Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Descrieri "Gothice"
#1
Salutare!

Nu am mai ajuns de multa vreme pe aici, iar de postat, chiar nu am mai postat de... ani? Ma bucur sa vad ca aceasta comunitate, care era o mica tabara cand am ajuns prima data, inca sta in picioare, ca staff-ul inca se ocupa de site, ca macar o data pe zi cineva mai posteaza, ca vad membri vechi si noi activi. Sunt sigur ca Risen 3 va aduce comunitatea la viata, poate ca odinioara, avand in vedere ca, din ce am observat, prezinta o poveste si un gameplay promitator, Gothic/Risen-style. In plus am mai urmarit activitatea de pe Facebook, sper ca mod-urile la care se mai lucreaza si toate planurile sa fie duse la bun sfarsit.

Oricum, nu de asta am deschis acest thread. Acum multa vreme am scris o serie de descrieri ale diverselor elemente din Gothic, vreo doi ani au stat uitate prin PC si in final Raducu', dupa ce a finalizat site-ul, le-a postat. Ma bucur de fiecare data cand intru pe WoG si le vad.

Propunerea mea ar fi, pentru sporirea calitatii site-ului, sa continuam acea serie de descrieri pentru ce a ramas din seria Gothic si poate si pentru Risen, eventual sa completam si corectam ce avem deja. Inca nu imi dau seama totusi pentru ce vor fi utile si daca le citeste cineva (pe vremea cand le-am scris, ma gandeam ca vor oferi o imagine mai clara si corecta a jocului, inclusiv a povestii, ca o carte, si vor atrage jucatori noi, pentru ca deseori am cautat informatii despre un joc si nu gaseam nimic clar de multe ori), dar cine stie...? Cu toate astea, aceste descrieri inseamna activitate si interes pentru comunitate si seriile de jocuri, iar WoG are o poveste "de viata" de care trebuie sa ne ocupam.

Nu vreau sa promit ca voi scrie EU nu stiu cate zeci de pagini, am sa incerc sa scriu cateva, dar daca sunt membri care se ofera nu ar fi un lucru rau, eventual sa primeasca un premiu virtual pentru asta (inaintam o cerere staff-ului).

PS: Acum vor veni membrii vechi si ma vor lua peste picior de dragul vremurilor bune probabil, insa astept si propuneri serioase.
replyReply
#2
(08-08-2014, 04:07 PM)Edg Wrote: ca o carte
Sau ca o revista/manual? Nu stiu daca ai vazut revista digitala PlayBook care a fost postata mai demult pe site, poate ar merge ceva in genul.
replyReply
#3
Unde e descrierea aia inceputa pe care propui sa o terminam? Ca sunt mai greu de cap si nu prea inteleg.
replyReply
#4
Intri pe site, te duci la toate alea: Creaturi, Tabere, Poveste, Ghilde etc si gasesti descrierile.
replyReply
#5
As vrea sa mentionez ca ideea lui Edg e una buna si, daca se vrea cresterea activitatii pe forum, ar fi un bun proiect de realizat. Ma ofer sa ajut si eu, mai ales daca se face ceva de genul ce spuneam mai sus, pe partea de DTP.
replyReply
#6
Si eu vroiam sa zic asta. Ma ofer si eu.
[Image: 1lMEp3.jpg]



,, Napoleon a cautat virtutea, si neputand-o gasi a luat puterea.''



replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)