Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Spamul zilnic.
#51
(03-23-2014, 08:34 PM)old nick Wrote:
(03-23-2014, 08:24 PM)Marian Wrote: Cine a zis că ai fost penibil?

Vrei sa citez postarea in care m-ai facut praf dupa ce mi-ai pus pumnul in gura? Nici nu m-ai lasat sa ma apar. Crezi ca ai procedat corect?

Am facut praf fapte, nu useri. Apararea trebuia sa vina in data in care ti-am dat pm-ul cu fapta pe care ai facut-o. N-ai dat nici o aparare pe atunci. Corect?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#52
(03-23-2014, 09:26 PM)Marian Wrote: Am facut praf fapte, nu useri. Apararea trebuia sa vina in data in care ti-am dat pm-ul cu fapta pe care ai facut-o. N-ai dat nici o aparare pe atunci. Corect?

Ti-am spus atunci ca n-am nicio treaba cu povestea aia dar esti liber sa crezi ce vrei. In loc sa-mi dai ban, cateva zile mai tarziu mi-ai dat 5 puncte de reputatie, pentru "mascarada" probabil.
Mi-ai dat ban la nervi pentru ca l-am determinat pe Dorel sa renunte la functia de moderator, ceea ce e destul de inexact. Dorel a renuntat la functie din cauza voastra, nu din cauza mea. Corect?
#53
(03-23-2014, 10:00 PM)old nick Wrote: Ti-am spus atunci ca n-am nicio treaba cu povestea aia dar esti liber sa crezi ce vrei. In loc sa-mi dai ban, cateva zile mai tarziu mi-ai dat 5 puncte de reputatie, pentru "mascarada" probabil.
Mi-ai dat ban la nervi pentru ca l-am determinat pe Dorel sa renunte la functia de moderator, ceea ce e destul de inexact. Dorel a renuntat la functie din cauza voastra, nu din cauza mea. Corect?

Nu mai știu de ce ți-am dat 5 puncte. Probabil pentru că am dat la mai mulți useri mai vechi de pe wog.

Normal că ți-am dat la nervi, dar am făcut-o cu dovezi fizice care nu pot fi contestate. Sau mă rog, pot fi contestate, dar rezultatul deciziei este clar.

Dorel a renunțat pentru că a crezut în ceea ce i-ai spus. Altfel, cred că era interesat de planul pe care i l-am propus în legătură cu wogul. Cred, desigur.

Dacă vrei să continuăm subiectul, sunt dispus să o facem prin pm.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#54
(03-23-2014, 10:09 PM)Marian Wrote: Nu mai știu de ce ți-am dat 5 puncte. Probabil pentru că am dat la mai mulți useri mai vechi de pe wog.

Normal că ți-am dat la nervi, dar am făcut-o cu dovezi fizice care nu pot fi contestate. Sau mă rog, pot fi contestate, dar rezultatul deciziei este clar.

Dorel a renunțat pentru că a crezut în ceea ce i-ai spus. Altfel, cred că era interesat de planul pe care i l-am propus în legătură cu wogul. Cred, desigur.

Dacă vrei să continuăm subiectul, sunt dispus să o facem prin pm.

Nu prea inteleg de ce mi-ai dat reputatie cand trebuia sa-mi dai ban. Adica inteleg, dar trec peste asta.
Nici partea cu dovezile fizice care nu pot, dar pot fi contestate n-o inteleg, dar am fost singurul care l-a ajutat pe Dorel cu modul ala la care nu-l ajuta nimeni altcineva, asa ca nu-mi spune mie ca eu sunt vinovat in problema asta.

Ti-am trimis pm dar vad ca nu-mi raspunzi.
#55
(03-23-2014, 10:28 PM)old nick Wrote: Ti-am trimis pm dar vad ca nu-mi raspunzi.

Îți răspund. N-am fost la laptop până acum. Răspund aici ca să nu mai intru în pm.

