Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sugestii tutoriale pentru un incepator
#11
Am incercat deja sa o maresc,dar textura mi se pare prea mica.

Am incercat deja sa o maresc,dar si textura mi se pare putin ciudata,aidca,daca insula ar fi fost mai mare,si textura ar fi ramas la fel,atunci ar fi aratat deparca eram un pui de goblin!
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#12
Ideea e sa faci un plan sau cub plat, il maresti apoi din edit mode sa dai subdivide de mai multe ori, iar fiecare bucata sa aiba textura de iarba, sau ma rog, textura, cam asta e varianta simpla de texturare pentru teren..
Ma rog, sper ca intelegi ce vreau sa zic..
replyReply
#13
Am rezolvat chestia cu textura,arata cum ar fi trebuit,si acum stiu cum sa o ajustezGrin. Dar mi-am dat seama ca problema este marimea!

nu stiu cum sa o maresc! M-am si uitat de 1000 de ori la videoclipul asta(nu e al meu,bineinteles): https://www.youtube.com/watch?v=_adaxIS5Hj4

Am probleme cu pusul texturii! De fiecare data cand incarc o textura,blender o pune pe cealalta parte a insulei!

Deci am 2 probleme.Angry(

Dar o sa mai exersez!Noteeth
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#14
Videolcipul meu... Haha E vechi, foarte vechi, eram la inceput de drum cu modding. Grin

O intrebare, ai plug-in-ul Kerrax la Blender?

Daca da, atunci cand exporti harta sa bifezi prima optiune, ca in imagine.

[Image: v5uxeg.jpg]
FlowerFlower
replyReply
#15
Grekain Wrote:Greetings!

I have created a NPC Generator, to make the Creation of a NPC easier. I presented it in early october in the german forums.


• You can change all Values of the NPC, including:
- Daily Routine
- Items
- Save-Function
- Visual-Preview
- Instructions
- A few helpfully Functions like (Intructions in "Help"):
- NPC-Line
- Randomize Visual
Download
replyReply
#16
Hmm.. cred ca Diakreion e mai bun, face atat npc-ul cat si fisierul de dialog, plus ca poti face si monstri, obiecte, arme, etc cu acesta.
FlowerFlower
replyReply
#17
Vreau sa va multumesc pentru rezolvarea problemei mele Grin!!! Sunt extra fericit!! o sa incerc toate lucrurile care mi le-ati spus si o sa va tin la curent!!!!!Smile

Succes!

Sunt fericit sa va anunt ca mesha a fost terminata cu succes!!!

[Image: 2gvihrt.jpg]

Mai exersez putin!
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#18
Mai ai de lucrat cu textura, adica mai trebuie marita, sa se vada mai bine, nu asa pixel cu pixel, dar e bine pentru inceput. Grin :clap:
FlowerFlower
replyReply
#19
Stiu cum sa creez un npc,acum mai usor cu Grekain's NPC Generator 1.91 E,dar as vrea sa imi spuneti mai detaliat despre dialog...Smile
[Image: I%2Bwant%2Byou%2Bto%2Btell%2Bthe%2Btruth.jpg]
replyReply
#20
Ce vrei sa stii despre dialog? Cum se face sau cum?
FlowerFlower
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Tutoriale video modding Edd 3 2,192 07-08-2013, 10:58 AM
Last Post: Edd
  Tutoriale video Blender Robi 18 6,806 05-21-2013, 04:51 PM
Last Post: Robi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)