Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 2 NOTR mod: D3D7 - D3D11 + L'HIVER Edition
#11
(05-08-2015, 12:49 PM)Tendō Wrote:
(05-07-2015, 11:07 PM)Daenvgiell Wrote: Salut,

Am reusit sa instalez, pana la urma am cautat prin jocuri varianta veche si pe urma a mers, jocul este super, vad lucruri noi, locuri noi, foarte fain mai mult de explorat!

Exista un astfel de mod si pentru Gothic 1?


Multumesc,
Daenvgiell

Din cate stiu eu, da. Exista o versiune si pentru Gothic 1.

Ar fi fain sa incerc si un G1 modificat!
"Being second is to be the first of the ones who lose"
[Image: 850CsI8.png]
replyReply
#12
(05-09-2015, 10:26 AM)Daenvgiell Wrote:
(05-08-2015, 12:49 PM)Tendō Wrote:
(05-07-2015, 11:07 PM)Daenvgiell Wrote: Salut,

Am reusit sa instalez, pana la urma am cautat prin jocuri varianta veche si pe urma a mers, jocul este super, vad lucruri noi, locuri noi, foarte fain mai mult de explorat!

Exista un astfel de mod si pentru Gothic 1?


Multumesc,
Daenvgiell

Din cate stiu eu, da. Exista o versiune si pentru Gothic 1.

Ar fi fain sa incerc si un G1 modificat!

Un link, ceva...
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
#13
Acum sunt pe telefon si nu pot cauta. Maine cand ajung la oras o sa caut link.ul. Daca nu ma insel e tot pe worldofplayers.de in acelasti topic cu g2dx11
FlowerFlower
replyReply
#14
Nu cred ca exista Directx 11 mod pentru Gothic 1 ... doar un hd texture pack care mareste rezolutia
(っ◕‿◕)っ ♥ Gothic[Image: images?q=tbn:ANd9GcR97VWJGECgiC-0eJQTSQy...jLM_lcyWrN]
replyReply
#15
Da, am cautat si ai dreptate.
FlowerFlower
replyReply
#16
Este ok baieti, multumesc oricum pentru ajutor, ma multumesc sa joc 2-ul upgradat, este interesant, mai demult visam la o astfel de schimbare si iata ca a venit. Speram totusi in continuare la un nou Gothic, unul care sa readuca REGELE unde ii este locul, pentru ca nu degeaba a fost aruncat in bariera, nu degeaba l-a intalnit pe Xardas, cat s-a mai chinuit el sa ii ajute pe toti, a spart si bariera, a omorat Dragoni si mii de orci, a facut dreptate si a unit un continent ca mai apoi sa fie aruncat iarasi intr-o bariera ( Gothic 4 ). Trebuie sa avem o continuare, sau macar un alt final!
"Being second is to be the first of the ones who lose"
[Image: 850CsI8.png]
replyReply
#17
(05-11-2015, 09:02 AM)Daenvgiell Wrote: Este ok baieti, multumesc oricum pentru ajutor, ma multumesc sa joc 2-ul upgradat, este interesant, mai demult visam la o astfel de schimbare si iata ca a venit. Speram totusi in continuare la un nou Gothic, unul care sa readuca REGELE unde ii este locul, pentru ca nu degeaba a fost aruncat in bariera, nu degeaba l-a intalnit pe Xardas, cat s-a mai chinuit el sa ii ajute pe toti, a spart si bariera, a omorat Dragoni si mii de orci, a facut dreptate si a unit un continent ca mai apoi sa fie aruncat iarasi intr-o bariera ( Gothic 4 ). Trebuie sa avem o continuare, sau macar un alt final!

