Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ce personaj aveti in Gothic III?
#1
Fiecaruia dintre noi ii place sa joace Gothic III intr-un alt fel, de aceea fiecare Player Character al nostru este diferit. Voi cine sunteti in lumea Gothic?

Eu sunt un fel de personaj neutru, dar a carui importanta creste gradat. Port toate cele cinci Artfacte ale lui Adanos (inclusiv roba aceea alba), alaturi de o sabie a unui Paladin mort din Vengard si un Cutlass gasit prin Varant (stiu Dual Fighting). Pe spate mai am un arc cu sageti de foc, si, bineinteles, am mereu pregatite doua vraji: gheata si fulger. Deocamdata incerc sa ii multumesc pe toti, dar, in curand, va trebui sa decid de partea caror factiuni si de partea carui zeu voi lupta.

Dar voi?
replyReply
#2
pai eu sunt un npc respectat in cam toate taberele(mai putin orci si hashsihi) . am 2 bastard sword in carca un un deathbringer. in materie de magie am mereu 2 magii la indemana fire ball si ice lance(il inghet apoi ii dau foc) . am un heavy nordmarian armor si din artefacte am doar amuleta si coroana(inelele sunt prea stupide iar roba.. am o armura mai tare) . la rebeli,nordmarieni,ranger si nomad am peste 50(la toti) . inca nu m-am hotarat daca sa ma duc de partea lui xardas sau a lui innos
replyReply
#3
Eu am luat jocul gradat si mi-am facut reputatie in fiecare din orasele din Myrtana,insa trebuie sa recunosc k m-am cam dat de partea hashisinilor(catre 80 reputatie).Am un "fighter" cu heavy hashisin armor +crown of Adanos si cele doua inele si amuleta lui Adanos;ca si arma am Krush Tarach(honed)(cu toate skill-urile de lupta invatate).Desi am reputatie cu hashisinii totusi nu am de gand sa sacrific artefacturile lui Adanos la Templul lui Beliar,o sa vad pe ce drum ma duce povestea...
replyReply
#4
Eu sunt un fel de druid. Am invatat sa lupt cu 1 handed sword (folosesc fire sword) si in mana stanga port un scut rotund de lemn (imi place cum arata). Range weapon am un arc, am si tinta Smile Port druid robe, amuleta pt protectie, la fel si inelele. Am invatat magiile de la water mages, nu toate, dar folosesc si good ol' fireball sa-i prajesc un pic.
Improvizez tot timpul, mai schimb armura cu una de nordmar cand am dat de belea si incerc sa fiu independent.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#5
Em sunt respectat peste tot, am reputatie pt hashishin 76, dar sunt de partea rebelilor cu 39 reputatie, sunt la nivel 52, str 227, hunting 226, ancient 125, am facut prostia sa ma dezbrac de artifacts of adanos ca le-am dat la Innos si acum am o armura mai slaba, sunt paladin, nu folosesc magii, doar doua sabii FlameSword, arc de 70 si arcbaleta de 160. Sunt master la arc si arcbaleta, iar la sabii nu am reusit ca am apucat sa trec de partea rebelilor si tipul ala din Ishtar nu vrea sa ma mai invete. Daca nu as fi pierdut the fire chalices as mai fi avut sa eliberez orasele de orci si jocul era gata. Dar se pare ca the fire chalices sunt de negasit. Am doar 5.
replyReply
#6
Ma gandesc sa-mi instalez Gothic 3 din nou, sa bag salvarile si sa fac eroul Soldat Universal, o sa invat tot ce se poate invata si o sa fac lvl pana ma stric. Dar mi-e mila de calculator... BA NU!
Mwhahahahahaahaha!
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
Eu sunt un mercenar ordinar!Timpul meu inseamna bani!Il urasc pe Innos si pe rege,dar nici nu`mi convine moaca lui Zuben.Arma mea este barbarian axe si armura heavy nordmarian armour.
Sunt respectat,si am muncit pentru toata lumea pentru aur dar trebuie sa pe cineva.Si din cauza ca sunt un ordinar,il ajut exact pe Xardas,care nu ma platit cu nimic
replyReply
#8
adzmeshter Wrote:Em sunt respectat peste tot, am reputatie pt hashishin 76, dar sunt de partea rebelilor cu 39 reputatie, sunt la nivel 52, str 227, hunting 226, ancient 125, am facut prostia sa ma dezbrac de artifacts of adanos ca le-am dat la Innos si acum am o armura mai slaba, sunt paladin, nu folosesc magii, doar doua sabii FlameSword, arc de 70 si arcbaleta de 160. Sunt master la arc si arcbaleta, iar la sabii nu am reusit ca am apucat sa trec de partea rebelilor si tipul ala din Ishtar nu vrea sa ma mai invete. Daca nu as fi pierdut the fire chalices as mai fi avut sa eliberez orasele de orci si jocul era gata. Dar se pare ca the fire chalices sunt de negasit. Am doar 5.

Ai 76 cu hashishii? cum ai facut? ai omorat pe nomazi?Grin sau cum ? ca nu`mi dau seama , nu am reusit sa fac cu hashishii.
Apropo voi ati gasit scut mai tare ca paladin shield sau arma 1 handed mai tare ca flame sword? eu unu nu am gasit.
You are a Mora !
replyReply
#9
Dupa cate mai tin minte m-am uitat pe doua ghiduri si in unul era o lista cu quest-urile care iti da reputatie la hashishin, iar in altul erau quest-urile pe orase si la fiecare quest ce obti daca il faci si bineinteles ca le-am cautat pe cele care iti dau reputatie la hashishin. Daca e voie as putea da link-urile, daca nu iti dau PM, ZeKo.
replyReply
#10
Cred ca de ghidul asta vorbesti daca nu ma insel:
http://guides.gamepressure.com/gothic3/g...sp?ID=1948

acolo jos in stanga apar Path of the orcs/rebels/hashishin
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 7,383 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 437 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,046 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,577 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,050 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,102 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,535 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,467 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,208 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 5,057 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)