Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razboaie mondiale! (1,2)
#21
(08-18-2011, 09:26 PM)warhell Wrote: Cat despre Hitler, a facut un bine planetei si ne-a scapat de handicapati (scuzati limbajul) si de evrei..+ mintea lui malefica..cu atacuri tactice..totusi rusii au demonstrat ca Hitler poate fi infrant cu o strategie si mai buna! (Berlin)

Sa evitam discriminarea. Daca crezi ca cineva nu e de acrod cu tine in acest sens te rog sa folosesti pm-ul sau messengerul deoarece comunitatea noastra nu incurajeaza discriminarea.
replyReply
#22
Cine credeti ca va invinge daca un al treilea razboi mondial ar incepe?

----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#23
Nemtii.(They are the best in the art of warfare).
Smirk
replyReply
#24
(09-02-2011, 11:18 PM)Terente Wrote: Cine credeti ca va invinge daca un al treilea razboi mondial ar incepe?

Pai depinde ce aliante se vor face, dar un lucru e destul de clar: America si Rusia nu vor fi in aceeasi alianta.
Sup
replyReply
#25
(08-18-2011, 09:26 PM)warhell Wrote: Cat despre Hitler, a facut un bine planetei si ne-a scapat de handicapati (scuzati limbajul) si de evrei..+ mintea lui malefica..cu atacuri tactice..

http://barrybrumfield.com/holocaust/women.htm
Asta numesti tu "bine" si "atacuri tactice"? Spui ca-ti place razboiul si esti cumva fan Hilter,din cate inteleg...Din pacate razboiul nu inseamna numai arme misto si glorie,amice. Inseamna mai ales moarte si durere. Somnul ratiunii naste monstri. Sper sa nu devii unul dintre ei.
replyReply
#26
Quote:Prefer sa nu spun mai multe, deja v-am plictisit, si ma indoiesc ca cineva m-a crezut.

1. Am citit tot postul, deci a doua propozitie e falsa.
2. A treia propozitie falsa din noi, pentru ca te-am crezut. Toti suntem fascinati de cate ceva.

Eu spre exemplu, vreau sa cred ca pe la varsta de 40 de ani, dupa ce imi intemeiez o familie, sa inceapa un razboi la care sa particip pentru a-mi apara tara. Daca ma voi intoarce, voi fi mai puternic(psihic), daca nu... defapt prefer sa nu ma gandesc niciodata la variante negative. (desi sunt constient ca exista).

Sunt constient ca atunci cand voi ajunge la 40 de ani nu voi mai gandi asa. Dar asta e ideea mea acum.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#27
Si eu sunt obsedat de razboaie in general.

Dar daca ar fi sa privim la rece situatia razboiul nu insoamna doar fapte eroice si glorie, razboiul reprezinta suferinta, multa suferita.

@warhell daca tot adori asa de mult razboiul si te visezi luptand, fa un exercitiu de imaginatie te rog si imagineaza-te in lupta de la Stalingrad in mijlocul iernii cu o grenada care exploadeaza la o anumita distanta fata de tine si iti smulge un picior, doar un picior...

...pentru ca mai apoi sa fii nevoit sa-ti astepti clipa MORTII undeva la -40 de grade tipand probabil dupa ajutor intr-un mediu in care cel mai posibil majoritatea iti sunt inamici.

Si daca ar fi sa mergem ceva mai departe continua acest exercitiu de imaginatie si gandeste-te la faptul ca tu te afli undeva pe la jumatatea campului de batalie inconjurat de cadavre si de raniti care striga ca din gura de sarpe dupa ajutor, un ajutor care intarzie sa apara...

....si ca si cum nu ar fi de ajuns inamicii s-au hotarat sa se asigura ca nu mai exista nici un supravietuitor asa ca s-au apucat sa ii arda pe cei cazuti niste aruncatoare de flacari.

DACA ASTA INSEAMNA MOARTE IN 'GLORIE'...
replyReply
#28
Ce zic eu cred ca se intampla in orice razboi oricarui soldat pe oricare camp de batalie.

Adica na, mi se pare frumos sa fii pasionat de istorie, razboaie etc, dar sa-ti doresti un razboi, e ceva ce ma depaseste.

Cati ani ai?
replyReply
#29
Mentalitatea e intr-o stransa legatura cu varsta Wink.

PS: Ca sa nu-ti mai doresti razboi, pentru ca na vorba aia "Gandurile atrag fapte" iti recomand sa te inrolezi mercenar in legiune franceza sau in tarile africane unde revolutiile sunt in floare. De exemplu in Libia mercenarii erau platiti cu 1000E pe zi dar majoritatea au murit.
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)