Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maghiari vs români
#11
Cum să fie o prostie atâta timp cât maghiarii încalcă constituţia statului Român?!
Închisoare sau afară. România nu mai e pentru maghiarii ce fac românii să se simtă în străinătate!
Sup
replyReply
#12
(03-22-2013, 05:29 PM)Warhell Wrote: NOI SĂ ÎNVĂŢĂM?!?! Ei să înveţe atâta timp cât EI fac parte din statul nostru ! Dacă nu le convine să plece !

Radu se referea la un 'noi' format din maghiari + romani.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#13
Nu mă interesează la ce se referea atâta timp cât ne are şi pe noi în componenţă. Noi nu avem nimic de învăţat. Maghiarii, ei să înveţe să se compoarte cu un român în România.
Sup
replyReply
#14
(03-22-2013, 05:37 PM)Warhell Wrote: Cum să fie o prostie atâta timp cât maghiarii încalcă constituţia statului Român?!

.. Eu unul am dedus ca in partea de conducere a Romaniei sunt doar niste prosti care incalca constitutia Romaniei de zeci de ori pe luna. Tu ii consideri orbi. Respect parerea ta.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#15
(03-22-2013, 05:40 PM)Terente Wrote:
(03-22-2013, 05:37 PM)Warhell Wrote: Cum să fie o prostie atâta timp cât maghiarii încalcă constituţia statului Român?!

.. Eu unul am dedus ca in partea de conducere a Romaniei sunt doar niste prosti care incalca constitutia Romaniei de zeci de ori pe luna. Tu ii consideri orbi. Respect parerea ta.

Şi tocmai d'asta trebuie dat jos. Dar cu ce ne ajută atâta timp cât toţi politicienii sunt la fel?
Încă sper că Vadim şi partidul său va reuşi să preia puterea într-o bună zi..
Sup
replyReply
#16
Sincer si eu am ajuns sa urasc cand vad ca niste nenorociti incearca sa ne distruga in fiecare an ziua nationala prin comentarii imbecile din partea liderilor lor. Urasc sa vad cum niste paraziti cum este UDMR-ul, se rasuceste astfel incat sa ajunga la ciolan langa partidul de la guvernare. UDMR-ul nici macar nu e un partid legala, e pur si simplu un grup politic, nu are dreptul sa existe in buletinele de vot.
Nu mai suport sa-i vad pe ungurii cum sunt atat de absurzi in propria noastra tara. Sunt si exceptii, deoarece o mare parte din casa tatal meu a realizat-o cu ajutorul meseriasilor maghiari...cu totii au fost niste oameni cu obraz si de calitate.
Dar cand vad cate abuzuri se fac nu mai stiu ce sa mai cred. Oricum, daca va fi un razboi civil, nu-i vad bine pe maghiari.
Acum cateva minute m-a pus naiba sa dau pe b1 tv unde se discuta si acum despre tanara Sabina Elena, si pur si simplu m-au durut urechile cand am auzit ce puteau debita romanasi de-ai nostri. O faceau pe fata extremista, nebuna, mai aveau un pic si o faceau retardata, pentru faptul ca a intrat in clasa cu o bentita tricolora, romanasi de-ai nostri. Sincer ma intristeaza ca suntem asa de prosti incat ne punem singuri piedica in propria tara.
Nu inteleg de ce guvernul Romaniei nu raspunde la aceste presiuni, de ce nu-i calca odata in picioare pe nenorociti ca sa vada odata ca nu suntem niste legume ci suntem niste oameni adevarati.
Dar din pacate guvernele au fost intotdeauna schioape sau handicapate, asa ca nu am ce spune.
"Errare humanum est sed perseverare diabolicum."
"Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo."
"Inter arma silent leges."

replyReply
#17
Cine îi ia în seamă pe ăia de la B1? Probabil tot nişte unguri sunt şi ăia ... sau i-o fi plătit.
Oricum, ce mai contează atâta timp cât majoritatea României ţine cu Sabina?
Semnaţi petiţia !
http://www.yousign.org/ro/tricolor
Deasemenea o puteţi semna şi pe aceasta ..
http://www.yousign.org/ro/TinutulSecuiesc
Sup
replyReply
#18

Cât de mult poate să-mi placă cum vorbeşte el. Tot respectul !
Sup
replyReply
#19
Un site Wrote:Fluier final, se termină 2-2. Chiar dacă nu am câştigat, ne consolăm cu drama ungurilor, care au pierdut o victorie în prelungirile meciului.
Ha, ha, ha, ha, ha!

Legat de subiect, ce pot sa spun, e draguta Sabina asta. Are FaceBook? Smirk

Glumesc evident; sa fiu sincer, subiectul ma cam depaseste. Totusi, ca orice problema bazata pe rasa/nationalitate, vinovati sunt probabil o mana de oameni cu sechele pseudo-patriotice, care in loc sa se ocupe de chestii mai importante gen o criza economica mondiala sau o poluarea a mediului, stau si se bat cu pumnu-n piept ca ei sunt romani/maghiari si ca vezi draga de ici pana ici e pamantul lor pe drept stramosesc. Who gives a fuck, really? Parca eram in epoca globalizarii, unde granitele sunt niste linii pe o harta si nimic mai mult.
Nu prea inteleg niciuna dintre cele doua parti cand vin cu declaratii care mai de care mai beligerante cand am putea sa ne vedem linistiti de vietile noastre si sa traim in pace si armonie, asa diferiti cum suntem (un exemplu excelent sunt SUA).

Ma rog, acum generalizez. E clar ca in contextul acestei discutii sunt unele persoane care au gresit si merita sa plateasca pentru asta. Fatuca asta poate sa faca ce o taie capul atata timp cat nu incalca vreo lege.

Nu inteleg insa de unde vine toata ura, din ambele parti. Mi se pare o disputa primitiva si inutila peste care ar trebui sa trecem cat mai repede si cat mai pasnic. For the greater good. Daca ne sculam toti si ii spargem pe unguri ce rezolvam? Ne vom simti mai bine? Ne va fi mai bine economic? Zic sa-i intrebam pe aia de prin Israel, ca ei ar trebui sa stie chestii de genul asta.
replyReply
#20
Eu sunt impreuna cu o maghiara,sper ca nui o problema???Doar stau la granita cu ei.Iar drumul care a fost facut recent leaga Ungaria de Romania(acolo se deschide o noua legatura a Romaniei cu Ungaria)
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)