Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Modificări pe wog.
#31
Administratorii de pe wog au primit gratis o 'amuleta' cu Sleeper de la cineva. Haha

Ma gandesc ca daca o punem si in market, nu prea stiu cum sa o setez doar unui user, ci nu intregului grup.. dar trebuie sa se poata.

2. O sa vreau sa fac rost si de amuleta aia reala cu Sleeper. Si sa o pun in market.

3. Cu timpul vreau sa separ lucrurile in market. Spre exemplu:
  • chestii fizice, reale care se vor trimite userilor
  • lucruri care tin de customizarea profilului
  • lucruri care tin de concursuri/misiuni ce au loc pe forum. (cum e acum scrisoarea aia))
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#32
(05-03-2015, 08:09 PM)Terente Wrote: Administratorii de pe wog au primit gratis o 'amuleta' cu Sleeper de la cineva. Haha

Ma gandesc ca daca o punem si in market, nu prea stiu cum sa o setez doar unui user, ci nu intregului grup.. dar trebuie sa se poata.

2. O sa vreau sa fac rost si de amuleta aia reala cu Sleeper. Si sa o pun in market.

3. Cu timpul vreau sa separ lucrurile in market. Spre exemplu:
  • chestii fizice, reale care se vor trimite userilor
  • lucruri care tin de customizarea profilului
  • lucruri care tin de concursuri/misiuni ce au loc pe forum. (cum e acum scrisoarea aia))

Ma gandesc ca ar trebui vandute cu bani reali lucrurile fizice care se vor trimite userilor.
FlowerFlower
replyReply
#33
Cu bani reali sau ore Grin Si amuleta aia puteai sa o ai doar daca comandai Gothic 3 Collector's Edition dar poate o mai gasesti pe ebay Smile
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#34
(05-03-2015, 08:30 PM)Dorel Wrote: Ma gandesc ca ar trebui vandute cu bani reali lucrurile fizice care se vor trimite userilor.

N-ar avea rost asa. Pentru asta exista ebay si toate celelalte siteuri. Pretul este in ore si ore-ul ala reprezinta in mod indirect activitate si mentinerea in viata a wogului.

Ne putem gandi pe viitor si la chestii care se pot cumpara cu bani reali. Dar pentru asta avem nevoie de chestii originale, produse de noi. Smile Gen desene or whatever. Dar asta e doar o idee ce nu se stie daca are rost sa o punem vreodata in practica.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#35
(05-03-2015, 08:36 PM)BeoWulf Wrote: Cu bani reali sau ore Grin Si amuleta aia puteai sa o ai doar daca comandai Gothic 3 Collector's Edition dar poate o mai gasesti pe ebay Smile

Stiu. Dar poate o gasesc. Noteeth
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#36
(05-03-2015, 08:39 PM)Terente Wrote: Pretul este in ore si ore-ul ala reprezinta in mod indirect activitate si mentinerea in viata a wogului.

Știu că este o altă discuție, dar nu cred că, în final, șmecheria asta ar aduce mai multă activitate pe forum. În principiu tot lumea veche e pe aici, eventual câțiva de pe celălalt forum care mai trag câte-un ochi pe aici, ca în cazul de față.

Întrebare și dacă e facem și thread separat pentru dezbatere: nu credeți că ar fi bine să faceți altă (sau și altă) comunitate în cazul în care se dorește extinderea? Forumurile nu prea mai sunt pe gustul oamenilor.
replyReply
#37
(05-04-2015, 11:34 AM)Ciocoflender Wrote:
(05-03-2015, 08:39 PM)Terente Wrote: Pretul este in ore si ore-ul ala reprezinta in mod indirect activitate si mentinerea in viata a wogului.

Știu că este o altă discuție, dar nu cred că, în final, șmecheria asta ar aduce mai multă activitate pe forum. În principiu tot lumea veche e pe aici, eventual câțiva de pe celălalt forum care mai trag câte-un ochi pe aici, ca în cazul de față.

Întrebare și dacă e facem și thread separat pentru dezbatere: nu credeți că ar fi bine să faceți altă (sau și altă) comunitate în cazul în care se dorește extinderea? Forumurile nu prea mai sunt pe gustul oamenilor.

Posibil sa nu aduca prea multa lume, dar cei care mai sunt au o activitate. + ca se mai inregistreaza lumea din cate am vazut. Care e planul lor, asta nu stiu.

Putem sa ne gandim si la o noua comunitate.. dar din nou dar. Despre ce sa fie, cum si ce o sa ne motiveze sa o facem? Sa fie profitabila ideea? Hmm. Nu prea ma (sau poate ne) tenteaza profitul.

Eu am mai avut tentative sa incep o chestie de genul care sa cuprinda trupele care-mi plac, discutii despre ele si sa adune oamenii ce le asculta intr-un loc.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#38
Nu neapărat profitabil, dar să placă la toată lumea. Eu mă gândeam la ceva mai simplu cum ar fi un grup pe Facebook, nu ceva luat de la 0
replyReply
#39
Hmm.. Stii ce ar putea aduce activitate pe forum ? Haha Un nou joc de pyrahna bytes care ar putea fi Gothic 4 ( refacut ) sau 5 Grin .. Nu prea cred ca se poate ( parca a dat faliment firma nu? ) dar mna.. Totusi aceasta comunitate are membri ei, si cred ca sunt buni cei actuali, nu as vedea de ce ar veni toti plozi ce nu prea au legatura cu, comunitatea.. zic si eu, adica mna.. nici pe mine poate nu ma vedeti activ , dar sunt, desi citesc posturile dar nu dai reply Grin .
If you want to become a warrior, fight with honor, glory and every time for Innos!
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Anunțuri/modificări etc. Szekemri 3 1,974 05-11-2014, 11:27 AM
Last Post: Szekemri
  Modificari pe forum Kristi 0 1,432 04-03-2013, 07:12 PM
Last Post: Kristi

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)