Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Orcii
#1
In Gothic 1 si 2 erau cam salbatici, nu vorbeau, nu aveau arme si nici armuri prea bune (exceptie orc elite) iar in G3 vedem o rasa complet noua de orci, mai inteligenti(nu toti) , cunoscatori de limba engleza, dar un pic mai slabi si mai multi. Ce credeti despre aceasta transformare?
Sau toti arata la fel? parosi, imputiti, si inapoiati?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#2
Marea majoritate a Orcilor din Gothic I si II (NotR) au fost prinsi in interiorul Barierei Magice pentru aproximativ zece ani, deci este normal ca acestia sa fie mai salbatici. Orcii din Gothic III erau mai bine organizati, si se pare ca au invatat si limba engleza inainte sa se apuce sa cucereasca Mainland-ul (ca de, trebuiau sa se inteleaga cu poporul cucerit).
replyReply
#3
Place teoria.
Oare unde-s femelele orcilor? sau sunt hermafroditi? BLEAH!!! Poate le tin pe pamantul lor natal, apropo, care-i ala??? de unde provin orcii?
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
nu se stie.. cel putin asa cred. oricum eu cred c aorcii au tinut un curs de engleza cu xardas si care nu erau atenti si nu invatau ii trimiteau acasa sau ii foloseau drept covor :=)): . va place teoria mea?
replyReply
#5
super teorie,defapat xardas cred ca facea cursuri platite cu ore ,sa vezi orcii zicand pe silabe un cuvant :=)):
Don't Smoke. Drink Coke. Or do them both.


replyReply
#6
Xardas: "OK, now repeat what we just learned..."
Orc(cel mai bun din clasa): "Whhhh.......at d-d-do yu wa-wa-want MORRA ?!?!?"
Xardas: "OMG ! You're such a f-ing moron"
Orc: "Kleschk Ploshnek" (injuratura in orceasca)
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#7
Cred ca orcii din Gothic 3 nu sunt asa de salbateci ca cei din Gothic 1 si 2 si mult mai civilizati.
I'm back=)):hi
replyReply
#8
imi plac mai mult orcii din G II decat cei din G III....pt ca....te chinui mai mult sa-i ucizi......bn...si datorita faptului ca incepi jocu' ca vai de tine.....10 str, 10 dex...etc. etc.
replyReply
#9
Orcii vin din Nord, dupa Nordmar.

Si in Gothic 2, sefii orciilor (orc colonel) vorbesc tot in Engleza.
Si se zice in Gothic 2 ca orcii au aia multi au venit cu Barciile. De aceea orc land din Gothic 1 exista dar nu mai exista Sect Camp si imprejurimiile.

Teoria mea este ca orcii erau salbatici pentru ca erau obligati de Beliar. Dupa ce Undead Dragon a fost distrus, orcii au putut gandi de unii singuri.
replyReply
#10
Nu cred ca UD a avut o influenta chiar asa de mare asupra orcilor.
Si cei de la PB cand au scos G1 nu cred ca s-au gandit cum vor face orcii in G3, asa de diferiti... vedem si in filmuletul de la inceput din G1 cum arata un orc pe mainland din razboi, e salbatic, urias, paros, ca-n G1 si 2...
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)