Thread Rating:
  • 3 Vote(s) - 4.67 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Faze comice
#1
Sigur v-a ramas in minte cate-o replica din seria Gothic, fie ca e una sarcastica, fie ca e pur si simplu tampita, venita de la un orc(IQ=distanta dintre ochi in cm). Eu imi amintesc din Silden ca vorbeam cu o astfel de creatura paroasa si puturoasa, eh, nu eu vorbeam, eroul vorbea, doar coordonam dialogul si la un moment dat spune Nameless "You're not so bright, are you?" sau asa ceva, la care primeste ca raspuns "What?!? Mora need torch?". Era sa mor de ras exact cum mi-am imaginat intotdeauna ca o sa mor, jucand Gothic.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#2
Sunt foarte multe fraza comice in Gothic.Si un expert in asa ceva este Mud.Are niste fraza mult prea super de exemplu ii zice nameles ma un moment dat:
Hero:-Mars!
Mud:-Vrei sa fii singur,nu-i asa? Inteleg... stau mai in spate...
Mud:-Ia zi,unde mergem? Sau e o surpriza?Imi plac surprizele.
Mud:-Deja m-am obisnuit cu tine.Ne vom distra,sigur.Tu nu te distrezi?Unde dormi?Daca vrei,poti dormi la mine.
Mud:-De ce te-au bagat aici?Si ti-e iti plac animalele?Deaia m-au inchis si pe mine aici.
Mud-Sunt unii care vor sa ma bata.Din Tabara Noua.Niste banditi.Data viitoare le spun ca vor avea de a face cu tine.Vor fi inspaimantati.
Mud:-Auzi,fuga asta ma oboseste.Nu mai bine mergem undeva sa ne relaxam?

Niste fraze inedite cand le-am vazut prima data in Gthic radeam de unul singur.
replyReply
#3
Pai, o faza comica ar fi dialogul cu Nerusul din Ishtar:

...I am a servant of Beliar!!!
Then I will send you straight to him!

...Sau dialogul cu Orcul din Lago (dupa ce il bati in arena):

How the Hashishin would say, you are a Son of Combat, Morra!
replyReply
#4
HAHAHA, da... lui Mud ii plac animalele Haha)))
Son of Combat Haha))))

Sau in G2, Onar's farm, la un copac langa casa, Bullco merge si se pisha in fiecare zi. Cand am vazut am ras 2 zile la rand XD
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#5
imi place cand in gothic2notr cand greg iti spune ,,i have another important thing to do.. si incepe sa manance Haha . e tare
replyReply
#6
In G1 cand incerc sa-l provoc pe Kareem sa lupte cu mine in arena, ii spun ca "-Your momma is a sheep shagging..../-Well maybe she is..." Haha) Si nu vrea sa lupte decat atunci cand insinuez ca a venit la arena asta din Old Camp doar ca sa aiba ocazia sa-l pupe-n fund pe Gomez Haha))))

l-am batut Wink
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
cu Sentenza ...

Say ... Is that a face you have in front of your head or is it a butt? :Wink):
replyReply
#8
Si pe asta o stiti. In G1 cand ai bagat puterea din Ore mound de la Water Magicians in Uriziel, la sfarsitul filmuletului, schimbul de priviri dintre Saturas si erou Haha))
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#9
Hero: "What about my reward?"
Cor Kalom: "Oh right. Thank you."
Hero: "I mean a TANGIBLE reward!"
Cor Kalom: "OK, OK! What do you want?"
.....................................................

Haha))))))))))))))
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#10
sau in gothic2 la rengaru : ,,please. don`t hurt me. i make what do you want,, .. in gandul meu.. (suck my d**k you thief )
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)