[Image: attachment.php?aid=728]

Eu am adus dovada. Aștept și contestația, dacă există.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#56
(03-23-2014, 10:40 PM)Marian Wrote:
(03-23-2014, 10:28 PM)old nick Wrote: Ti-am trimis pm dar vad ca nu-mi raspunzi.

Îți răspund. N-am fost la laptop până acum. Răspund aici să nu mai intru în pm.

[Image: attachment.php?aid=728]

Eu am adus dovada. Aștept și contestația, dacă există.

Nu se vede.

Ar trebui sa fie o imagine, dar nu se vede. Un ip sau ce vrei sa-mi arati?
#57
Am remediat. Aștept contestația.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#58
(03-23-2014, 10:46 PM)Marian Wrote: Am remediat. Aștept contestația.

Da, clasa de ip-uri 46.102 e una dintre cele 4 clase de ip dinamic pe care mi le aloca furnizorul meu de internet incepand cu 25 octombrie 2013. Pana la data aceea am avut ip static 46.102.16.166. Mentionez ca pe forum m-am logat cu ip-ul din poza abia dupa 25 decembrie, data la care mi-ai deblocat contul. E posibil sa mai apara aceeasi situatie si cu alte ip-uri folosite de mine, avand in vedere ca reteaua e dezvoltata in 20 de judete. O sa mi se atribuie mie toate conturile care se logheaza pe acele ip-uri? Mi se schimba ip-ul din 10 in 10 minute si daca modific setarile routerului se schimba din minut in minut. Chiar nimeni nu stie ce inseamna ip dinamic?
Poftim:
http://suport.romtelecom.ro/app/answers/...c%C4%83%3F
#59
Nu ti se par suspicioase urmatoarele observatii?

- ambii va pricepeti si sunteti interesati de modding, Iuliu s-a oferit sa ajute atunci cand avea doar 3 posturi pe forum si avea cunostintele unuia care are experienta cat de cat in modding-ul Gothicului.
- ambii sunteti interesati de povestea RPG, chiar daca acele topicuri erau cam ascunse de ochii vizitatorilor prin faptul ca nu reprezentau un subiect activ in vremea aceea, Iuliu totusi le-a gasit, si le-a si citit pe toate si a dorit sa participe si el... hmmm.
- ambii sunteti interesati si v-ati implicat in multiplayer. Daca nu gresesc, username-ul vechi al lui old nick era Julius.
- ambii va exprimati foarte similar. (data viitoare, cand te mai gandesti sa revii cu un alt username, incearca sa mai incepi o propozitie cu litera mica sau sa mai introduci niste "k"-uri sau "sh"-uri sau ceva...)
- ambii sunteti atei si va place sa tineti dezbateri in domeniul asta.
- ambii vreti sa va implicati in diverse proiecte si criticati pe cei care nu vor sa va ajute.
- pe 25.12.2013 Iuliu primeste ban permanent, iar peste 2 zile, in data de 27.12.2013 old nick revine pe forum dupa 9 luni de "absenta", ce coincidenta.

Toate observatiile astea sunt cam greu de negat, iar cand mai pui peste si povestea cu ip-ul identic... eu in locul tau as recunoaste de pe acum, adevarul tot se va afla asa ca nu are rost sa ne ascundem dupa deget.
#60
(03-23-2014, 11:05 PM)old nick Wrote: Mi se schimba ip-ul din 10 in 10 minute si daca modific setarile routerului se schimba din minut in minut. Chiar nimeni nu stie ce inseamna ip dinamic?

Ți-aș face pe foaie care este probabilitatea ca același ip să fie generat aleator, chiar și din 10 în 10 minute, într-o periodă de câteva luni (durata dintre postările găsite) și să fie identic la 2 persoane care au aceași clasă de ip-uri. Și dacă aș face asta, ai vedea că probabilitatea e incredibil de mică.

Dar, dacă tu zici că nu erai tu Iuliu, eu nu mă mai implic. Tu hotărăști.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)