Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic 2 faction ?
#1
Buna seara. Sunt nou pe forum si recent m-am apucat si eu de Gothic 2. Am ajuns pana in oras cu chiu cu vai (sistemul de lupta e oribil pana te inveti un pic cu el) si aici am o dilema. Nu stiu exact ce factiune sa aleg si ce sa joc pe viitor ? Singurele experiente cu universul Gothic au fost vreo 15 ore petrecute in G3 (dupa care m-am plictisit de crash-uri si sacadari chiar si pe un PC modern) si Risen, joc care din cate am inteles seamana foarte mult cu G2. La Risen am jucat swordfighter, alegand tabara rebelilor.

In final, intrebarea mea ar fi : cam la ce sa ma astept in G2 de la un fighter, paladin sau mage ? Diversitate in combat probabil este indiferent de ce joci.

Multumesc.
#2
de la mercenari te poti astepta la :faradelegi, crime, dar si vechi prieteni din Gothic 1...
la magicieni: sunt multe misiuni interesante pana sa ajungi magician foarte mare...
la paladini...mie unul nu mi-a prea placut...o intrebare: ai jucat G1???
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#3
joaca cu toate.
mercenarii se bazeaza NUMAI pe puutere
magii NUMAI pe magie
si militienii/paladinii pe ambele, echilibrat.
poti incepe cu militienii, e si cel mai simplu de intrat.
pepe. a subliniat clar: 'Singurele experiente cu universul Gothic au fost vreo 15 ore petrecute in G3'
deci NU.
.Chorus Romance says Good Night.
#4
Nu am jucat G1 tocmai de aceea intreb. Sunt n00b la jocul acesta si cel mai probabil o sa imi petrec timpul explorand si facand misiuni in sus si in jos, dar nu vreau sa imi dau pumni in cap mai incolo pentru ca nu am stiut sa imi dezvolt personajul din timp. Hm... o sa incerc probabil cu mercenari, combinat cu un hot daca se poate (I play thief in every possible RPG).
#5
bloodlover iti sugerez sa joci mai intai Gothic 1 fiindca nu stii ce pierzi pe bune Wink e mai misto decat Gothic 2 notr si Gothic 3 la un loc
[Image: 242idki.png]
#6
poti sa fii si thief...dar nu influenteaza main quest-ul...

ufy: nu am observatSmile
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
#7
(09-12-2010, 06:44 PM)bloodlover Wrote: Nu am jucat G1 tocmai de aceea intreb. Sunt n00b la jocul acesta si cel mai probabil o sa imi petrec timpul explorand si facand misiuni in sus si in jos, dar nu vreau sa imi dau pumni in cap mai incolo pentru ca nu am stiut sa imi dezvolt personajul din timp. Hm... o sa incerc probabil cu mercenari, combinat cu un hot daca se poate (I play thief in every possible RPG).


cam dureaza sa joci cu fiecare ghild..si eu te sfatuiesc sa joci g1 pana una-alta! acum tu descoperi lumea gothica si abia la a 3-a reluare a jocului o sa-l joci ca lumea
#8
Hm... nu inteleg de ce zice toata lumea sa joc G1. Din discutiile avute cu Xardas la inceputul jocului mi-am dat seama in mare cam despre ce e vorba si care a fost rolul meu in G1. Hm... cred ca o sa ii dau si lui o sansa in zilele urmatoare cand o sa am mai mult timp sa ma joc.

Presupun ca (virgula) combatul e la fel de ciudat si in G1 O.o
#9
e foarte important sa il joci.. unii obsedati de Gothic care au jucat, evident toate jocurile din serie cred ca G1 a fost cel mai tare.. ce-i drept atmosfera face totul.. daca ai jucat G2 intai probabil o sa ti se para grafica urata.. nu uita sa faci setarile la grafica si rezolutie in special si... ENJOY!
#10
Ok intr-un final m-am tot invartit prin oras si m-am decis sa merg cu mercenarii. Me big, me strong, me smash your skull !

Revin insa cu alta nelamurire. Ca sa ajung un cetatean al orasului trebuie sa devin ucenic la un trainer. Desigur as inclinca spre alchemy in eventualitatea in care as putea sa imi fac singur potiunile mai incolo si as economisi un ban si/sau nenea care ma invata sa jupoi animale intr-un scop exclusiv financiar. Se poate sa fiu ucenic la amandoi?

Inca ceva : am vorbit cu Lares si cand il intreb de bani, imi zice ca pot merge la un tip in oras sa imprumut orice suma deoarece se ocupa el de datorie. Pot sa exagerez si sa ii cer 1000 gold ? xD

@Havoc : O sa incerc probabil G1 la un moment dat, dar acum m-am bagat aici si nu ma mai opresc. Grafica nu a fost niciodata o problema pentru mine si e un factor nesemnificativ intr-un RPG.


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  [SOLVED] Problema rulare Gothic 2 Gold Ducipal 5 6,350 07-27-2013, 08:22 PM
Last Post: Bogdan
  [solved]Gothic - a hook process conflict The4Ever 6 3,960 07-21-2013, 01:36 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 2 script [-solved] HeRoNaMeLeSs 5 3,493 05-08-2013, 10:26 PM
Last Post: Robi
Toungue Gothic 3: Eroare snk.junky 6 4,352 03-20-2013, 08:29 PM
Last Post: Cip93
  Gothic multiplayer ShadowZz 2 3,178 02-17-2013, 12:49 AM
Last Post: Warhell
  Problema instalare Gothic 1 ... GothicFanForever 3 2,857 01-29-2013, 03:58 PM
Last Post: Warhell
  Gothic III [Ajutor] kOsMyN 11 5,672 11-28-2012, 07:18 PM
Last Post: Szekemri
Exclamation [solved]GOTHIC II [VANILLA] Xzibit 8 5,584 09-13-2012, 10:42 PM
Last Post: Kristi
Smile [solved]Gothic III : Forsaken Gods în limba română Xzibit 1 3,591 08-09-2012, 05:29 PM
Last Post: Carnage
  [solved]Gothic 3 alex2000 1 2,521 08-09-2012, 05:28 PM
Last Post: Carnage

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)