Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Resurse modding [Help]
#1
Salut...am si eu o rugaminte...explicati-mi si mie care sunt resursele necesare pentru modding(Gothic 2 NOTR).Daca se poate si niste linkuri de unde le pot descarca.Am tot cautat resursele dar am unlele nelcaritati...mai ales ca unele nu le gasesc.:|
replyReply
#2
http://www.worldofgothic.ro/showthread.php?tid=381
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
carnage multumesc oricum...dar nu la asta ma refeream...eu ma gandeam la programele care sunt folosite pentru modding...cum ar fi Spacer...pe care nu il gasesc nicaieri...:|
replyReply
#4
Gata am gasit Spacer-ul.Grin
replyReply
#5
il gaseai pe wog.com si era pus si in linkul de mai sus Wink
[Image: 242idki.png]
replyReply
#6
De fapt il gasisem de mai de mult dar nu reuseam sa l fac sa mearga...acum am reusit.
replyReply
#7
Acum am o alta nelamurire...cum pot face sa imi apara in Spacer harta pe care vreau sa o modific dar sa aiba toate VOB-urile originale puse.Ca imi apare harta fara nici un VOB.

Si inca ceva...cum pot testa modul la care lucrez?
replyReply
#8
nu poti face sati apara voburile originale iti da doar harta de si de aceea a fost creat spacer-ul ca sa faci tu cv original nu sa editezi ce este deja existen in joc si pentru tutoriale in legauta cum sa inserezi un vob cauta tot pe wog.com la sectiunea editing si o sa gasesti 2 utoriale video.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#9
Dar pot sterge gardurile,casele care sunt pe harta?

Si unde pot gasi Qirex ala?Tot un catalog cu VOB-uri.
replyReply
#10
Off...am o problema si cu salvatul...salvez harta modificata dar degeaba...cand dau sa o deschid nu mi mai apare nimic...doar nori...:|
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Modding problem Dastan 224 49,151 07-23-2012, 01:41 PM
Last Post: Robi
  Modding Resources Patrunjelu' 5 4,202 02-28-2011, 02:45 PM
Last Post: Cryssalis
  Modding Team Stuart 5 2,145 05-21-2008, 06:52 PM
Last Post: Baseru
  Modding maZe 1 1,232 05-20-2008, 08:32 AM
Last Post: Andrey
Exclamation Resurse Stuart 1 1,427 04-06-2008, 06:08 PM
Last Post: Stuart

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)