Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ore & Gold
#31
Alex Wrote:Banii, un rau necesar.
Cum i-ati obtinut? v-ati chinuit ca mine in Gothic 1 prima data culegand ciuperci in Old Mine ca sa va cumparati niste Digger's Trousers sau ati gasit din prima niste exploits? Ati furat din casele oamenilor aurimea? Ati denuntat infractorii, ati muncit sau ati vandut armele raposatilor?
Spuneti cum v-ati imbogatit Wink

Am furat din casele oamenilor, am vandut sabii, plus multe altele.
Asta seara ies pe strada, ca felina dupa prada, ochii vad, inima cere, peste tot numai placere.
replyReply
#32
Si io m-am folosit de multe lucruri si abilitati...Grin
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#33
mai intai am adunat tot ce se putea aduna,apoi am vandut tot ce se putea vinde si intr-un final am furat tot ce se putea fura,in special din OldCamp,mai omoram un thug ceva,mai un skin,mai un shadowbeasthorn,absolut tot ce se putea....
replyReply
#34
In Gothic 3, aurul e mai greu de procurat si se manipuleaza sume mult mai mari. Pe la inceput m-am intalnit cu probleme financiare dar cand am dat de armele alea ce le vindeam cu cate 5-6k am putut da 150.000 gold pe o armura de paladin Grin


mai sunt topicuri si pe paginile 3,4,5 ale acestei sectiuni Grin
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#35
Alex* Wrote:In Gothic 3, aurul e mai greu de procurat si se manipuleaza sume mult mai mari. Pe la inceput m-am intalnit cu probleme financiare dar cand am dat de armele alea ce le vindeam cu cate 5-6k am putut da 150.000 gold pe o armura de paladin Grin


mai sunt topicuri si pe paginile 3,4,5 ale acestei sectiuni Grin

dar iti trebuie si mai mult de 50% increde la rebeli
replyReply
#36
In G1 am facut bani luand barele de metal din cutiile din smith-uri (In Old camp si Swamp camp), am facut multe sabii, a fost cam plictisitor, dar asa am avut bani pentru primele 2 capitole, iar apoi era foarte usor prin misiuni sau prin a vinde ceea ce gaseam. Deasemenea, am furat totul din depozitul lui Fisk, si am intrat in castel si am jefuit turnul (in fata lui Thorus am scos sabia asa ca el si cei doi gardieni erau prea ocupati sa imi spuna sa las arma, si am putut intra fara a se lua de mine, am procedat la fel si la intrarea in "Cuibul" lui Gomez, am mers prin camere, cu pick-locking am luat amuletele si ce mai era, apoi am mers in turn. Acolo erau multe lucruri, printre care 13 Shadowbeast horns, fiecare vandut cu 250 ore...

In G2 am facut bani initial prin munca ca ucenic la unul din mestesugari, apoi am vandut ce gaseam prin pesteri si padure, dar si prin pickpoket si am jefuit pestera cu bunurile Khorinis-ului si catacombele.

In G3 am putut explora mai mult(dimensiunea mare a hartii), si am gasit toate cele necesare, dar asta se face pe parcurs... La inceput am luat blueprint-ul pentru BASTARD SWORD, am invatzat skill-ul "PROSPECTOR", si am mers in Okara. Am minat tot fierul de acolo si din mina de alaturi, si am facut cateva zeci de Bastard Swords. Am avut destui bani pentru ceva timp. Dar oricine poate face si mai usor o gramada de bani chiar din Ardea: Dupa eliberare, l-am batut pe Gorn, am luat toporul (10.500gold), am plecat in afara satului, apoi m-am intors si el avea din nou toporul. Am facut asta de mai multe ori si am avut foarte multi bani de la inceput.

Sunt multe metode si nu este greuSmile.
replyReply
#37
M-am imbogatit din vanzarea armelor orcilor unui tip din Tabara Vanatorilor de Orci (in Dark Mysteries), nu mai stiu cate cristale aveam, cred ca in jur de 10.000, nu stiu sigur...
replyReply
#38
In gothic 3 cel mai usor faci gold batand rangeri si luandule arcul...costa peste 5000 goldHaha...si is multi rangeri in acelasi loc faci gold usor...exact aceiasi chestie care o ziso si edg
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#39
defapt cea mai buna cale sa iei gold e give_gold{amount} Grin
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#40
by selling orc weapons Grin in gothic 1 si 2 nu te prea ajuta cand esti la inceput , dar mai incolo cand prinzi experienta si putere te auta , chiar foarte mult pentru ca au valoare destul de mare Smile in gothic 3 si daca nu vrei castigi din armele orcilor Haha gasesti atat de multe ca nu ai ce face cu ele inafara sa le vinezi :p de asemenea poti obtine bani si odata cu ei si experienta prin pieile obtinute de la diferitele animale Smile
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,571 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)