Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 3 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Amnesia: The Dark Descent
#1
Salutare gothicari si gameri!
A aparut jocul Amnesia the Dark Descent pe 8 luna asta,un joc horror mult asteptat in care din cate am inteles in care te lupti cu nebunia.
Inchideti lumina,trageti scaunul aproape de monitor, dati volumul la maxim si pregatiti-va de cateva sperieturi pe cinste.
Avand in mana un simplu felinar,nicio sabiuta sau macar vreun bat, personajul principal trebuie sa evite monstrii unui castel si sa rezolve puzzle-urile. Fondul sonor e unul mai mult decat infricosator. Uitati-va la review sa intelegeti mai multe.
http://www.youtube.com/watch?v=RYeCwtksTgU

Eu unul nu as juca acest joc.Voi?
replyReply
#2
din ce-mi zici tu, suna interesant.
dar dupa ceva experiente in jocuri horror, chiar cred cu tarie ca niciun joc care o sa apara de acum incolo nu o sa bata Silent Hill sau mama jocurilor horror, Nosferatu.
.Chorus Romance says Good Night.
replyReply
#3
presupun ca asa e dar cu cat grafica unui joc e mai buna si e mai aproape de real, cu atat e mai infricosator. si in materie de horror, poate sa fie un monstru cu 7 capete sau mai stiu eu ce, tot mai infricosator este ceva sa zicem plauzibil cum ar fi oameni posedati, zombie sau o chestie human-like.
replyReply
#4
nu prea sunt fan jocurilor horror, dar jocul pare interesant
replyReply
#5
Acum l-am luat si eu ! Sper sa imi placa
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#6
l-am jucat cam 1h 30 min; te sperie bine, da' rar, eu unul m-am plictisit repede
[Image: 29lip2u.png]
replyReply
#7
habar nam la misiunea 1 acolo dupa ce iei scrisoarea nush unde tre sa merg

gata am vazut maneta aia
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#8
io am jucat silent hill 2 am trecut ogramda pe urma a trebui sa reinstalez windowsu si s a dus jocu cu salvarea :|
Raarrrrrrr!ME smash@!You die!!
replyReply
#9
iao de la capat
[Image: 242idki.png]
replyReply
#10
bahh ma doare capu
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)