Poll: Cine e responsabil pentru existenta vietii pe Pamant?
You do not have permission to vote in this poll.
Evolutia
6.25%
1 6.25%
Dumnezeu (Divinitatea)
93.75%
15 93.75%
Total 16 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 4 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Creatie vs Evolutie part 2
Justice(hmm nu mi se pare inchis threadul asta :|)
[Image: 242idki.png]
BANG.
.Chorus Romance says Good Night.
Deci, discutia s-a sfarsit, thread-ul s-a inchis, iar eu am castigat. Sincere pareri de rau invinsilor. Smile
=)))))))))))))))))))))))))
si mai zici de mine ca sunt naiv. out. =)))
Kiss2
.Chorus Romance says Good Night.
(07-21-2010, 06:05 PM)ufy Wrote: =)))))))))))))))))))))))))
si mai zici de mine ca sunt naiv. out. =)))
Kiss2

Asta e replica unui om care recunoaste ca e invins. Succes Wink again
hehe. desteptul cedeaza primul, iubire Kiss2
.Chorus Romance says Good Night.
Avand in vedere faptul ca vechiul topic cu aceasta tema e inchis, si ca am chef de niste dezbateri serioase privind originea universului, pamantului, omului si daca varsta pamantului e ori de aprox. 6000 de ani ori de 4,5-4,6 milioane de ani, so on and so forth...
Deci daca sunt intrebari, nelamuriri, incertitudini nu va opreste nimeni sa vi le exprimati.
DUMNEZEU
(09-14-2010, 07:13 PM)Havoc Wrote: DUMNEZEU

"Ce vrei sa spui cu asta?" (copyright - Iustin)

Nu exista nici-o dovada stiintifica care sa dovedeasca aparitia universului si a vietii din nimic. Teoria Evolutiei este dupa parerea mea cea mai prosteasca si periculoasa teorie care a existat vreodata.
Dr. Kent Hovind ofera o recompensa de 250 000 de dolari oricarei persoane care ii poate oferii o dovada stiintifica pentru teoria evolutiei.

Quote:When I use the word evolution, I am not referring to the minor variations found in all of the various life forms (microevolution). I am referring to the general theory of evolution which believes these five major events took place without God:

1. Time, space, and matter came into existence by themselves.
2. Planets and stars formed from space dust.
3. Matter created life by itself.
4. Early life-forms learned to reproduce themselves.
5. Major changes occurred between these diverse life forms (i.e., fish changed to amphibians, amphibians changed to reptiles, and reptiles changed to birds or mammals).

Atat creatinismul cat si teoria evolutiei sunt religii, pentru ca nu pot fi dovedite stiintific. Oamenii tind sa creada ca e vorba despre "Stiinta vs. Religie", de fapt e vorba despre "Relige vs. Religie" ... daca vreti dovezi stiintifice pro creationism, care sa dovedeasca ca pamantul e tanar, ~6000 de ani, anuntati-ma... Grin
LOL tu chiar crezi ca pamantul are 6000 de ani ? OMFG


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)