Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Probleme PC or something
#11
(07-07-2013, 02:32 PM)Terente Wrote: Dupa indelungi perioade de folosire a Windowsului XP si/sau a Linuxului, a venit vremea sa ajung si eu in rand cu lumea. Windows 7 o sa ma astepte.

Ce configuratie ai la PC ?
La configuratia ce-o am acum, "merge" Wind7 fara probleme. Precizez ca am 1.5GB RAM; procesor de 2.4GHz; 256MB Video si cam atata..

Un sfat UTIL : NU lasati Automatic Windows Updates pe ON...dezactivati-le !
replyReply
#12
(07-07-2013, 02:41 PM)dsKed cristy Wrote: Ce configuratie ai la PC ?
La configuratia ce-o am acum, "merge" Wind7 fara probleme. Precizez ca am 1.5GB RAM; procesor de 2.4GHz; 256MB Video si cam atata..

Un sfat UTIL : NU lasati Automatic Windows Updates pe ON...dezactivati-le !

E un laptop mediu catre bunicel. Cu siguranta suporta un Windows 7. Sper cel putin. Grin

Nu las Update-urile pe on.. nici pe xp nu le-am lasat niciodata si nici nu le voi lasa.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#13
Am acest router: http://www.emag.ro/router-wireless-n-300...EBC92BBBM/
pe care l-am folosit de vreo luna si ceva de cand l-am luat conectat prin cablu la un desktop si prin wireless la un laptop. Acum cateva zile am mai adaugat un laptop prin wireless la retea si de atunci, de fiecare data cand aprind calculatorul, se blocheaza internetul pe laptopuri. Conexiunea e acolo, nu e oprita, doar ca nu ma lasa sa ma conectez. Vreo idee de ce?
replyReply
#14
Poate e setata limita de wi-fi conectate la 1...
:-/
replyReply
#15
(07-13-2013, 10:43 AM)Bogdan Wrote: Am acest router: http://www.emag.ro/router-wireless-n-300...EBC92BBBM/
pe care l-am folosit de vreo luna si ceva de cand l-am luat conectat prin cablu la un desktop si prin wireless la un laptop. Acum cateva zile am mai adaugat un laptop prin wireless la retea si de atunci, de fiecare data cand aprind calculatorul, se blocheaza internetul pe laptopuri. Conexiunea e acolo, nu e oprita, doar ca nu ma lasa sa ma conectez. Vreo idee de ce?

Beculetul de la WLAN cum se prezinta cand aprinzi desktopul?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#16
(07-13-2013, 01:15 PM)roby14 Wrote: Poate e setata limita de wi-fi conectate la 1...
:-/
Pai in cazul asta ar trebuie sa mearga macar unul.
Terente Wrote:Beculetul de la WLAN cum se prezinta cand aprinzi desktopul?
Normal, cred; e aprins intermitent.
replyReply
#17
(07-13-2013, 01:28 PM)Bogdan Wrote: Normal, cred; e aprins intermitent.

Da, e ok asa.

1. Mergi in control panel -> system and security -> jos view event logs -> stanga windows logs -> system.

Acolo o sa-ti apara eroarea care iti blocheaza accesul la net. Eroarea are un cod, care o sa-ti fie foarte util (google search). Probabil ca o sa fie vreo problema cu macul.

Daca nu apare nici o eroare (semn de exclamare galben langa event sau chiar rosu(parca)), atunci habar nu am.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#18
Am si eu o intrebare...in ultimul timp,daca intru pe orice site si dau in jos de rotita de la maus,mi se face imaginea alba pentru putin timp,sa fie de la placa video?Daca nu,de la ce ar putea sa fie??
FlowerFlower
replyReply
#19
Ar putea fii de la browser sau poate incepe sa ti se strice windows-ul.....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#20
ok...multumesc...o sa fac si windows-ul dupa ce o sa imi cumpar altul...
alte pareri?
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)