Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
ELEX , A new Piranha Bytes Game!
#11


Doar eu ma tem ca o sa iasa prost?

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#12
(06-15-2017, 02:28 PM)cornel Wrote:

Doar eu ma tem ca o sa iasa prost?

Nu. Mai mult ca sigur o sa iasa prost. Eu n-am mai vazut gameplay atat de buguit de mult timp. Haha
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#13
-Indirect am postat de 2 ori... am imbatranit Haha
replyReply
#14
Aveam mari sperante de la ei cand auzisem ca erau sanse sa-i ajute cativa baieti si de la CD Projekt Red,dar ma tem ca o sa ma dezamageasca, lasa ca bug-urile poate le mai rezolva pana in toamna,insa pe mine ma omoare vizual... Acele bar-uri de hp & stuff iti scot efectiv ochii a cat de colorate sunt si ocupa prea mult din ecran,daca s-au chinuit atat la grafica e nasol ca nu au facut un HUD care macar sa se integreze, puteau recurge la ceva mai putin extravagant... Macar sa dispara din cand in cand ca in witcher sau sai ai o optiune sa-l scoti.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#15
Jucat 2 ore, dezamăgit, încep sa consider Arcania mai bun ca chestia asta, iar eu uram într-o oarecare măsură Arcania. Sper să-mi schimb opinia pana final.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#16
ba e chiar frumos, e bun jocu ceva gen gothic 2
replyReply
#17
Am cam 5 ore jucate,daca te gandesti la el ca la un joc de 2010-2012 e chiar bun,daca te gandesti ca la un joc de 2017, am vazut indie de zeci de ori mai bune(ex: Hellblade Senua's Sacrifice). O sa scriu un review complet cand il termin,dar important e sa nu-l vezi ca pe un Gothic, pentru ca daca o faci nu-i dai mai mult de 5 (indulgenta). E dragut atata timp cat treci peste controalele idioate, combatul in care target lock-ul e infect, hitbox-ul da cu virgula mai mult decat mine la o olimpiada de matematica,combat range-ul monstrilor e dubios de mare (ma simt creaturi la cativa zeci de metrii cand sunt intr-o cladire),jatpack-ul desi e un mare ajutor la explorare nu are o functie prin care sa te indrepti cu viteza intr-o directie(te duci in sus si prea putin in fata) daca e sa o luam dupa story e cam dubios ca avem arme laser dar jetpack-uri care doar te ridica,adica Gta San Andreas a facut unul mai bun in 2004 si sa nu mai vorbim de dialoguri care zici ca sunt anime-uri dublate in engleza(se misca buzele si ies niste cuvinte,dar nu sunt prea natural), momentele tensionate sunt idiot facute(sunt ceva de genul *insert muzica dramatica here*), nu inteleg prea bine sistemul de "Cold" in dialoguri,cum nici nu inteleg de ce trebuie sa-ti apara pe jumatate de ecran cand iti creste/scade relatia cu un NPC, NPC-urile sunt dubios de deschise unui strain, sistemul de "companioni" mi se pare la fel de slab cum era in Gothic 3 ("Sounds good, doesn't work.") Meniul este prea shiny,inventarul e prost grupat, quest-urile nu dau destule informatii astfel e imposibil sa termini jocul fara harta/mark-uri.

Ma opresc aici, e un fail la care ma asteptam,dar speram sa nu am dreptate... Dar puncte bonus pentru peisaje si putin pentru poveste.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#18
nu poti sa te gandesti la elex ca la un joc 2017 a fost anuntat demult se lucreaza demult la el deci nu are cum sa fie ca un joc 2017
replyReply
#19
Nu iti inteleg argument. Tocmai pentru ca se lucreaza de multa vreme la el ar trebui sa fie un joc 2017 sau macar ceva bun grafic si tehnic... Ma rog, nu mor dupa grafici bune,dar tehnica jocului e cea de Gothic 2 cu ceva upgradeuri in mai rau... Deja devine extrem de plictisitor, lumea e mare plina de monstrii,dar se simte mult prea goala. Orasele sunt faine,dar NPC-urile sunt atat de plastice, ma simt ca in skyrim(pana si acolo parca sunt mai pline de viata), in Gothic 1 si 2 simteai cu orasul traieste, aici doar se duc din locatia x in y la ora z... Am deja in jur de 8 ore in joc si devine obositor, cand incepuse sa ma prinda iar m-a pierdut, te pun sa te plimbi mult prea mult, tot ce ai de facut e sa mergi 10 km ca sa vorbesti cu ceva obosit ca dupa sa incerci sa treci iar de monstrii cu combat rage de 30m care te pot ucide extrem de repede fiindca combatul e drogat si daca sunt mai mult de 2 monstrii deja esti mort. Nu doar monstrii se buguiesc din hit-uri(cum era troll-ul in Gothic 1) si tu poti... Va fi un chin sa-l termin,dar incerc sa o fac sperand ca poate pana la final ma face sa ma insel si sa zic: "Da frate, l-am injurat degeaba, chiar a fost un joc bun, merita sa fie la acelasi nivel cu Gothic." Inca un lucru, NPC-urile nu par deloc memorabile, unele sunt extrem de plictisitoare, altele par ca nu au facut nimic toata viata pana sa apari tu.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#20
Este aiurea mai bine ma joc titan lords lol
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)