Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic HARDCORE CHALENGE(discutii)
#1
Orice nelamurire sau alte discutii in legatura cu provocarea o veti posta aici.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#2
Oricine e bine venit sa-si spuna ideea hardcore.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#3
Primele idei:

MODUL MINERULUI: (Gothic 1)
Daca v-ati plictisit sa va plimbati prin colonie cu URIZEL si armura de cristale pe voi, nimicind tot ce se poate, va recomand sa folositi noi 'jucarii': Pe tot parcursul jocului, purtati doar pantalonii sau hainele minerului, iar ca arme folositi pumnii si tarnacopul. E posibil, dar trebuie foarte multa forta. Tot ce inseamna furt este permis, iar incaierarile chiar incurajate, dar orice alta armura, arma sau vraja sunt interzise (sunt permise vrajile care folosesc pentru a indeplini misiuni, cum ar fi transformarea in gandac). Save game si Load game sunt de asemenea permise (riscul este prea mare).

MODUL EROULUI:
De vreme ce poate fi numit erou, de ce sa nu fie pe bune: Fara furt, fara spart lacate, fara accesat zone interzise, fara incaierari, diplomatie la maxim, cat mai putini, eventual niciun om ucis, fara magiile lui Beliar. In cazul in care personaje gen Mud va urmaresc, luati-le dupa voi, iar in cazul in care se sperie, intorceti-va pentru a fi siguri ca au ajuns in regula inapoi acasa. Frustrant, da, dar eroii sunt eroi. Save si Load permise.

MODUL VRAJITORULUI:
Ceea ce la inceput ar putea parea imposibil, pe parcurs s-ar putea sa devina mult mai usor decat de obicei. Inca de la inceput evitati orice fel de arma: Doar pergamente, magie, energie, magie iar si rune. Nu investiti in nimic altceva decat energie, rune si tot ceea ce tine de magie. In cazul in care trebuie sa luptati intr-o arena (Gothic 3) folositi-va de magie (weak, poison, etc), pumni si picioare. Artefactele de tot felul si potiunile de tot felul sunt permise totusi, inclusiv cele pentru forta, dexteritate si asa mai departe. La fel pentru save si load.

MODUL MACELARULUI:
Macelariti orice inseamna monstru, inamic, animal si va iese in cale. Bateti pe oricine comenteaza si faceti-va dreptate cu sabia. Mai simplu nici ca se poate.

Mai multe idei (eventual mai bune) in curand.
replyReply
#4
imi place prima si a 3 idee oricum toate sunt bune Haha
[Image: 242idki.png]
replyReply
#5
Sa stii ca optiunea eroului e exact stilul meu . Mud era alive la sfarsitul G1-ului, mai mult chiar l-am dus pana in new camp, evident dupa ce am omorat orice vietate din cale.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#6
ideea a 4-a e un fel de "RAMPAGE MODE"
o sa incerc Grin
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#7
modul freelancer-ului:
pe parcursul jocului, nu ajutati pe nimeni, nu faceti side questuri, doar story questuri si join-camp questuri
orice fel de arme, armuri, magii sunt permise
save si load permise (doh)

cred ca asta e cel mai greu (daca nu chiar imposibil) challenge
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#8
De unde puncte lp?
Daca iti place Gothic da click pe imagine
[Image: vfU3.gif] [Image: DQeK.gif]
replyReply
#9
din hunting si questuri disponibile Grin
am zis ca asta-i foarte greu
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#10
Modul druidului:
Pe tot parcursul jocului, in toate luptele (exceptand luptele de provocare, din arena si asa mai departe), prin padure, cu orci, animale, sau in eliberarea oraselor, folositi magiile, potiunile si pietrele de transformare (pe cat posibil). Pe scurt: luptati cat mai mult sub forma unei creaturi.

Modul necromantului:
Modulul magicianului + Folositi doar magie neagra, iar in lupte invocati cat mai des creaturi care sa se sacrifice pt voi.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Remake Szekemri 59 6,721 03-19-2024, 07:43 PM
Last Post: Cyrus35
  Discuţii gothice generale Szekemri 238 69,734 11-30-2022, 04:04 PM
Last Post: Cyrus35
  20 ani de Gothic 2 Cyrus35 0 403 11-27-2022, 09:05 PM
Last Post: Cyrus35
  Să jucăm Gothic 1 pentru prima dată - 2018 FrenzyRageQuit 2 1,989 02-09-2018, 10:33 PM
Last Post: FrenzyRageQuit
  Gothic 2 Gold Edition problema ZeKo 3 2,495 07-05-2017, 10:04 PM
Last Post: ZeKo
  gothic 4 probleme cu incarcarea salvarilor danclaudiu95 2 1,989 06-27-2017, 09:21 PM
Last Post: cornel
  Download Gothic iReal2015 2 2,057 12-18-2016, 10:25 PM
Last Post: iReal2015
  Gothic 2 - Nelamuriri simba10 0 1,509 11-16-2016, 12:01 AM
Last Post: simba10
  Gothic 2 Velaya directX in romana Grim 4 2,401 10-30-2016, 10:24 AM
Last Post: Grim
  Gothic III Forsaken Gods in limba romana Grim 2 2,162 10-15-2016, 02:44 PM
Last Post: Grim

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)