Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Impresia mea despre Gothic Remake Playable Teaser
#1
Nu sunt sigur ca o sa le placa la toti, din cate am vazut in demo nu e chiar remake cu aceasi muzica ,voice acting ,lume ,questuri etc.Decat subiectul e asemanator in rest totul este diferit.Pe mine sincer nu m-a impresionat Rolleye , ma asteptam la un remake gen cum a fost Destroy All Humans sau Crash bandicoot n sane trilogy.Gothic 1 este un classic, daca vrei sa il modernizezi bine, fie dar nu te crede tu mai bun decat Piranha Bytes What si sa il modifici facand alt joc cu acelasi subiect, ala nu este remake este reimaginare.Mi-ar fi placut la nebunie un Remake in spiritul gothic cu acelasi combat si muzica dark , aceleasi questuri si lume, acelasi voice acting.O sa il joc decat de curiozitate, sa am ce critica si o sa il cumpar decat daca va avea drm denuvo .Singurul lucru bun care poate sa il faca este sa readuca activitatea pe forumul asta.
Dar am auzit niste zvonuri , chipurile il vor face in stransa legatura cu fanii si nu va fi ca demo-ul ala.Sper sa aiba "fanii" mai mult respect pentru seria Gothic si sa le recomande sa il faca identic cu originalul doar cu grafica mai buna.Poate nu se poate sa fie acelasi voice acting, caci originalul este vechi si poate se aude prost dar muzica si efectele sonore pot fi refacute , fara sa fie prea diferite.


EDIT: scz ca am postat in forumul gresit, initial se vroia a fi despre altceva topicul asta.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Discutii despre vise D0rYn 68 20,526 02-24-2012, 10:35 PM
Last Post: Zamolxis1

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)