Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ore & Gold
#21
dap....cred ca cea mai buna metoda de facut parai.....faci sabii si le vinzi...pe bune acum...castigi de rupi....
replyReply
#22
cea mai buna metoda de a face gold din toate gothicurile este cea a ,,creeri de sabii, . in notr m-am dat de partea lui harald unde am invatat sa fac swprd si fine sword . merg si cumpar cam 30-60 raw steeluri de la bennet ,fac sabiile si le vand la harald cu 250 bucata. cati bani frate... am si de donatii ,si de arme ,de potiuni, de armuri,de magii, am bani pt toate :Grin:
replyReply
#23
Eu cred ca cea mai buna metoda de facut gold/ore in toate gothicurile sunt questurile.
Adunam o gramada de gold/cristale aaa si cuferele, cel putin curferele de la Gomez din turn sunt o mina de aur.Foarte multe blanuri valoroase obiecte o sumedenie.
replyReply
#24
daaaaaa, picklocks si skill sa ai, gasesti acolo shadowbeast horns in prostie, dar ma si enervez cand intorc un pick intr-un cufar o vreme si cand il deschid... o toporishca si cateva monede vechi....
In G1 nici nu-ti mai trebuie ore pe la sfarsit, daca vreau o arma, il bat pe trader :-D-:
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#25
Da daca e vorba de arma dar daca vinde armura??Akolo trebuie sa ii dai cristale/ore.
replyReply
#26
:=)): ...Saracul Riordian! Avea prea multe potiuni, iar eu nu ca nu aveam destul ore, dar daca il cheltuiam pe atatea potiuni nu imi mai ramanea si pentru altceva (ca de exemplu, arme sau rune). Asa ca m-am bucurat de o gramada de potiuni gratis, iar Riordian, cand se trezea, imi spunea: "Let's forget about our little argument/misunderstanding/little difference of opinion, ok?". :=)):

Asa am reusit eu sa imi mentin stocul de cristale intreg pe parcursul lui Gothic I. :-D-:
replyReply
#27
si se mai scoteau golzi frumosi prrin avnzarea ghiarelor/coltilor/blanurilor/coarnelor/inimilor/etc. mai ales in gothic2 la prietenul meu bosper...
replyReply
#28
eu am facut gold/ore vanzand arme (raposatzylor sau facute de mine)
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
replyReply
#29
In Gothic 1 furam de rupeam , vindeam colti , piei etc si faceam o groaza de bani.
In Gothic 2 vindeam colti , piei si faceam sabii.
In Gothic 3 bateam orci si le luam armele .
Apropo unde invat in Gothic 3 forging (sau cum se scrie ) ? ptr ca sa fac arme?
You are a Mora !
replyReply
#30
In G3 inveti de la orice fierar...
La facutul armelor in Old Camp nu ma stresam...bateam pe diggeru' care slefuia...luam tot ce are...faceam Crude Sword...si le vindeam...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,575 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)