Continuare la G3? Nu G4. Risen!
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
#18
(05-11-2015, 01:38 PM)Hiperboreanul Wrote:
(05-11-2015, 09:02 AM)Daenvgiell Wrote: Este ok baieti, multumesc oricum pentru ajutor, ma multumesc sa joc 2-ul upgradat, este interesant, mai demult visam la o astfel de schimbare si iata ca a venit. Speram totusi in continuare la un nou Gothic, unul care sa readuca REGELE unde ii este locul, pentru ca nu degeaba a fost aruncat in bariera, nu degeaba l-a intalnit pe Xardas, cat s-a mai chinuit el sa ii ajute pe toti, a spart si bariera, a omorat Dragoni si mii de orci, a facut dreptate si a unit un continent ca mai apoi sa fie aruncat iarasi intr-o bariera ( Gothic 4 ). Trebuie sa avem o continuare, sau macar un alt final!

Continuare la G3? Nu G4. Risen!

Risen este foarte fain, tare m-a prins si jocul asta, mai ales 2 si 3 super faine, oricum 1 se aproprie cel mai tare de seria Gothic dar prefer sa spun ca este altceva, o alta poveste ci nu o continuare a Gothicului. Gothic inseamna un erou fara nume care este apreciat de Xardas, care bea un sprit cu Diego, face o carte cu Gorn, prajeste un pui la rotisor cu Milten, merge la biserica cu Lester si fumeaza in strana Haha, cu Lee joaca golf, cu Lares trage o baza s.a.m.d. Haha

Asta e gothic, este vorba de cei mai buni oameni dintre cei buni, o echipa de mercenari gen: Fast and Furious, "trebuie sa ne strangem din nou baieti, mai avem ceva de facut". ceva de genul...

Parerea mea Grin
"Being second is to be the first of the ones who lose"
[Image: 850CsI8.png]
replyReply
#19
(05-13-2015, 08:54 AM)Daenvgiell Wrote:
(05-11-2015, 01:38 PM)Hiperboreanul Wrote:
(05-11-2015, 09:02 AM)Daenvgiell Wrote: Este ok baieti, multumesc oricum pentru ajutor, ma multumesc sa joc 2-ul upgradat, este interesant, mai demult visam la o astfel de schimbare si iata ca a venit. Speram totusi in continuare la un nou Gothic, unul care sa readuca REGELE unde ii este locul, pentru ca nu degeaba a fost aruncat in bariera, nu degeaba l-a intalnit pe Xardas, cat s-a mai chinuit el sa ii ajute pe toti, a spart si bariera, a omorat Dragoni si mii de orci, a facut dreptate si a unit un continent ca mai apoi sa fie aruncat iarasi intr-o bariera ( Gothic 4 ). Trebuie sa avem o continuare, sau macar un alt final!

Continuare la G3? Nu G4. Risen!

Risen este foarte fain, tare m-a prins si jocul asta, mai ales 2 si 3 super faine, oricum 1 se aproprie cel mai tare de seria Gothic dar prefer sa spun ca este altceva, o alta poveste ci nu o continuare a Gothicului. Gothic inseamna un erou fara nume care este apreciat de Xardas, care bea un sprit cu Diego, face o carte cu Gorn, prajeste un pui la rotisor cu Milten, merge la biserica cu Lester si fumeaza in strana Haha, cu Lee joaca golf, cu Lares trage o baza s.a.m.d. Haha

Asta e gothic, este vorba de cei mai buni oameni dintre cei buni, o echipa de mercenari gen: Fast and Furious, "trebuie sa ne strangem din nou baieti, mai avem ceva de facut". ceva de genul...

Parerea mea Grin

Haha Toate 3 mi-au placut mult (nu la fel de mult ca cele 3 Gothic bineinteles) dar primul seamana la storyline cu G2, nu? (3 camp-uri, manastire, oras, banditi/mercenari si multe altele) si la gameplay cu G3. Ma rog, eu inca astept un Gothic de la PB, cand am auzit ca lucreaza la jocu' ala SF ,,Spacetime" eram gen ,, What "
Haha
,,Să nu uiți de unde pleci că n-ai să știi unde vrei să ajungi!''
Gothic

https://www.youtube.com/watch?v=ruGHJaEClLE
replyReply
#20
Lasa ca vin altii acuma cu Gothic II The History of Khorinis! Grin


