Poll: Acordati o nota acestui test.
You do not have permission to vote in this poll.
5/5
57.14%
8 57.14%
4/5
42.86%
6 42.86%
3/5
0%
0 0%
2/5
0%
0 0%
1/5
0%
0 0%
Total 14 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Test de caracter:
#1
Aici voi posta un test (creatie proprie). Voi da un punctaj pentru fiecare raspuns la sfarsitul testului. Puteti rezolva testul daca vreti, daca nu, nu. Nu va cer punctajul pentru a va lauda ca v-a iesit bine cand de fapt v-a iesit mai putin sau mai mult. Faceti pentru voi, dar daca aveti ceva de spus, nu spamati.

TESTUL NR 1

1.Cand scrii pe messenger/postezi pe forum/scrii un mesaj pe telefon:
a.Preferi sa pui toate semnele de punctuatie, respectand norma orice ar fi si obisnuiesti sa verifici ce ai scris.
b.Folosesti K-uri, Y-uri, J-uri sau H-uri, mai faci greseli de exprimare si punctuatie, dar din graba sau din oboseala.
c.Nu te intereseaza semnele de punctuatie si majusculele. Crezi ca nu au rost.

2.Caietul tau:
a.Are coperta, un chenar frumos pe fiecare pagina, scris impecabil, corect si placut ca aspect.
b.Are o linie trasa in graba, scrisul nu este ceva cu care te poti lauda dar cel putin intelegi si poti invata din el.
c.Ce chenar, ce linie… scrii cum apuci frate, cat apuci, mai ceri de la colegi peste o saptamana, inveti cat ai - e buna si nota 7.

3.Pe computer:
a.Ai doua sau trei ‘Local disks’ facute special pentru cate ceva: Unul pentru sistemul de operare si programe, altul pentru jocuri, muzica, filme, sortate frumos pe foldere si usor de gasit.
b.Mai ai cate o melodie prin Program Files, Download-urile stau frumos in My Documents, le mai stergi cateodata.
c.Ai 12 Foldere cu Jocuri prin calculator, cinci sunt pline cu muzica iar in doua ai filme si obisnuiesti sa dai Search pentru ca nu gasesti Gothic-ul de multe ori.

4.Cand ai multe obiecte pe birou:
a.Te streseaza cand le vezi, incepi sa le pui frumos pe toate in sertare, ordonate, de la mare la mic sau dupa un anumit criteriu.
b.Le aduni cumva sa nu te incomodeze, le mai ascunzi pe sub pat dar le mai iei de acolo uneori.
c.Cana cu cafea sta pe telefon iar semintele acopera deja modemul de la net. In tastatura zace o felie de pizza… dar e viata, pentru ce sa te stresezi, lenea nu a omorat pe nimeni.

5.In camera ta:
a.E curat, frumos, ordine, dai cu aspiratorul macar o data pe saptamana, stergi praful cand il vezi pentru ca nu il suporti, ai hainele impaturite in dulap, patul facut si e aerisita camera.
b.Mai ai cate un tricou pe jos, praful iti atrage atentia, dar nu ai chef sa il stergi, sunt urme de degete pe monitor, o sticla de cola sub birou, niste popcorn dupa calorifer, dar de sarbatori faci mereu curat.
c.Deranjul este cel mai bun prieten al tau. Prin geam deja nu se mai vede… si ce, ai bec in camera. De ce sa stergi sucul varsat dupa usa, doar nu treci pe acolo. Pe tastatura ai ulei de motor si cartofi prajiti cu mustar. Nu mai gasesti tricoul ala rosu sub mormanul de sosete si decizi sa stai fara. “Lasa frate ca mai face mama curat”.

6.Inainte sa iesi:
a.Te asiguri ca hainele sunt curate, faci un dus, te dai cu deodorant, te parfumezi putin, te speli pe dinti.
b.Iei repede un tricou si blugii din dulap, te mai dai cu putin deodorant, bagi o guma mentolata in gura si ai iesit.
c.Mai mirosi a transpiratie uneori, da’ lasa ca se acopera cu parfum, nu-i problema. Ai dat iar cu ketchup pe geaca cand mancai un burger. Lasa ca nu observa nimeni, stergi putin cu sapca lui bunicu’. Gata, e bine, poti iesi.

7.Cand esti la cineva si stai la masa:
a.Mananci cu furculita si cutitul, nu sorbi ciorba, rupi painea bucatele si iei cate putin, stai drept pe scaun, te stergi cu servetelul si multumesti pentru masa.
b.Mananci cu furculita, mai iei cu mana uneori, te stergi cu un prosop sau ce gasesti si uneori iti amintesti sa si multumesti.
c.Mananci, mai vorbesti cu gura plina uneori, mai dai cate o maneca pe la gura, te simti in largul tau si nu te feresti din a manca cu mana.

