Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Noutăți din România
#31
Mă bucur extrem de mult că v-aţi dat şi voi seama că nu vorbeam abureli acum mult timp.
E doar o chestiune de timp până ce România va deveni Rromânia.
Aşa ceva nu trebuie lăsat să se întâmple. E plin de musulmani ce vin din Africa. Uitaţi-vă în Franţa. Chiar au început să introducă metode rasiale. Se simt ameninţaţi.
În vreo 20-50 de ani prevăd un război etnic total, un război care va decide existenţa rasei albe, ce pierde în fiecare an teren.

Uitaţi, Bulgaria e prima să cadă.
http://stirileprotv.ro/stiri/internation...itara.html
Sup
replyReply
#32
Vedeti ca va indreptati prea mult spre discriminare. Pastrati ideile doar pentru voi sau discutati-le pe privat.
replyReply
#33
Discriminare?
Ia şi citeşte asta în cazul ăsta.
http://www.badpolitics.ro/studiu-vom-tra...itari-aim/

Noi suntem cei discriminaţi! O să fim minoritari în propria noastră ţară!
Sup
replyReply
#34
Oricum nu va-ti obisnuit deja cu Warhell cu realismul sau exagerat???

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#35
Nici eu nu am o impresie foarte bună despre această etnie, însă nu vreau să stau să îmi etalez propriile convingeri şi păreri despre acest subiect pe forum. E un subiect delicat care poate stârni oricând o ceartă între utilizatori (poate sunt reprezentanţi ai acestei etnii printre noi...) şi mai presus de toate nici nu e prea elegant să generalizezi.

Îţi pasă de acest subiect? Nu îţi place atitudine acestei etnii în societatea românească? Vrei să schimbi aceşti oameni? Ei bine, în cazul ăsta implică-te! Bănuiesc că sunt destule ONG-uri care au ca obiect de activitate integrarea romilor în societate, alătură-te unuia şi încearcă să schimbi aceşti oameni. Găseşte cauza pentru a rezolva problema.

Cât despre faptul că vom fi minoritari în 2060... Aşa şi? Cine nu dă voie românilor să procreeze? Vom ajunge în această situaţie doar din cauza noastră pentru că acum e la modă să ai doar 1 copil.
replyReply
#36
Nu-i la modă să ai un singur copil. Situaţia financiară nu-ţi dă voie să ai mai mult de un copil.
Cât despre educarea ţiganilor ... sper că glumeşti.
Dacă părinţii lor i-au conceput doar pentru bani de la ajutoare ... atunci situaţia e pierdută pentru că acel copil nu va avea nici un viitor. Va fi educat să 'ciordească', aşa va rămâne toată viaţa lui.
Cât despre ţiganii ce fac doar un copil, şi MUNCESC să-l întreţină şi să-l educe corect.. jos pălăria.

Discuţia nu duce nicăieri. Însă fi sigur că am să fac ceva, chiar am să mă implic, dar în felul meu, după ce împlinesc 18 ani.
Sup
replyReply
#37
Nu prea e o moda ca vremurile au ajuns de asa natura ca mai mult de 1-2 copii te baga pana peste cap in datorii....

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#38
(08-26-2013, 10:12 PM)cornel Wrote: Nu prea e o moda ca vremurile au ajuns de asa natura ca mai mult de 1-2 copii te baga pana peste cap in datorii....
E mentalitatea de vina in mare parte, ca toti care fac un prunc au 35+ ani si nu prea e timp de altu...ceva de genu pare, poate ma insel.
replyReply
#39
(08-26-2013, 09:28 PM)Raducu Wrote: Vedeti ca va indreptati prea mult spre discriminare. Pastrati ideile doar pentru voi sau discutati-le pe privat.

Nu e vorba de nici o discriminare. Chiar am avut in vedere sa nu se ajunga acolo, atat timp cand eu am initiat subiectul prin stirea despre regele Cioaba. Am precizat fapte care le-au spus chiar unii romi si am zis ca sunt multe sanse ca Romania in cativa zeci/sute de ani sa aiba mai multi rromi decat romani.

Anyways, stirea se incheie aici, la fel si dezbatea despre ea.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#40
O sa fie fain cand astia clonati o sa trebuiasca sa contribuie la pensile noastre.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Locuri de vizitat în România Bogdan 6 4,860 02-24-2017, 09:44 AM
Last Post: Marius Titulescu

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)