Thread Rating:
  • 2 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic HARDCORE CHALENGE(experience the pain)
#1
Acesta este Gothic Hardcore Chalenge si principalele obiective sunt:

Sa nu mori!
Sa nu dai load game!

Pentru a preveni descalificarea resptectati aceste reguli(si fara spam):

Fii cu bun simt!

Nu puteti da load game, daca face-ti o greseala asta e mergeti mai departe.Pentru a preveni asta salvati pe o singura salvare.Cand mori, jocul s-a terminat.

Pentru un inceput alegeti-va un nume al caracterului.

Fara parole.

Fara moduri.

Aceasta provocare este pentru cei mai impatimiti fani Gothic.

Inscrieti-va aici sub formatul:

Game:
Nick character:
The Game:
O scurta prezentare despre ce vei face in jocul respectiv:

Aici puteti posta ce a-ti facut in joc pana in momentul actual(fara alte teme de discutii).

Cand muriti asta e....Veti spune acest lucru sub acest format:

Name:
Guild:
Level:
Chapter:
Curent Equipement:
Near Death:
Screenshot:

Daca vreti sa incepeti de la capat va faceti alta inscriere cu formatul afisat mai sus.

Enjoy and don`t cheat.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#2
Nick character:Nameless Hero ( I'm the first, so I choose) Grin
Game: Gothic 3
O scurta prezentare despre ce vei face in jocul respectiv: Ajuns in Ardea, am vazut ca e atacata de orci! Incercand sa ii ajut, am aflat ca Xardas ii conducea! Misiunea mea principala era sa ma intalnesc cu Xardas, dar am aflat ca mai erau cateva locuri cu rebeli care incercau sa lupte contra orcilor! M-am alaturat cauzei lor si asa mi-am inceput povestea!
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#3
Nick character: Bladenos (pp ca v-ati dat seama ca vine de la adanos)
Game: Gothic 2
Prezentare: Ma voi alatura paladinilor (doh, doar cu ei termini cel mai usor jocul) si la sfarsit (adica prin ch 5) voi "elibera" Khorinisul din mainile lor Grin...glumesc Grin
I'll give you an update when i'll be in ch 2
i can't wait to taste the blood >Grin
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#4
Jurnal: Dupa ce am ajuns in Montera am aflat ca si acolo era un spion al rebelilor care planuia un atac contra orcilor si mercenarilor! Am facut misiunile din locuitorilor Monter-ei pentru a mai castiga niste bani si a nu fi banuit! Acum noua mea locatie este spre Okara, unde ma va duce Rufus, dupa ce i-am promis ca il voi ajuta sa scape!

Era sa mor de 2 ori: la lupi, si la 1 shadowbeast
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#5
Foarte buna ideea Carnage, cred ca am sa ma bag si eu. Oricum, atata vreme cat participantii sunt oameni de incredere, mai ales ca nu ii putem verifica, si nu folosesc Load game sau Marvin, F8 si K, jocul va fi o adevarata provocare si cred ca va parea mult mai real, mai ales ca stim ca nu exista decat o sansa si nu vom mai face cum facem deseori (ne punem viata in pericol in joc cu principiul "Ce-o fi o fi, dau load daca mor").

Inspirat de aici si dintr-un topic de pe alt site, am sa ma gandesc si la alte modalitati de a juca Gothicul in mod HARDCORE (voi avea nevoie si de "licenta" de la carnage sa nu fiu acuzat de plagiat).
replyReply
#6
(10-08-2010, 07:27 PM)Edg Wrote: Foarte buna ideea Carnage, cred ca am sa ma bag si eu. Oricum, atata vreme cat participantii sunt oameni de incredere, mai ales ca nu ii putem verifica, si nu folosesc Load game sau Marvin, F8 si K, jocul va fi o adevarata provocare si cred ca va parea mult mai real, mai ales ca stim ca nu exista decat o sansa si nu vom mai face cum facem deseori (ne punem viata in pericol in joc cu principiul "Ce-o fi o fi, dau load daca mor").

Inspirat de aici si dintr-un topic de pe alt site, am sa ma gandesc si la alte modalitati de a juca Gothicul in mod HARDCORE (voi avea nevoie si de "licenta" de la carnage sa nu fiu acuzat de plagiat).

Hai sa discutam aici Wink
[Image: 242idki.png]
replyReply
#7
Nick character: Vanea Haha.
Game: Gothic 1
Prezentare: Vreau sa ma fac Fire mage... nu am investit decat in mana pana acum, dar am facut rost de forta prin potiuni si misiunea lui Horatio. Am terminat misiunile in toate taberele (chapter 1) si acum merg sa ma fac shadow. Am batut 4 oameni si am omorat unul din greseala, si era sa fiu ucis de 2 ori... o data am cazut de pe pod si am ramas cu 5 la viata, si a doua oara era sa ma bata shrike, dar am iesit de la el din casa in ultimul moment. Am rupt lock-pick-uri la greu, dar merge jocul si e foarte faina senzatia Haha.
replyReply
#8
Nick character:Mephisto
The Game:Gothic 2 Notr
O scurta prezentare despre ce vei face in jocul respectiv:Ma duc si ma bat cu Raven Smile El loveste cu sabia lui Claw of Beliar. eu barez dar ma loveste traznetul si imi ia mult damage atunci tin bine arma in mana si il pocnesc pe adversar in cap :| si dupaia imi folosesc mana sa ma apar de pumnii adversarului. Dar ceva imi scapa ca el ma tranteste la pamant si ma trimite in abyss Haha cu un portal teleportor :|. Acolo imi fac drum prin Abyss sau Lumea lui Beliar
replyReply
#9
Game: Gothic 1
Name: Carnage
Guild:none
Level:1
Chapter:1
Curent Equipement:none
Near Death:none
Screenshot:none

Ok astazi incep si eu aceasta provocare, dupa cateva ore de joc revin cu detalii Grin.
[Image: 242idki.png]
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,703 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 397 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 1,986 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,487 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 1,983 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,056 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,504 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,392 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,159 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim
  Gothic 3 CM 3.0+Quest Pack in limba romana Grim 12 4,920 10-08-2016, 10:21 AM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)