Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
League of Legends
#91
Karma pe Est și pe Talon pe Vest. L-am încercat pe cel din urmă într-un meci și mi-a ieșit 20/5/22 ... și lumea se vaită de Fiora.
replyReply
#92
Incearca sa il joci contra Lee Sin. Haha
Ca tot zici ca ai main adc, poti sa imi dai niste sfaturi cu Lucian? De obicei nu joc adc, dar m-am hotarat ca tre' sa invat pana la urma. La farm ma descurc, pe lane ma descurc, dar in teamfight imi e putin greu avand in vedere ca nu prea am jucat adc.
FlowerFlower
replyReply
#93
(07-03-2015, 06:27 PM)Tendo Wrote: Incearca sa il joci contra Lee Sin. Haha
Ca tot zici ca ai main adc, poti sa imi dai niste sfaturi cu Lucian? De obicei nu joc adc, dar m-am hotarat ca tre' sa invat pana la urma. La farm ma descurc, pe lane ma descurc, dar in teamfight imi e putin greu avand in vedere ca nu prea am jucat adc.

Încearcă să joci agresiv early-game ca să-ți asiguri ceva killuri până când vin team-fighturile. Lucian are o rază de atac scurtă, însă are destul de multă putere. Încearcă să nu stai în aceeași zonă cu aliații tăi, dar totuși în spatele lor și pune-i pe ei să intre întâi, tu să te bagi pe urmă și să le furi killuri ... până la urmă ADC-ul este singurul care are voie să fure killurile de la ceilalți și e chiar amuzant să faci asta. Haha

Dacă împotriva ta este o echipă cu LeBlanc sau campioni cu mult cc (ceea ce se cam întâmplă în fiecare meci din sezonul actual), viața ta va fi destul de grea și va conta mai mult echipa decât capacitățile tale de a te feri de adversari. Ăsta e unul din principalele motive pentru care lumea nu-l mai joacă pe Lucică. În meta-ul actual e groaznic să fii adc, dar e și mai groaznic să fii un carry cu rază scurtă de atac (mai puțin Vayne, pentru că true damage).

Eu folosesc în continuare buildul vechi: cu Ioummu Ghostblade (nu sunt sigur că am scris bine numele) și Ionian Boots. Activez Ghostblade înainte să folosesc ultimata pentru că am o șansă mai mare să-mi nimeresc dușmanu' (cât de manelistic sună) și am și mai multe raze de atac de folosit.

Dacă te enervează Lucică și totuși vrei să joci adc, încearcă mai degrabă Caitlyn sau Ezreal. Sunt cei mai măgari adc, fiind destul de safe și cu o rază decentă de atac (Caitlyn mi se pare că are cea mai lungă rază de atac, dar nu sunt sigur de asta). Eu personal optez pentru Corki în ranked și nici acum nu înțeleg cum de nu a devenit vedeta sezonului pentru că mi se pare cea mai bună variantă. Haha
replyReply
#94
Nu ma enerveaza Lucian, ba chiar mi se pare interesant.

Si da, Caitlyn are cea mai mare raza (doar Jinx are mai mare cu q-ul activat).
Corki are true dmg pe hituri, probabil de aia ti se pare bun. Si pentru ca w.
FlowerFlower
replyReply
#95
Kalista?No?Okay.
replyReply
#96
Dintre toți adc-ii cel mai bine îmi fac treaba cu Corki și rămân și destul de safe. Obișnuiam să joc foarte mult cu Draven, dar mă enervez incredibil când toată lumea mă focusează și-mi oprește q-ul. Haha

Mai am de jucat destul cu tanti Kalista și într-adevăr, e un adc mișto!

PS: am ajuns Gold V! *Allahu akbar mode*
replyReply
#97
(07-04-2015, 02:08 PM)Ciocoflender Wrote: PS: am ajuns Gold V! *Allahu akbar mode*

Asta vreau sa fac si eu vara asta, sa intru gold(dar mai intai trebuie sa imi rezolv problema cu netul), insa avand in vedere ca am inceput sa joc sezonul ma multumesc aici in silver. De obicei nu pot castiga ranked decat atunci cand joc mid, nu pot sa ii car pe alt lane si am marele ghinion ca in 90% din meciuri sa feedeze botul. Unul din motivele pentru care vreau sa invat Lucian, sa pot juca adc in rank. [nesigur]

Echipa ranked ai pe Est?
FlowerFlower
replyReply
#98
Momentan n-am nici pe Est și nici pe Vest ... cât despre ranked e mare nebunie să reușești să ieși din bronz-silver. Am stat un an și în bronz, dar în mare parte din timp am jucat normal games și am încercat să învăț. Contul de pe Vest a fost transferat de pe Est pentru că acolo e ceva mai competitiv.

Când a început sezonul ăsta, pe Vest am avansat din Bronze II (sezonul anterior) în Silver IV în calificări datorită lui Corki, Lucian și al lui Braum. Haha Eh, chiar și Lissandra un meci. Grin Ajunsesem Silver II, dar am retrogradat în III și mă cam oftică ...

Însă mi-am maximizat contul pe Est și am băgat ranked solo. Am ajuns Silver III, pe urmă Silver I și acum Gold V, dar calitativ pot spune că pe Est mi-e mai ușor decât pe Vest ... Oricum, pe Est mă găsești sub numele de Matraf0x dacă vrei/vreți să jucăm
replyReply
#99
Silver III am intrat si eu dupa alea zece meciuri si silver III am ramas. XD
FlowerFlower
replyReply
[Image: 357jcbo.jpg]

In sfarsit! Mi-a luat 2 saptamani din s4 pana in gold, dar pentru primul sezon in care joc ma multumesc cu atat.
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)