Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Misiuni - Quests
#1
Aici voi posta ideile mele cu misiuni, voi detalia fiecare misiune si ce personaje sunt implicate:

O sa incep cu misiunea nr1:

......................
1.Visul
......................
Descriere:
Quote:Cosmarul asta m-a pus pe gandit, cred ca ar trebui sa il caut pe acest magician Raen sa vad ce are de zis, dar unde?
O sa incep in sat sa aflu cat mai multe lucruri despre el, si vreau sa ma sigur ca nu va fi o capcana v-a trebui sa iau cu mine cateva garzi si sa ma echipez mai bine. Nu cred ca va fi greu odata ce sunt seful satului.
......................
Badking: Exista cineva pe nume Raen in sat?
Groth: Din cate imi amintesc nu avem pe nimeni cu numele asta...
B: Incearca sa-ti amintesti. Esti sigur ca nu ai mai auzit numele Raen, din cate stiu este un mag.
G: Ahh... cand am construit tabara intradevar erau doi magicieni care erau tot timpul impreuna, iar unul dintre ei a plecat in salbaticie la scurt timp dupa moartea indrumatorilor nostri. Incearca in piata unde sta de obicei si bocifereaza celalt mag ramas in sat.
......................
Descriere2:
Quote:Groth, gardianul de la poarta de sud, spune ca Raen a plecat in salbaticie dupa moartea lui Eren si lui Dhor si nu se mai stie nimic despre el.
Poate stie mai multe Valaar, magul din piata. Erau destul de apropiati dupa naufragiu.
......................
Valaar: Te vad foarte abatut, te pot ajuta cu ceva?
Badking: Salut! il caut pe Raen, stii ceva de el?
V: Ohhh! pe Maestrul Raen? Dar ce treaba ai tu cu el?
B: Asta nu e treaba ta...
V: Hmm! simt o teama in tine esti sigur ca nu vrei sa discutam despre asta?
B: OK! OK! noaptea trecuta am avut un cosmar in care mi s-a aratat acest Raen, eu nu il cunosc nu stiu nimic despre el, insa viziunea mea nu se incheia prea bine pentru noi.
V: Inteleg! Se pare ca si tu incepi sa simti putearea raului care se regrupeaza pe aceasta insula.
B: Rau care se ce?
V: Liniste! din acest motiv a si parasit maestrul satul nostru, dorea sa cerceteze in profunzime ceea ce se intampla pe aceasta insula necunoscuta, asa ca m-a lasat pe mine, in incercarea de a convinge satenii sa se roage la zeii nostri, majoritatea au renuntat la ei dupa naufragiu.
B: Nu ma intereseaza asta, spune-mi unde-l pot gasi pe Raen.
V: Da, dar ma intereseaza pe mine. Daca vrei sa aflii unde a plecat maestrul, va trebui intai sa ma ajuti pe mine.

Calea1:

B: Nu am timp de prostiile tale.

- aici se incheie dialogul urmand ca in momentul in care vorbesti cu Wild, vezi ca nu ai alta sansa si te intorci la Valaar sa ii faci misiunea(oricum o dai tot ajungi la calea2).

Calea2:

B: Ok! Spune-mi cu ce te pot ajuta.
V: Ahhhh! Stiam ca te vei intoarce. As vrea ca tu sa vorbesti cu toti satenii si sa afli ce parere au despre zei si ca in fiecare zi pe inserate ii astept aici in piata pentru predica zilnica si rugaciunea comuna.(Quest Credinta satului - activat)
...................... dupa terminarea misiunii credinta satului......................
B: Satenii nu prea sunt interesati de zei in momentul asta, dar majoritatea vor veni la intrunirile tale.
V: Mda, nici nu ma asteptam la altceva. Acest naufragiu le-a zguduit credinta, cu toatea astea au supravietuit si singura lor cale ramasa este intoarcerea la zei. Pana la urma si eu am ales sa renunt la zeul focului Innos in favoarea lui Adanos, zeul apei, apa din care am reusit sa scapam!
B: Bun acum zi-mi unde este Raen!
V: Sigur! Raen a ales sa plece din sat in partea de Est a insulei, unde simte ca se intampla ceva.
Si eu simt o mare putere pe partea de dincolo de munti, nu stiu la ce sa ma astept. Din pacate nu avem o harta a insulei si nici nu stiu locul unde se afla cu exactitate.
B: Se pare ca va trebui sa strabat insula asta salbatica singur, asta nu-i bine.
V: Vorbeste cu Wild, ucenicul sau mi-a spus ca deseori calatoreste pe insula in cautare de aventura.
......................
Descriere3:
Quote:Se pare ca Raen a ales sa cerceteze mai in amanunt ce se intampla pe insula, Valaar mi-a spus ca il pot gasi undeva in partea de Est a insulei si ca vanatorul Wild ma poate ajuta in calatoria mea.
......................
Detalii:
Este misiunea principala pana in momentul in care ajungem la Raen.
In misiune sunt implicati:
- Groth (paznic la poarta de sud) primul npc pe care il intrebi de Raen
- Valaar(magul din sat, fostul ucenic al lui Raen, actual magician de apa),
- Wild(vanatorul, care este in cautare de aventura) te va insoti in toata calatoria.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)