Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
The market from the old valley
#1
Piaţa din valea minelor


Aceasta se află în vechea tabără numită şi Old Camp în unele zone. În zona din vest a taberei stau mai mulţi comercianţi, care vând diferite produse, de la mâncare până la arme. Cu mult timp în urmă aici se putea cumpara orice la preţuri bune.

Însă timpurile s-au schimbat. Produsele sunt din ce în ce mai puţine iar preţul lor este unul exagerat.

Să vă spun cum să ajungeţi în acest loc, aşa-i? Am să vă dau o hartă să vă fie mai uşor.

Show Content

Sau ca să ajungeţi mai repede apăsaţi: AICI.

----------------------------------------------------------------------------------------------

Apoi totul devine simplu. Întrebi ceea ce doreşti şi dacă ai destul minereu magic (ORE), o să poţi să cumperi obiectul. Unele sunt chiar utile. Altele nu chiar.

----------------------------------------------------------------------------------------------
Poţi să judeci un caz, spre exemplu. Dacă un concetăţean de-al tău este exclus din oraş, poţi să plăteşti un judecător să îl apere. Se pot face multe... Odată cu dezvoltarea pieţei o să am surprize pentru voi.

Ah, dar era să uit ceea ce era mai important. Regele nu lasă pe oricine să facă comerţ în piaţa lui. Aşadar dacă nu eşti:

[Image: privileged-citizen.png], Slujitor de-al vreunui zeu din seria Gothic sau cetăţean nu prea poţi să cumperi nimic.

  1. Ca să ajungeţi la rankul de slujitor de-al unui zeu, o să anunţ ce trebuie să faceţi. O să fie doar o formalitate, cel mai probabil.
  2. Ca să ajungeţi cetăţean privilegiat trebuie să faceţi chestii bune pentru comunitate sau să fi făcut deja asta.

Linkul către market l-am pus şi lângă helpul, searchul etc din bara de sus.


----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
Ziua 1:

Piaţa a fost deschisă.


Primul produs de care am auzit până acum este o scrisoare. Cică e veche. Wtf. What Haha

   

GO TO THE MARKET
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)