Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proiect mod
#31
Faceam si eu post-uri ca asa e la moda acum. Haha

Show Content
replyReply
#32
(12-26-2013, 08:03 PM)Dorel Wrote: Ce trebuia sa fac in loc de swamp? Sa fac ocean unde adaug port mai tarziu sau sa fac altceva? Si sa pastrez templul, caci pare mai vechi.

Pai faci cum iti trece prim minte, cam asta ar fi ideea Haha. Daca vrei sa lasi templul, lasa-l.
Poti sa faci oceanul, portul si orice altceva. Ma gandeam la ruinele cetatii despre care se discuta ieri. Acolo am putea face un santier unde sclavii, orci si oameni muncesc sa construiasca cetatea pentru tiranul locului. Eroul ar putea sa fie ajutat de cei asupriti ca sa-i scape de tiran si urizielul ar putea fi faurit de un fierar orc, orcii fiind atunci prieteni cu oamenii, actiunea petrecandu-se inainte de razboi. Modificam cate ceva prin orc city si partea cu templul orc va fi un santier abia deschis. Cu urizielul in mana eroul distruge tiranul (bossul final) si in outro il facem lord al vaii precizand ca arma va deveni motiv de ingrijorare pentru preotii orci care vor face orice s-o recuperezi si s-o ascunda in templu. Sunt cateva idei care mi-au incoltit in minte, asa, ca reper general. Ideea cu orcii prietenosi am luat-o din povestea lui Bogdan, nu-mi apartine, dar mi-a placut foarte mult. O sa mai postez idei daca -mi mai incoltesc in minte si ne vom pune de acord asupra directiei in care vom merge.
replyReply
#33
(12-26-2013, 06:44 PM)soul of darknes Wrote: Aici a fost Old Camp ?

Sincer eu nu-mi dau seama ce ar fi fost acolo. Presupun insa ca zona cu pestera aia din fata old campului?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#34
(12-27-2013, 12:59 PM)Terente Wrote:
(12-26-2013, 06:44 PM)soul of darknes Wrote: Aici a fost Old Camp ?

Sincer eu nu-mi dau seama ce ar fi fost acolo. Presupun insa ca zona cu pestera aia din fata old campului?
Suntem tinuti in suspans.
replyReply
#35
(12-27-2013, 12:59 PM)Terente Wrote:
(12-26-2013, 06:44 PM)soul of darknes Wrote: Aici a fost Old Camp ?

Sincer eu nu-mi dau seama ce ar fi fost acolo. Presupun insa ca zona cu pestera aia din fata old campului?

Bun, deci nu se cunoaste ce a fost, asta e perfect. E toata zona Old Camp-ului, caci nu exista inca pe vremea aia, are doar o micuta tabara in padurea aceaia, iar de acolo avea sa nasca un mare imperiu, adica old camp. Grin

Am eliminat acum turnul daramat a lui Xardas si pestera de sub el, chestiile alea de unde primeau provizii, am refacut mesa la psi camp, mai am de sters turnul lui Xardas cel bun si daca pot sa refac manastirea aia unde se duce eroul cu Gorn ar fi perfect, dupa care urmeaza vobbing.
FlowerFlower
replyReply
#36
(12-27-2013, 01:27 PM)Dorel Wrote:
(12-27-2013, 12:59 PM)Terente Wrote:
(12-26-2013, 06:44 PM)soul of darknes Wrote: Aici a fost Old Camp ?

Sincer eu nu-mi dau seama ce ar fi fost acolo. Presupun insa ca zona cu pestera aia din fata old campului?

Bun, deci nu se cunoaste ce a fost, asta e perfect. E toata zona Old Camp-ului, caci nu exista inca pe vremea aia, are doar o micuta tabara in padurea aceaia, iar de acolo avea sa nasca un mare imperiu, adica old camp. Grin

Wow. Foarte tare.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#37
(12-27-2013, 01:27 PM)Dorel Wrote: Am eliminat acum turnul daramat a lui Xardas si pestera de sub el, chestiile alea de unde primeau provizii, am refacut mesa la psi camp, mai am de sters turnul lui Xardas cel bun si daca pot sa refac manastirea aia unde se duce eroul cu Gorn ar fi perfect, dupa care urmeaza vobbing.

Dar te misti repede, nu gluma. Eu m-am intepenit la texturi. Nu reusesc sa pun textura originala in blender. Inca mai incerc.
replyReply
#38
(12-27-2013, 01:42 PM)old nick Wrote: Dar te misti repede, nu gluma. Eu m-am intepenit la texturi. Nu reusesc sa pun textura originala in blender. Inca mai incerc.

Da, dar nu cred ca o sa iasa la fel de bine ca la tine! Nu imi iese sa fac apa direct din blender, deci tre' sa o fac din spacer. Smile
FlowerFlower
replyReply
#39
(12-27-2013, 01:45 PM)Dorel Wrote: Da, dar nu cred ca o sa iasa la fel de bine ca la tine! Nu imi iese sa fac apa direct din blender, deci tre' sa o fac din spacer. Smile

Ba cred ca te descurci mai bine decat mine. Cu apa n-am nicio problema in blender, dar probabil ca restul va trebui sa texturez in spacer ca sa folosesc aceleasi texturi.

Edit:
Am gasit texturile in folderul old asa ca problema e rezolvata.
replyReply
#40
Stie careva cum se face portalul ca cel de la mina, adica atunci cand intri in mina sa se schimbe zenul? Avem nevoie pentru mina abandonata.
FlowerFlower
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)