ca toata lumea sa marsaluiasca pe la tine prin casa.
"Recollect your thoughts don't get caught up in the mix, cause the media is full of dirty tricks. Only God can judge me!"
replyReply
#8
Sau de ce nu Pedro, stai toata ziua ca un om harnic in fata unei usi, asteptand.....................asteptand.Grin
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,050 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 422 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,017 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,536 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,026 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,082 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,522 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,437 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,186 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,001 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)