(05-13-2015, 02:52 PM)Hiperboreanul Wrote:
(05-13-2015, 08:54 AM)Daenvgiell Wrote:
(05-11-2015, 01:38 PM)Hiperboreanul Wrote:
(05-11-2015, 09:02 AM)Daenvgiell Wrote: Este ok baieti, multumesc oricum pentru ajutor, ma multumesc sa joc 2-ul upgradat, este interesant, mai demult visam la o astfel de schimbare si iata ca a venit. Speram totusi in continuare la un nou Gothic, unul care sa readuca REGELE unde ii este locul, pentru ca nu degeaba a fost aruncat in bariera, nu degeaba l-a intalnit pe Xardas, cat s-a mai chinuit el sa ii ajute pe toti, a spart si bariera, a omorat Dragoni si mii de orci, a facut dreptate si a unit un continent ca mai apoi sa fie aruncat iarasi intr-o bariera ( Gothic 4 ). Trebuie sa avem o continuare, sau macar un alt final!

Continuare la G3? Nu G4. Risen!

Risen este foarte fain, tare m-a prins si jocul asta, mai ales 2 si 3 super faine, oricum 1 se aproprie cel mai tare de seria Gothic dar prefer sa spun ca este altceva, o alta poveste ci nu o continuare a Gothicului. Gothic inseamna un erou fara nume care este apreciat de Xardas, care bea un sprit cu Diego, face o carte cu Gorn, prajeste un pui la rotisor cu Milten, merge la biserica cu Lester si fumeaza in strana Haha, cu Lee joaca golf, cu Lares trage o baza s.a.m.d. Haha

Asta e gothic, este vorba de cei mai buni oameni dintre cei buni, o echipa de mercenari gen: Fast and Furious, "trebuie sa ne strangem din nou baieti, mai avem ceva de facut". ceva de genul...

Parerea mea Grin

Haha Toate 3 mi-au placut mult (nu la fel de mult ca cele 3 Gothic bineinteles) dar primul seamana la storyline cu G2, nu? (3 camp-uri, manastire, oras, banditi/mercenari si multe altele) si la gameplay cu G3. Ma rog, eu inca astept un Gothic de la PB, cand am auzit ca lucreaza la jocu' ala SF ,,Spacetime" eram gen ,, What "
Haha
"Being second is to be the first of the ones who lose"
[Image: 850CsI8.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 2 Notr în Limba Română: proiect finalizat Kristi 338 180,537 12-29-2017, 04:06 PM
Last Post: MaGoth
Wink Dark Saga (Gothic 2 NotR) - eng MOD Cyrus35 2 2,687 12-04-2017, 10:54 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic 3 în Limba Română: proiect finalizat Carnage 166 113,824 10-27-2016, 03:18 PM
Last Post: Carnage
  Gothic 2: Insula Paladinului Mort: proiect finalizat old nick 27 13,293 04-24-2016, 10:38 AM
Last Post: Szekemri
  Gothic 2 - Enhanced Edition [MOD] cornel 34 12,257 11-26-2015, 04:52 PM
Last Post: BeoWulf
  Gothic 1 în Limba Română: proiect finalizat Raducu' 132 93,682 10-20-2015, 05:43 PM
Last Post: Kristi
  de unde downloadez pachul pentru limba romana la gothic 1? Nickuu 1 2,284 07-20-2015, 12:52 PM
Last Post: Kristi
  Gothic 2: the bleakness: proiect finalizat Szekemri 125 55,918 07-12-2015, 02:48 PM
Last Post: naserahmed
  Gothic 1 - Welt der Verurteilten Faby 0 1,888 12-22-2014, 03:03 AM
Last Post: Faby
  Gothic II: Dark Legion: proiect finalizat alexstefan95 37 20,821 11-22-2014, 06:24 PM
Last Post: bucurgabriel25

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)