Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic III: Sistemul de lupta
#1
Ati clickait pana la extenuare sau ati folosit combo-uri bine gandite, shield parry, hit, parry si tot asa...
Sunt momente in care chiar e nevoie de putin "button tapping clickfest", asta daca folositi o melee weapon. Cu un arc sau arbaleta trebuie gandita fiecare sageata sau bolt.

In fine, ce credeti de fighting system-ul asta? bun, rau? post..
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#2
Fighting System-ul din Gothic III este chiar bun, nu inteleg de ce nu este prea preferat. Eu am invatat Master Dual (imi place sa ma lupt cu doua sabii), si chiar daca atunci cand te concentrezi asupra unui inamic ceilalti din jur nu te ataca (decat cand au arcuri/arbalete sau magii), este foarte folositor, deoarece ba il ataci pe inamicul din spate, ba pe cel din fata, in acest mod luptandu-te cu doi inamici deodata. Sunt momente cand inamicul profita de o lipsa de click si se pregateste sa te atace, de aceea trebuie sa fii mereu cu ochii pe el si sa ii aplici combo-ul potrivit la momentul potrivit.
replyReply
#3
Si mie imi place sistemul.
Eu am folosti un blade staff ultima data cand am jucat si am invatat mastery. Cu un staff tin inamicul la distanta, nu-l las sa se apropie. dar cand e destul de aproape tin apasat RMB, sau LMB si atunci face un atac destul de puternic incat sa-l arunce pe jos pe cel care ma ataca.
Mai e un combo, nu mai stiu exact cum fac dar reusesc sa ma invart si ii lovesc pe toti cei din jur.
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#4
Eu sper ca in Forsaken Gods sa apara un nou stil de lupta: Double Two-Handed. Ati vazut ca in Gothic III te poti lupta cu doua sabii pentru o mana, de ce Nameless nu s-ar putea lupta cu un Two-Hander Dublu (ca o sabie de ninja)?
replyReply
#5
Ca si in Gothic 1 si 2, trebuie sa te prinzi de combo Smile si sa te bati cu un pic de stil si minte. Daca in G1 apasai aiurea pe butoane nu ajungeai niciunde, diferenta la G3 este ca aici te mai descurci clikcaind aiurea ca un nebun.

Si pentru cei care nu au jucat inca Gothic 3, aici sunt explicate stilurile de lupta intr-un video:
http://www.eurogamer.net/tv_video.php?playlist_id=1029
[Image: bannersigmi2.jpg]
replyReply
#6
in gothic 3 cred ca am dat peste 5k click. la cate sute de orcii am bulit in nordmar si la cat m-am chinuit sa eliberez mora sul si ishtar (sa nu ai vb de vengard si celelalte) sunt sigur ca am peste 5k click. oricum nu conteza daca strici un mouse pt un joc. conteza sa te distrezi
replyReply
#7
Am clickat pana mi`a venit rau.
You are a Mora !
replyReply
#8
Ei bine,mi`e nu`mi place un sistem de lupta in care daca esti nivel 1,poti sa bati pe cineva de nivelul 50.
Oricum,imi place ca adversarul poate da lovituri suprinzatoare.Adica nu ca in Gothic 2(chiar daca si acela era bun).
Trebuia echilibrat.atata tot
replyReply
#9
Io...am clickuit cu cap...poti sa tre bati cu mai multi de odata...ii un avantaj...mai ales cand folosesti Large Weaponts...ai combou ala cand ii lovesti pe toti din juru' tau...verdikt...ii un sistem de lupta reusit...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
replyReply
#10
mie unul mi se pare mai bun sistemul de lupta decat din g2 si g1....si sunt mai multe arme...este mult mai usor orice ati zice e foarte suuper gothic 3
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,944 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 418 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 2,007 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,529 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 2,009 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,077 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,518 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,431 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,178 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 4,991 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)