Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic
#1
De cateva luni sunt mare fan gothic si am observat niste chestii interesante.
Ati vazut ca in toata lumea gothicului nu exista copii ?
La inceputul jocului (gothic 1 ) esti foarte slab , orice creatura are sanse mari sa te omoare . Dar dupa ce iei u sabia uriziel si armura de ore te simti super ... Chiar ma intorsesem in OC sa-l omor pe Gomez , dar cand omoram gardienii venea Raven si spunea ca nimeni nu se ia de prietenii lui si mi se bloca jocul .
G1 si G2 nu seamana deloc cu G3 si G3 FG ...G1 si G2 au facut istorie Haha
Ar fi fost mai mishto ca jocurile g1 si g2 sa aiba sfarsituri alternative Grin , dar daca g1 avea sfarsituri alternative nu mai stiau astia cum sa inceapa gothic 2 .
Si inca ceva : era misto dupa ce omoram dragonul undead sa ma pot intoarce in khorinis sa vad ce spuneau personajele de acolo de reusita mea Grin
Astea au fost cateva observatii de-ale mele . Problema mea e ca nu prea le am cu armele in g2 notr ...ziceti-mi si mie cele mai bune arme sau cele mai interesante ( bow , crossbow , sabii , orice ) . Pana acum mi se pare ca am facut o mare greseala sa imi consacrez sabia de paladin ( 7000 aruncati degeaba ) pentru ca jumatate din sabii sunt mai puternice decat sabia mea consacrata . Am ghearele lui Beliar si asta o folosesc si am un crossbow magic . Ce arme bune stiti si voi ?
replyReply
#2
claw of beliar e cea mai buna cresteo pana la 50% si nu o sa fii dezamagit.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
OK...Dar altele ? Daca nu foarte puternice , atunci interesante ( cum e crossbow magic ) ?
replyReply
#4
Pai..parca erau fire-bow-uri,fire-crossbow-uri si alea cu magic...
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
Stii ce ... mai bine fate magician si o sa vezi ce magii interesante are Beliar.Grin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#6
in fond asta e farmecul Gothicului: sa stai cu ochii pe inventory sa vezi cat mai ai pana la o sabie, un arc sau o armura mai buna, sa poti sa te pui cu o creatura mai puternica. in g1 spre exemplu fugeam de shadowbeast ca de dracu. de ce zici de G3 ca rupe atmosfera? mie mi se pare modern si perfect pt serie..
replyReply
#7
daaaa...ce-mi placeau vremurile cand eram incepator...si faceam questu lui bartok (hunting)...si mai aveam noroc sa dea el crit la shadowbeast...ca altfel ne-o luam in buza amandoi Haha...ce vremuri...sau cand ma temeam sa intru in paduri ca nu stiai ce shadowbeast sau dragon snapper era acolo (desigur, acum stiu pe de rost locatiile creaturilor tari)...

sa revenim:
1)nu ai dreptate...daca ai 1H atunci nu este sabie mai puternica (exclud Beliar's Claw)...daca ai 2H sunt Berserker's Axe si Dragon Slicer (slicer cauta in zona Circle of the Sun intr-o pestera pe acolo, ai grija la cei doi Shadow Warriors; axe este de cumparat in VoM la Rethon, parca asa il cheama, in castel)
2)bow...ce sa zic...dragon bow si war bow...cam astea ar fi...a si desigur fire bow, desi nu l-am cautat si nu stiu unde este de cumparat (sau de gasit)
3)crossbow...magic-ul tau ar fi cam tot...ar mai fi dragon hunter's crossbow
4)magic...daca esti paladin n-ai din ce alege...daca esti mage baga fire rain sau wave of death

moama da cat am scris...deja am si obosit Haha

a si oare...NH o fi avut nevasta inainte de "colonie"?
ca poate ea l-a trimis dupa un sac de cartofi si el l-a furat Haha
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#8
raven arcul de foc este intrun turn unde se afla Dexter iar cat despre arbaleta magica sa stii ca sunt 2 una pe mormantul lui Quarhodron si altul in aprpierea unei case antice in care gasesti o tablita dar ajungi acolo cam greu fiindca podul e rupt...
si namelles hero nu cred c a a avut nevasta Haha avea si el 20 si cv de ani plus ca a stat 2 luni in inchisoare inainte de a ajunge in colonie deci ... Grin
[Image: 242idki.png]
replyReply
#9
da de unde stii ca avea 20 si ceva de ani :-?
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#10
pai iti dai seama dupa maca si cum se adreseaza altii lui cu "KID"
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,923 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 416 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,003 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,525 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,008 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,074 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,517 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,423 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,175 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 4,986 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)