Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dubstep, D 'n' b and alike
#1
Daca anul trecut pe vremea asta mi-ati fi spus ca la un moment dat o sa incep sa ascult dubstep, va spuneam ca e imposibil. Iata-ma totusi un an mai tarziu ascultand dubstep. Sau mai bine spus un anumit tip de dubstep, un fel de hibrizi care cuprind mai multe genuri din familia electronicei.
De mentionat ca nu ascult Skrillex sau alti artisti sa le zic comerciali. Modestep imi plac un pic si vad ca ar fi ceva mai cunoscuti, cu muzica mai "populara." In rest, Noisia la greu si cateva melodii de la alti artisti mai putin cunoscuti.

But enough about me. Topicul va fi dedicat discutiilor despre genurile de muzica inrudite cu dubstep si drum and bass, cu postari de artisti, melodii etc.

Also, nu stiu pe unde se incadreaza The Prodigy, nu stiu daca tipul lor de muzica electronica are vreo legatura cu dubstep-ul, dar cred ca putem sa bagam si astfel de muzica aici.

Ca ziceam de Noisia:





replyReply
#2
Eu ascult, dar o sa dau detalii cu alta ocazie, acum niste melodii pe care le ascult eu:


replyReply
#3
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#4
^Asta e singura de la Skrillex pe care o ascult din propria initiativa. Mai sunt si First of the Year si Bangarang, dar nu trezesc nimic in mine.
Ah, si un mix (sau remix sau ce-o fi), asta:



Si ca veni vorba de Pendulum:

replyReply
#5
Imi pare ca ai dat fail la link pentru Pendulum.
Also..
replyReply
#6
Yep, ascultam melodia pe care ai pus-o tu mai sus.

Anyway, sa nu fiu off topic:

replyReply
#7
Sunt cateva melodii chiar faine de la Excision.
Ce zici de asta? E una din favoritele mele in genul asta:
replyReply
#8
Suna bine. Ciudat e ca am avut tot timpul impresia ca Suie Paparude e un rapper/cantaret de muzica usoara.
Stange Behaviour e foarte tare.
replyReply
#9
Sa nu uitam de:

Black lion suna ok, trebe sa intre in telefonul meu.
replyReply
#10
Ce ziceti de Blue Stahli?



[Image: 242idki.png]
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)