Poll: Cine e responsabil pentru existenta vietii pe Pamant?
You do not have permission to vote in this poll.
Evolutia
6.25%
1 6.25%
Dumnezeu (Divinitatea)
93.75%
15 93.75%
Total 16 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creatie vs Evolutie part 2
#11
Geneza cap. 1 vers. 26-27:
"26 Apoi Dumnezeu a zis: „Sa facem om dupa chipul Nostru, dupa asemanarea Noastra; el sa stapaneasca peste pestii marii, peste pasarile cerului, peste vite, peste tot pamantul si peste toate taratoarele care se misca pe pamant."

27 Dumnezeu a facut pe om dupa chipul Sau, l-a facut dupa chipul lui Dumnezeu; parte barbateasca si parte femeiasca i-a facut." - aici scrie ca Dumnezeu a facut direct omul, nu a facut sa apara o anumita celula din care sa se dezvolte treptat fiintele umane.
#12
stiu si eu facerea Haha ma rog bai. eu am dat un exemplu =))
nu cred in niciun asterioid =))
.Chorus Romance says Good Night.
#13
Nither I ... dar cred ca toti au observat deja asta =))
#14
Eu cred in creaţie.
#15
Si eu la fel Grin
[Image: 242idki.png]
#16
(09-09-2009, 06:46 AM)carnage12 Wrote: Si eu la fel Grin
bv tie Smile
#17
Bv mie Haha
[Image: 242idki.png]
#18
(09-10-2009, 07:15 AM)carnage12 Wrote: Bv mie Haha

si mie Grin ... gata,hai sa terminam cu spamulSmile
#19
Bine zis Haha
[Image: 242idki.png]
#20
Am gasit un documentar destul de interesant despre evolutie si selectia naturala prezentat de David Attenborough un naturalist si prezentator in cateva documentare, unii dintre voi e posibil sa-l stiti pe David daca ati mai vazut si alte documnetare ale sale pe National Geographic, Discovery, Animal Planet... mi-au placut foarte mult documentarele sale si de cate ori am avut sansa le-am urmarit pana la capat, google it si veti vedea despre ce vorbesc.
Documentarul se numeste : Charles Darwin and the Tree of Life - este un documentar facut in 2009.
Aici este o pagina Wikipedia si cred eu ca poate explica/detalia subiectul acestui documentar mult mai bine decat mine.
Deasemenea despre Darwin aflati aici si despre cartea s-a Originea speciilor.
Merita efortul sa vizionati documentarul, pentru unii ar putea schimba niste pareri pentru altii ar ridica si mai multe intrebari si sa ne mai oprim din downloadat alte filme cacalau produse de hollywood mai bine am incerca cel putin o data ceva mai interesant. Prin asta nu incerc sa va schimb mentalitatea unora, daca vreti putem dezbate subiectul in continuare.

Edit: Vesti bune! Smile am gasit tot documentarul pe google videos intr-o varinata mai slaba adica imaginea nu este la fel de clara ca intr-un DVD original. CLICK ME
[Image: luisroyo2.png]
Embrace death as is the key to understand life.


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)