8.Cand vorbesti cu o fata:
a.Vorbesti cat mai frumos, folosesti cuvinte deosebite, nu deschizi subiecte stupide, scarboase sau cel putin de baieti si nu faci glume proaste.
b.Discuti despre ce iti vine, mai faci o gluma, mai zici un banc, o barfa, dar nu exagerezi cu prostiile.
c.Vorbesti despre tot ce iti vine tie atunci, spui despre ultimul film care avea cerculet cu 18 pe care l-ai vazut, faci glume deplasate si barfesti destul de mult.

9.Cu prietena:
a.Te porti frumos, ii faci cadouri placute, deosebite, poate mai scumpe uneori, esti romantic si nu discuti despre lucruri deplasate, nu doresti sa faci un pas in plus (new level) pana nu vrea ea sa vorbiti despre asta.
b.Mai patesti sa injuri uneori sau sa spui cate o prostie, iti place sa faci glume cu ea, dar nu despre ea, deschizi subiecte mai IMPORTANTE uneori si daca vezi ca nu vrea sa discute taci pana la urma.
c.Faci cateodata glume pe seama ei, aspteti sa iti ia ea cate un cadou, nu tu ei, mai faci cate un “Adevar sau provocare” la scoala si saruti jumatate din clasa… Vorbesti destul de porcos cu ea, sau in preajma ei. Nu obisnuiesti sa iesi special pentru voi, ci mai iei cate un prieten ceva si mergeti sa vedeti meciul intr-o crasma.

10.Cand mergi in club/la o petrecere:
a.Stai linistit intr-un anumit loc, mai dansezi dar nu vrei sa iesi prea mult in evidenta. Bei o cola ceva, nu te duci sa te dai la fete, poate uneori la cate una, dar esti sigur ca va accepta cel putin sa danseze cu tine si poate va urma si o relatie.
b.Iei un sprit, un whisky, stai cu prietenii la masa, dansezi jumatate de seara, poate mai patesti sa fumezi o tigara, dar e un lucru care nu se petrece foarte des. Te dai la cat mai multe blonde daca poti si ajungi acasa cu 5-6 ore mai tarziu decat ti-ai propus.
c.Cand mergi te spargi in figuri, bei, fumezi, daca ai ocazia iei si ceva sa fii HIGH, agati vreo trei fete, cu una te duci acasa, mai ai si ‘planuri’ daca ai o varsta mai mare, cateodata ajungi dupa vreo doua zile acasa, alteori nu iti poti da seama cum ai ajuns sa dormi in parc sau la amicul tau Gigel pe balcon cu sora sa.



"a" valoreaza 2puncte.
"b" valoreaza 1punct.
"c" valoreaza 0puncte.

0-5 Puncte - Traiesti linistit, lejer, nu prea iti place curatenia... Ti-ar trebui "Codul bunelor maniere". Esti varza!

6-15 Puncte - Esti normal din punct de vedere social. Ai simtul umorului, duci o viata obisnuita ca majoritatea tinerilor din ziua de azi.

16-20 Puncte - Esti un gentleman, un romantic si un copil destul de cuminte. E bine, dar uneori poti atrage atentia intr-un mod negativ.

Va rog sa ii acordati o nota sa stiu daca mai fac altele.
replyReply
#2
Testul nu este foarte deosebit dar, trebuie sa admit, imi a placut foarte mult cum ai exprimat optiunile. Felicitari! (inca o data)

Quote:[...]
Cana cu cafea sta pe telefon iar semintele acopera deja modemul de la net. In tastatura zace o felie de pizza… dar e viata, pentru ce sa te stresezi, lenea nu a omorat pe nimeni.
[...]

Haha De fapt, lenea a omorat persoane.. dar hai sa nu deshidem subiectul. Grin

EDIT: Si rezultatul meu m-a descris foarte bine. Smile Deci eu te as incuraja sa mai faci.
replyReply
#3
Ei, stii cum se zice... Haha. Multumesc pentru incurajareTongue.
replyReply
#4
pai. da. sunt normal, in ciuda narcisismului meu =)) am simtul umorului, chiar exagerat =)) cred ca tu o stii cel mai bine =)) si nimic nu e obisnuit la mine =))
si unele raspunsuri sunt mortale.
am pocnit de ras la asta
Prin geam deja nu se mai vede…
=))))))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#5
Super testul! Keep it up! Smile

Si rezultatul meu a iesit bine... :X Haha
replyReply
#6
Cand apare TESTUL NR. 2?
replyReply
#7
Dunno:-??... nu au fost prea multi interesati de acesta, dar am sa ma apuc de al doilea totusi.
replyReply
#8
Destul de interesant acest test multe variante m-au amuzat si ma reprezintau in totalitate Grin.
6-15 mi-a iesit deci e de bine sau de rau Haha? De la 15 in sus cred ca trebuie sa fiu prea.... cum nu sunt Tongue
replyReply
#9
corect Haha
esti normal.
eu sunt cam anormal, pentru ca uneori nu m-am regasit in variantele de acolo =))
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#10
...sau nu ai vrut sa admiti ca ti se potrivea un raspuns mai prost Haha
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [JOC] Test Fulger ufy 10 2,966 05-10-2011, 10:07 PM
Last Post: Cryssalis

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)