Poll: Cine e responsabil pentru existenta vietii pe Pamant?
You do not have permission to vote in this poll.
Evolutia
6.25%
1 6.25%
Dumnezeu (Divinitatea)
93.75%
15 93.75%
Total 16 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creatie vs Evolutie part 2
ok sa zicem ca suntem rodul evolutiei
atunci din ce am evoluat? (din organisme foarte primitive, care au evoluat din...nimic? nu prea cred)
la inceput se zice ca a fost Big Bang-ul
dar BB-ul nu se poate sa fi iesit din nimic, nu?
atunci cine a creat BB-ul?
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
heihei. eu, dupa cum am zis mai sus. eu nu sustin teoria evolutionista. zic doar ca dumnezeu e fake si culturile sunt de rahat.
eu sunt neutru. dada. si acum o sa vina necro: 'ori esti cu dumnezeu ori esti impotriva lui.
=))
hai ma, mai scuteste-ma putin. dupa cum am zis, nu vreau sa aflu ce e adevarat [de unde ne tragem, cum am evoluat] pentru ca nu pot. dar pot afla ce nu este adevarat. ei, crestinismul e fake.
.Chorus Romance says Good Night.
(07-20-2010, 02:16 PM)ufy Wrote: heihei. eu, dupa cum am zis mai sus. eu nu sustin teoria evolutionista.

Pai daca lumea nu s-a creat singura, si nu a fost creata de o fiinta superioara, atunci nu mai exista nici o varianta, gandeste si tu putin.

(07-20-2010, 02:16 PM)ufy Wrote: zic doar ca dumnezeu e fake si culturile sunt de rahat.

Dovedeste. Grin Daca nu ai dovezi, trebuie sa iti gasesti o noua credinta/religie, asta e modul in care functioneaza stiinta.

(07-20-2010, 02:16 PM)ufy Wrote: eu sunt neutru.
=))

Nu ai cum sa fi neutru cand vine vorba de religie. Ori esti crestin ori nu. Alta cale nu este.

(07-20-2010, 02:16 PM)ufy Wrote: hai ma, mai scuteste-ma putin. dupa cum am zis, nu vreau sa aflu ce e adevarat [de unde ne tragem, cum am evoluat] pentru ca nu pot.

Ai spus ca poti afla ce nu e adevarat, asta inseamna ca poti elimina din cadru teoriile gresite si poti ajunge la cea corecta. Deci, care este? Haha

(07-20-2010, 02:16 PM)ufy Wrote: dar pot afla ce nu este adevarat. ei, crestinismul e fake.
Te comporti ca un copil mic. De cand tot dicutam subiectul acesta, mereu continuai sa zici ca (,) "crestinismul/Dumnezeu e fake", dar pana acum nu ai adus nici-o dovada.
Mi-ai cerut de multe ori sa-ti aduca dovezi anti-evolutie / pro-creatie si ti-am adus. Acum e randul meu sa iti cer sa aduci dovezi cu care sa dovedesti ca crestinismul e fake, daca nu reusesti (ceea ce e 100% sigur) atunci gandirea ta e fake.

...acum va urma postul tau, dar el nu va contine nicio dovada...
DOAMNE. nu trebuie sa aduc argumente si dovezi. esti pur si simplu bata, naiv, idi. tu esti ala care nu gandeste. eu nu am nevoie sa-ti aduc tie dovezi si asa le negi. mi-am adus mie suficiente dovezi ca sa-mi schimb. eu pur si simplu sunt de mijloc. si punct. nu mai comenta, ca nu vreau sa te iau la injuraturi pe aici, te rog. [te-am rugat frumos]
.Chorus Romance says Good Night.
(07-20-2010, 11:07 PM)ufy Wrote: DOAMNE. nu trebuie sa aduc argumente si dovezi. esti pur si simplu bata, naiv, idi. tu esti ala care nu gandeste. eu nu am nevoie sa-ti aduc tie dovezi si asa le negi. mi-am adus mie suficiente dovezi ca sa-mi schimb. eu pur si simplu sunt de mijloc. si punct. nu mai comenta, ca nu vreau sa te iau la injuraturi pe aici, te rog. [te-am rugat frumos]

E un topic despre religie, si aici trebuie sa vorbim despre religie, nu te obliga nimeni sa postezi.

(07-20-2010, 11:07 PM)ufy Wrote: DOAMNE. nu trebuie sa aduc argumente si dovezi. esti pur si simplu bata, naiv, idi. tu esti ala care nu gandeste. eu nu am nevoie sa-ti aduc tie dovezi si asa le negi.

Deci, ca sa inteleg, eu sunt cel naiv si idiot pentru ca am nevoie de dovezi/argumente pentru a crede ceva, si tu esti acela inteligent pentru ca nu esti in stare sa aduci dovezi ca" Dumnezeu e fake". Felicitari Smile cu modul asta de gandire o sa ajungi departe in viata Smile
discutia asta se transforma intr-o cearta intre voi doi, Necro.
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
Raducu curata si threadul asta Haha
[Image: 242idki.png]
(07-21-2010, 08:17 AM)Raven Wrote: discutia asta se transforma intr-o cearta intre voi doi, Necro.

Nu e o cearta, e o discutie dintre doua persoane care au pareri diferite.
"discutia dintre doua persoane care au pareri diferite" devine o discutie cu atacuri personale, daca citesti post-urile lui ufy si al tau de mai sus
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
Inchis!


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)