Thread Rating:
  • 1 Vote(s) - 5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
coduri
#1
Propun sa spunem ce coduri mai speciale stim si de ce folosim.

Incep eu:la gothic 2 NOTR scrieti insert itemh (restul apare singur) apare un npc pe care il omori cu comanda kill la el gasestei:toate armele,documentele,potiunile,armurile(apar doar daca il controlati folosind "O"),amuletele(incusiv ochiul lui INNOS spart,fara putere,plin cu putere),inelele,obiecte,10 inimi de dragon din fiecare(ice,fire,swamp,rock).

eu folosit codurile in special sa controloz oameni pentru amuzament,sau sa bag 10 troli in port etc.

Laws are like medicine: They generally cure an evil by a lesser or a passing evil.
replyReply
#2
(08-22-2011, 10:55 PM)cornel Wrote: Propun sa spunem ce coduri mai speciale stim si de ce folosim.

Incep eu:la gothic 2 NOTR scrieti insert itemh (restul apare singur) apare un npc pe care il omori cu comanda kill la el gasestei:toate armele,documentele,potiunile,armurile(apar doar daca il controlati folosind "O"),amuletele(incusiv ochiul lui INNOS spart,fara putere,plin cu putere),inelele,obiecte,10 inimi de dragon din fiecare(ice,fire,swamp,rock).

eu folosit codurile in special sa controloz oameni pentru amuzament,sau sa bag 10 troli in port etc.

Asa ceva se poate si la G1: insert pc_rockeffeler (trebuie doar sa scri "i" apoi pc_rock si apare singur ah si shift + ? pentru _).
Pai in G1 insert Stonegolem Haha sau eternul insert ch si sh (caracterhelper si storyhelper).
Aaa! Sa nu cumva sa uit! Dupa ce ati scris marvin (G1) apasati din nou s/b si scrieti "marin" pentru 1000 ore si "marind" pentru ca toti oamenii sa devina slabi ca scheletiii dar cu capul si corpul normale si sa cititi o poezie de Jonh Kents sau ceva de genul.
Le-am gasit pe ceva site.
Fighting back!...
replyReply


Forum Jump:


Users browsing this thread: 3 Guest(s)