Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ajutoor
#1
Salut sunt nou pe aceasta comunitate.
astazi m-am apucat de gothic 2 (normal.. fara night of the raven)
Cine poate sa imi spuna
1. cum pot deveni cetatean (citizen) pentru a intra in militie
varianta 2
2. cum fac misiunea aca cu thief's guild ... cum ii gasesc
va implor ajutati-ma
#2
(07-09-2014, 03:50 PM)Moderation Wrote: Salut sunt nou pe aceasta comunitate.
astazi m-am apucat de gothic 2 (normal.. fara night of the raven)
Cine poate sa imi spuna
1. cum pot deveni cetatean (citizen) pentru a intra in militie
varianta 2
2. cum fac misiunea aca cu thief's guild ... cum ii gasesc
va implor ajutati-ma

Salut si bine-ai venit.

1. Faci toate misiunile din orasul port oferite de negustori si vanatori. Iti alegi unul dintre ei, unul care sa te reprezinte si sa-ti dea misiuni. Alchimistul, fierarul, un vanator (parca), cel care vinde blanuri si cu casa din fata celui care vinde blanuri and stuff.

2. Misiunea cu hotii o sa o poti face doar atunci cand o sa-l gasesti pe un anumit hot care te va astepta sa te omoare. Acest hot se gaseste undeva prin port (nu-ti zic unde) si apare doar daca faci misiunile secundare astfel incat sa-i enervezi pe hotii din ascunzatoare.

Misiuni de care depinde: hotul de langa intrare. hotul prins si aruncat intr-un turn al orasului si inca un hot. Parca cel de la standul cu pestele. So, enjoy.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
am ales fierarul .. pe cel de langa constantino (care mi-a dat o lista cu ierburi ce trebuie sa i le duc)
am dat toate chestiile acolo care apareau la el..si nu mi-a dat nici o misiune...
e cam greu ca eu joc in engleza ca in romana mi se blocheaza cand vorbesc cu xardas la inceput..
Inca ceva.. cand ma duceam in port m-a luat la intrebari unul pe nume moe... am dat primele raspunsuri si m-a atacat si apoi l-am omorat Haha Era vreun personaj fara de care nu pot termina jocul? de ala important cum ar fi andre?

a stai ca acu mi-a picat fisa... ce oras-port ?? primul oras? unde imi cere 100 gold sa intru?
#4
(07-09-2014, 04:05 PM)Moderation Wrote: Inca ceva.. cand ma duceam in port m-a luat la intrebari unul pe nume moe... am dat primele raspunsuri si m-a atacat si apoi l-am omorat Haha Era vreun personaj fara de care nu pot termina jocul? de ala important cum ar fi andre?

Nu. Era doar un tip enervant. Nu are treaba cu povestea.

(07-09-2014, 04:05 PM)Moderation Wrote: a stai ca acu mi-a picat fisa... ce oras-port ?? primul oras? unde imi cere 100 gold sa intru?

Primul si singurul oras care se poate numi oras de pe insula.
Harbor town ii ziceau ei = orasul port.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#5
Si mai e gradinarul din partea superior.
#6
si unde se afla harbor town??? aveti sa imi dati vreo mapa cv? ca nush unde e
#7
Ma ajutati va rog? am toate ierburile pt constantino si dau about the plants... zice nush ce si apoi imi arata sa dau i see...
si nu merge sa i le dau.. le am pe toate
#8
(07-09-2014, 04:44 PM)Moderation Wrote: si unde se afla harbor town??? aveti sa imi dati vreo mapa cv? ca nush unde e
Cum ai plecat de la Xardas urmezi drumul si te duce spre oras.

Poate ai luat o planta gresita...
Ai primit XP cand i-ai dat plantele ?
#9
Problema e ca nu.i pot da plantele...
Am versiunea in limba romana.
Dau "in legatura cu plantele" apoi imi zice cv ca nu sunt bun la alchimie etc... Apoi dau "inteleg" (singura optiune) si gata nu se intampla nimic
#10
cred ca odata ce ai ales sa fi ucenic la fierar nu ii mai poti da plantele lui Constantino...


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)