Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic II Untold Chapter
#11
Controalele sunt ca in Gothic 1? Sincer sa fiu, mi se pare mult mai usor sistemul din Gothic 2, fara CTRL and shit Grin
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
replyReply
#12
Daca rezolva si problemele cu deconectarile in secunda 2 renunt la LOL si ma intorg la GMP.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#13
Nu mi-am luat niciodata disconect in GMP, lol. Haha Curios :-?
"I will not be forgotten, this is my time to shine. I've got the scars to prove it, only the strong survive.
I'm not afraid of dying, everyone has their time. Life never favored weakness, welcome to the pride!"

[Image: large.gif]
replyReply
#14
Probabil nu o sa mai fi deconectat, pentru ca este un gmp complet nou, tu ai probleme pe actualul gmp.
FlowerFlower
replyReply
#15
(07-14-2014, 09:17 PM)Dorel Wrote:
(07-14-2014, 08:11 PM)soul of darknes Wrote: Majoritatea nu intelege nimic din toate alea..
Deci, multe lucruri sincronizate, ce mai are in plus ?

Pai poti sa iti faci setarile video direct din multiplayer, nu mai e nevoie sa iesi si sa intri in single player pentru asta, modul de lupta e mai apropiat de single player decat cel actual, poti controla vremea (ma rog, adminii pot face asta) Grin, sistem de login-register mult mai tare, ai chiar si cursor cand iti faci cont.
Show Content
Poti face iteme direct de pe multiplayer, nu mai e nevoie de un vdf cu iteme cum avem noi. (desigur, de 3d-uri tot e nevoie). Scrolluri si rune (adica magiile) sunt sincronizate, etc.

Foarte tare , ce ne trebuie sa l punem la noi pe server Smile
[Image: desc_rcare.jpg]
IGN:zHyuga
replyReply
#16
Foarte tare.
replyReply
#17
Foarte tare, interesant si folositor. Eu zic ca multi playeri ar fi fericiti cu aceasta noua versiune si chiar si tu Dorel, cred ca ti-ar fi si mai usor sa scriptezi. Cred ca daca hostul ar fi pe windows imediat ai fi schimbat versiunea Smile. Dar nu poti schimba hostul dupa ce se termina ?
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply
#18
(07-14-2014, 11:27 PM)Hydrax Wrote: Foarte tare, interesant si folositor. Eu zic ca multi playeri ar fi fericiti cu aceasta noua versiune si chiar si tu Dorel, cred ca ti-ar fi si mai usor sa scriptezi. Cred ca daca hostul ar fi pe windows imediat ai fi schimbat versiunea Smile. Dar nu poti schimba hostul dupa ce se termina ?

Pot, desigur, dar astept o versiune mai buna, asta e doar alpha. Dar nu e mai usor de scriptat, abia am inceput sa invat c#. In fine, nu prea as avea de scriptat, Mainclain a facut si server scripts, cu sistem login register, monstrii asezati la fel ca in g2 si sistem de lupta bun. E un server perfect pentru role play, fara npc-uri(oameni), care, desigur sunt usor de adaugat, cu rutine, adica sa manance, sa doarma, sa mearga sa stea de paza intr-un anumit loc etc. (script tot de Mainclain (doar ca nu au dialoguri, probabil o sa faca si asta in viitorul apropiat)).
FlowerFlower
replyReply
#19
deci fa update acum! Haha)))
cine foloseste linux?
replyReply
#20
(07-15-2014, 12:27 AM)Cyrus35 Wrote: deci fa update acum! Haha)))
cine foloseste linux?

Pai majoritatea hosturilor sunt pe linux. (cel putin asa cred)

Adica eu am doua servere virtuale la doua firme diferite si ambele sunt pe linux.

Show Content
FlowerFlower
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Mai exista Gothic multyplayer ? ShadowZz 2 1,775 08-24-2016, 12:44 AM
Last Post: ShadowZz
  Intrebare server gothic Lukas1994 4 2,395 09-03-2014, 11:28 PM
Last Post: Edd
  Gothic multiplayer - discuții generale Szekemri 291 58,757 08-26-2014, 08:06 PM
Last Post: Szekemri
  Probleme conectare Gothic Multiplayer. Hydrax 100 26,626 08-17-2014, 09:39 PM
Last Post: Edd
  Gothic multiplayer 2014 - Tutorial instalare Szekemri 0 2,286 06-28-2014, 11:36 PM
Last Post: Szekemri

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)