Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The Gothic Quiz
#1
Am alcatuit un Quiz Gothic, pentru a va testa cunostintele.
Cel care raspunde corect la cele mai multe intrebari (cu raspunsuri ce contin predicat si subiect) vor castiga reputatie, din partea mea.
Va rog, incercati sa nu "copiati" raspunsurile celorlalti utilizatori.
Intrebarile sunt din toate Gothic-urile existente, asa ca, fiti pregatiti: vor fi intrebari din toate domeniile.
Deci, sa incepem:

1. Cate focusuri a carat Nameless (in toata seria Gothic)?
2. Unde se afla padurea arsa din Gothic III si ce adaposteste aceasta?
3. Cei care au construit Jharkendar si Al Shedim aveau acelasi zeu?
4. Cate arme diferite al caror nume incepe cu Krush exista (in toata seria Gothic)? (Sa zicem ca Varrok si Varok sunt o singura arma.)
5. Cine este Tarok?
6. Care a fost primul oras din Myrtana cucerit de Orci?
7. Cata reputatie primesti (si de la cine), daca il omori pe King Rhobar?
8. In drum spre ce oras se afla o mina cu trei Shadowbeasts?
9. Cati metri are Gardul Orcilor din VoM (in Gothic II NoTR)? :-D-:


Aveti grija, multe intrebari sunt intrebari capcana, in timp ce altele sunt un pic mai usurele. (Sunt curios daca va prindeti la ultima intrebare). :-D-:
#2
1. Eroul a carat in total 6 focusuri - 5 in G1 si NotR si una in G3 din cate am auzit.
2. Nu am jucat G3.
3. Da, amandoua popoarele il venerau pe Adanos.
4. In Gothic exista in total 7 arme ale caror denumire incep cu Krush : Krush Varrok, Krush Pach, Krush UrRok, Krush Agash, Krush BrokDar si Krush Karrok in G1 si Krush Milok in G3.
5. In G3 Tarok e orcul care conduce arena din Faring si iti spune ce ai de facut pt. a te putea duela in Faring.
6. Primul oras cucerit de orci din Myrthana a fost Silden. (nu stiu sigur)
7. Cand il omori pe regele Rhobar primesti +7 reputatie cu orcii.
8. O mina cu 3 shadowbeasts se afla in drum spre Gotha. (din nou, am mers la ghici).
9. Gardul Orcilor are 20 de metri. (la ghici)
#3
1.El a carat 11 focus-uri (lol)
2.Se afla in Myrthana si adaposteste niste copaci arsi Grin
3.Cei din Al-Shedim si Jarkendar aveau pe Adanos ca zeu.
4. Exista 10 arme cu nume "krush" (dar nu le mentionez pentru ca nu mi s-a cerut)
5. Tarok ( se scrie cu doi de r) este sclavul orc din Free Mine din Gothic 1 care iti face Ulu-Mulu
6.Primul oras cucerit a fost Silden.
7.Primesti +5 reputatie cu hashisinii.
8.In drum spre Montera (adica drumul de deasupra lui Cape Dun) se afla 3 shadowbeast.
9.Gardul orciilor e cam aproximativ de 3 ori cat inaltimea eroului. Considerand ca eroul are o inaltime medie => gardul are o inaltime de 5 m jumatate.
Si ca lungime, gardul acopera distanta de la baza cetatii unde se afla Dragonul de Stanca pana la baza muntelui unde se afla intrarea in colonie, as zice ca e de cam 3 km.
#4
Asa va vreau, baieti, keep posting! :-Oki-: Vad ca v-ati descurcat binisor la intrebari.
Voi anunta castigatorul, dar mai astept putin, sa mai posteze nitica lume (asta a fost, de fapt, scopul cu care am facut acest topic).
#5
1. Eroul a carat in toata seria Gothic 5 focus stones (deoarece doar 5 exista)
2. Padurea arsa din Gothic 3 este intre Trelis si Geldern, adaposteste o ferma arsa si rangeri+1 druid.
3. Adanos era zeul ambilor.
4. Krush Tarach, Krush Milok, Krush Pach, Krush Varok, Krush Agash, Krush Morok
Krush Irmak, Krush BrokDar. Deci 8.
5. Tarok e un orc in Faring, cu el vorbesti ca sa lupti in arena cu batausii lui cei mai buni dar numai daca esti gladiator renumit (tre sa lupti in Varant in cateva arene)
6. Orcii au castigat controlul asupra orasului Silden prima data.
7. Daca iei questu' de la Zuben si il omori pe rege primesti 5 reputatie Hashishin....si de la orci primesti +7 reputatie
8. In care Gothic? Daca in 3 cred ca in drum spre Trelis (est).. e intrebare capcana?
9. Inaltime, lungime?? oricum ii mare si lung
[Image: bannersigmi2.jpg]
#6
Datorita lipsei de posturi, declar acest concurs incheiat. Dar mai intai, sa vedem care erau raspunsurile corecte:

1. Nameless a carat 6 focusuri distincte in toata seria Gothic (cele cinci focusuri din Colonie si cel pe care ti-l da Xardas in Gothic III);
2. Padurea arsa din Gothic III se afla in Varant, la ceva distanta de Ishtar, si adaposteste mormantul legendarului Haran Ho;
3. Jharkendarienii il aveau ca zeu pe Adanos, dar cei care au construit templurile si ruinele din jurul lor (in care au ascuns cele cinci artifacte) il slaveau pe Innos;
4. In total exista 10 arme diferite care incep cu "Krush";
5. Tarok este liderul arenei din Faring;
6. Primul oras cucerit de catre Orci a fost Silden;
7. Daca il omori pe King Rhobar primesti +5 reputatie cu hashishinii;
8. Mina cu trei Shadowbeasts se afla pe drumul dintre Cape Dun si Montera;
9. Intrebarea cu lungimea Gardului Orcilor din VoM a fost la panarama, deci nu conteaza la rezultatul final. :-D-:

Si acum, sa vedem rezultatele finale si castigatorul:

Calin: 3/8
Helper: 4/8
Alex: 3/8

Deci, castigatorul acestui concurs este Helper, care va primi +1 reputatie din partea mea.
Voi mai lasa acest thread putin timp, pentru eventuale commenturi, iar apoi acesta va fi inchis.
#7
Multumesc pentru reputatie Dorin...oricum nu se observa pentru ca mi-a dat reputatie negativ Calin fara nici un motiv Sad.
#8
Tocmai de aia ti-am dat negativ ... ca sa echilibrez situatia ... ca nu meriti reputatie ... nu inspiri incredere dupa cum ti-am spus.
#9
Off... Chiar nu stiu ce sa zic... Ce mai premiu... :-!-:

Oricum, concursul din acest topic s-a incheiat, si cum spamul a inceput sa se dezvolte, voi inchide acest thread.

Ne vedem la concursul urmator!


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,669 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,164 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,114 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 9,602 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 4,831 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,384 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,620 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,269 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 188,674 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,378 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)