Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Games like..
#1
1. Ce jocuri ce au o poveste frumoasa stiti gen gothic?
2. Stiti cumva un joc gen Mount and Blade dar sa fie mai vechi? Ideea tot aceeasi dar sa fie cerintele mai "muci"?
3.Stiti niste jocuri care sa nu aiba neaparat povestea de fantansy, sa aiba ceva frumos ce te pune in pielea personajului ?(nu neaparat RPG)

#Nu radeti de mine Haha, dar am un pc de lemn:
-256 mb ram
-128 video ram Nvidia Getforce Fx 5200
-1.1 Ghz Amd Althon
-80 GB HDD

#pana la vara imi iau un pc cam asa:
- 3-4 GB Ram
- 3.06 ghz Intel Core
- 1 GB Video Ram Nvidia GetForce
- 200 GB HDD
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#2
Procesoare Ati Radeon n-am mai vazut Haha.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
Haha Eram grabit, ca incepe Romanians Got Talent Grin !
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#4
Hmm, ai putea incerca seria Legacy of Kain, nu e rpg, dar povestea e una foarte complexa si care starneste interesul. E pe locul 2 la cele mai captivante povesti, dupa Gothic (in cazul meu):p. Iar gameplayul e foarte distractiv.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
Mersi, o sa-l incerc. Continuati cu sugestiile =D .
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#6
Pentru punctul 1, check this out.

http://www.worldofgothic.ro/forum/showth...p?tid=3126

Imi mentin parerea: stilul Gothic e unic in industria jocurilor. Foarte aproape de stilul libertin al G-ului este jocul: Deus Ex 1, cu o poveste foarte buna si libertate multa. Dar nu are loc in perioada Gothicului.

Fable iarasi poate fi considerat pe acolo, dar mult mai copilaresc. Gothic a fost ceva 'matur', destept si impunator.

Quote:2. Stiti cumva un joc gen Mount and Blade dar sa fie mai vechi? Ideea tot aceeasi dar sa fie cerintele mai "muci"?

Era ceva.. parca Templars ii spunea. Era vechi si nu cerea prea mult. Cauta pe google ceva cu Templar + guild si gasesti sigur.

3. Stalker: shadow of Cenobil, Deus ex-ul de mai sus.. Mafia 1 te pune in pielea personajului destul de serios. Grin Chrome 1, un shooter, era iarasi interesant.

As mai avea sugestii, dar trebuie sa navighez prin memorie ca sa-mi aduc aminte de ele. GothicLike
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
(03-29-2014, 08:38 PM)Marian Wrote: Era ceva.. parca Templars ii spunea. Era vechi si nu cerea prea mult. Cauta pe google ceva cu Templar + guild si gasesti sigur.
Knights of the Temple? In orice caz se potriveste cu cerintele lui Hydrax.
replyReply
#8
Poti incerca si Severance: Blade Of Darkness , Rune sau Die by the sword . nu sunt la fel de bune ca Gothic dar merg o tura Grin
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#9
(03-29-2014, 11:56 PM)Bogdan Wrote:
(03-29-2014, 08:38 PM)Marian Wrote: Era ceva.. parca Templars ii spunea. Era vechi si nu cerea prea mult. Cauta pe google ceva cu Templar + guild si gasesti sigur.
Knights of the Temple? In orice caz se potriveste cu cerintele lui Hydrax.

Exact. Haha A trecut timpu', tin minte doar parti din titluri.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#10
(03-29-2014, 11:56 PM)Bogdan Wrote:
(03-29-2014, 08:38 PM)Marian Wrote: Era ceva.. parca Templars ii spunea. Era vechi si nu cerea prea mult. Cauta pe google ceva cu Templar + guild si gasesti sigur.
Knights of the Temple? In orice caz se potriveste cu cerintele lui Hydrax.

La jocul asta ma gandeam si eu Haha dar nu e rpg, e un action-adventure. Dar e interesant Smile. Este si Knights of the Temple 2.
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Mafiot Games!! Hydrax 16 3,351 10-22-2014, 03:03 PM
Last Post: Hydrax

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)