Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Blood Bowl
#1
Pe scurt jocul asta se poate descrie ca intalnirea dintre sah cu universul Warhammer, totul pe un ton foarte chill, dar violent. Violent de amuzant.

Am inceput sa il joc de vreo saptamana (joc in liga de pe forumul Level) si mi se pare unul dintre cele mai interesante jocuri din ultima perioada. E destul de usor de invatat, mai ales ca are unele principii de baza asemanatoare cu sahul, dar e foarte, extrem chiar, de greu de stapanit. In principiu jocul e o adaptare a unui tabletop omonim lansat prin anii '80, deci e turn-based.

A fost la Indie Gala (parca) saptamana trecuta, si daca nu l-ati prins atunci... well, e 20 de euro pe Steam. Si nu cred ca merge in multi fara varianta originala. Daca totusi il are cineva si e dornic sa joace (sau joaca in single si vrea sa impartaseasca rezultate sau sa isi prezinte echipa) ma poate gasi in grupul de Steam al comunitatii.

So, joaca/l-a jucat cineva? Smile Ah, si ca idee, pentru cine nu l-a jucat, un meci dureaza in medie peste o ora Smile

Also, o introducere destul de utila in joc, de la TotalBiscuit (recomand totusi tutorialul mai intai):

replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)