Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ore & Gold
#11
te duci in port...( Harbor City )...te uitzi in larg..."Ce frumos e pe mare...!?"....sari in apa...si o iei inainte...la un moment dat ajungi pe o insula...akolo...e o pestera...la intrare se afla vreo 4-5 Lizard......ii batzi intri in pestera...si intr-un loc se afla cateva cufere pline cu aur si gold chalice, silver chalice, gold candlestick, silver candlestick...etc..etc....dar pana sa ajungi la cufere...camarutza aia e pazita bn de tot( cu nijte tzepi..stitzi voi...sunt sigur de astaWink.....ei si undeva pe partea dreapta in pestera se afla o tortza prinsa de un pereta....o tragetzi...si gata...capcana nu mai e.....nu se mai ridik tzepii aia Wink..... si akolo ai bani....catzi vrei
replyReply
#12
Wow! Chiar exista asta ceva in NotR? Thx, chiar nu stiam! :-Oki-:

O metoda buna de a face bani grei e sa ii vinzi lui Buster cateva Shadowbeast Horns (parca prin Capitolul 3), dup'aia sa il bati si sa i le iei pentru ca sa i le dai iar si sa primesti si mai mult aur, si tot asa. Credeti-ma, merge!
replyReply
#13
stiu frate....tocmai am postat chestia asta la "Level up".....e un fel de BUG al jocului...intra acolo unde tzi-am zis.....si ai sa vezi cate alte trick-uri de-astea sunt...Wink
replyReply
#14
Si in NotR, in Jarkendar, Bandit Camp, mergi la Huno si cand bate fier la nicovala faci trade cu el, ii cumperi red hot steel, doua bucati are, dai END, il lasi sa-si vada in continuare de treaba la nicovala dai trade din nou si mai are doua bucati de red hot steel, cumperi alea si tot asa pana cand crezi ca ai destul steel, si faci cate sabii vrei... desigur exploit-ul asta e folositor doar daca ai forging skill si e si mai profitabil sa fi apprentice la Harad ca ii vinzi sabiile cu pret dublu...
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#15
tare chestia.....ms mult....chiar am sa incerc.....dar pana ajung cu eroul in Jarkendar.....deja am destul Gold in buzunar..incat asta sa nu mai fie o problema.......iar daca chiar nu am gold...si nu-s in Jarkendar....sau nu stiu forging.....ma duc si vand nijte arme ceva....ca astea-s scumpe......armele din Turnurile din Oras......dupa ce invat pickpocketing.....le fur cheile la alde City Guard.....si ma duc dupa sabiile alea din turnuri....
replyReply
#16
daca il bati pe cartograful Graham din harbour poti sa-i iei hartile si apoi sa i le vinzi si tot asa pana te saturi sa-l vezi cum se scoala si te tot ameninta. Asa mai fac bani pt bordel si bautura in G2 simplu Grin
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#17
Alex, parca (virgula) cartograful din Khorinis se numea Brahim.
Sa il bati pe cineva, sa ii iei lucrurile si sa i le vinzi inapoi este usor in primele doua Gothic-uri. mai greu este in Gothic III, cand, daca bati un vanzator, nu gasesti ce are de vanzare prin buzunare.
replyReply
#18
nu mai stiu cum il cheama
daca vreau sa fac bani acuma, merg la Huno Smile
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#19
vreti bani...adunatzi buruieni si vindetzile...si gata...totul e gratis..si omenesc....
replyReply
#20
Auau, cat am cules blue elder in G1, ciuperci si toata verdeata de pe harta prima data ca sa am si eu un trai decent... Sau faceam sabii in Old Camp pentru un profit de 10 ore pe sabie....... pffff, vremuri grele.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,573 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)