Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discuţii Zilnice 10
(03-04-2014, 12:38 AM)Dorel Wrote:
(03-04-2014, 12:29 AM)Marian Wrote: N-am lucrat pe android pentru ca nu am telefon cu asa ceva, dar am colegi care fac licenta pe un astfel de programel. Si din ce imi povestesc ei, nu e mare lucru cu asta.

Aplicatiile se fac in Java din cate am inteles, dar nu stiu nimic din acest limbaj. [nesigur] Cel mai probabil o sa incerc cateva tutoriale, sper sa gasesc ceva care sa ma ajute.

Mă mai întrebi dacă e ceva, poate știu să te ajut. Java e un limbaj prietenos. Grin

Acum am văzut și eu tutorialul. Same s... thing.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
"Vedenia pe care am avut-o, când eram culcat în patul meu, a fost: "Mă uitam şi iată un copac în mijlocul pământului, înalt foarte.
Copacul creştea şi era puternic şi vârful lui ajungea până la cer şi se putea vedea până la capătul pământului." (Daniel 4:7-8)

Biblia nu mă dezamăgeşte niciodată.
Sup
Sa inteleg ca citesti Biblia?
FlowerFlower
(03-11-2014, 08:03 PM)Dorel Wrote: Sa inteleg ca citesti Biblia?

Da, cum sa nu. L-o gasit si el pe vreun site si-l posteaza aici crezandu-se inventatorul rotii.
(03-11-2014, 06:39 PM)Warhell Wrote: Biblia nu mă dezamăgeşte niciodată.

Probabil am ras mai mult decat trebuia Haha.
De fapt, chiar mă apucasem să o citesc, dar chiar nu o puteam lua în serios când vedeam chestii ca ăstea. Haha
Sup
(03-11-2014, 09:20 PM)Warhell Wrote: De fapt, chiar mă apucasem să o citesc, dar chiar nu o puteam lua în serios când vedeam chestii ca ăstea. Haha

Si ai ajuns pana la cartea Daniel cu citirea sau ai vazut chestia aia pe sillyatheistssayings.com ?
Si ce era in neregula cu pasajul ala ?
Astăzi umblam de plictiseală prin carte şi am dat de versetul ăla. Ce am citit mai mult şi serios a fost Exodul.

"Capătul Pământului" .. nu ţi se pare ceva ciudat aici? Dovada că pe atunci încă se credea că Pământul e plat ... ce naiba, parcă doar de curând a acceptat şi Vaticanul că Pământul e rotund.

Şi am o mare curiozitate.
Iehova a distrus turnul Babel şi a împrăştiat populaţia peste tot pentru că erau prea uniţi şi aveau de gând să ajungă la nori .... întrebarea e, ce făcea Dumnezeu când americanii şi ruşii treceau de bună voie prin 'împărăţia' sa? ;D
Îs prea rapide rachetele şi nu le vede?
Sup
(03-11-2014, 10:16 PM)Warhell Wrote: Ce am citit mai mult şi serios a fost Exodul.

10 secunde nu e chiar atat de mult cat crezi tu.

(03-11-2014, 10:16 PM)Warhell Wrote: "Capătul Pământului" .. nu ţi se pare ceva ciudat aici? Dovada că pe atunci încă se credea că Pământul e plat ... ce naiba, parcă doar de curând a acceptat şi Vaticanul că Pământul e rotund.

1. Aia e o metafora care exprima faptul ca Daniel avea impresia ca acel copac era vizibil din orice loc de pe pamant. Foarte greu...
2. Mai trebuie sa repet de multe ori pana realizezi si tu ca parerea papei nu are nicio valoare si ca (,) catolicismul e la fel ca si mormoni sau martorii lui Iehova, adica niste religii pline de erezii. Imediat te vad cum zici despre pedofilia preotilor catolici ca sa demonstrezi ... ce? Incultura, mai mult nu poti demonstra. Citeste, o sa-ti faca bine: http://en.wikipedia.org/wiki/Straw_man Wink
3. Isaia a scris ca pamantul e rotund in Isaia 40:22, dar nu ma asteptam de la tine sa iti mai aduci aminte ca am mai vorbit despre asta in trecut, tot la fel cum nu ma asteptam ca sa te informezi pe internet sa vezi care sunt raspunsurile crestinilor la astfel de intrebari, dar adevarul e prea plictisitor, asa-i?

(03-11-2014, 10:16 PM)Warhell Wrote: Şi am o mare curiozitate.
Iehova a distrus turnul Babel şi a împrăştiat populaţia peste tot pentru că erau prea uniţi şi aveau de gând să ajungă la nori .... întrebarea e, ce făcea Dumnezeu când americanii şi ruşii treceau de bună voie prin 'împărăţia' sa? ;D
Îs prea rapide rachetele şi nu le vede?

Mai poti adauga intrebari asemanatoare: 150,000 de oameni mor in fiecare zi. De ce nu intervine Dumnezeu? Simplu: are planul Lui, si face orice vrea El.
150000 de oameni? Wtf, cateodata am impresia ca Apocalipsa deja a inceput. What

Ps: Se mai inchid topicurile la 1000 de postari?
FlowerFlower


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii zilnice - Noiembrie, 2022 Raducu' 19 1,924 02-08-2024, 02:50 PM
Last Post: Cyrus35
  Discutii zilnice 24.10.2015 Edd 427 73,141 11-02-2022, 08:47 PM
Last Post: Edd
  Discuţiile zilnice din 2015 Szekemri 979 104,185 10-24-2015, 05:56 PM
Last Post: soul of darkness
  YouTube - Discutii generale Bogdan 54 15,767 02-15-2014, 07:50 PM
Last Post: Kristi
  Discutii despre vise D0rYn 68 21,034 02-24-2012, 10:35 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)