Thread Rating:
  • 7 Vote(s) - 4.14 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic IV: Ajutor
#1
Hai sa va ajutati aici.
[Image: 242idki.png]
replyReply
#2
sooo:
stie careva cum naiba se urca in mina din spatele tavernei?
ca io m-am plictisit sa caut
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#3
Te ajuta cetateanul care sapa in mina.
replyReply
#4
mda...care cetatean???
ca io is inca in camera aia cu ranger chest si mancare
io la cetateanu ala tre sa ajung Sad
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#5
Incaperea din spatele tavernei este iesirea din mina.Trebuie sa intri in mina urmarind harta si indicatoarele.Acolo gasesti cetateanul(un miner adica).Asta iti cere o favoare dupa care sparge peretele spre galeria care duce pana in incaperea din spatele tavernei.Nici nu mai stiu daca gasesti ceva important acolo,ca am jucat in mare viteza pentru ca mi s-a parut plictisitor.L-am terminat aseara.
replyReply
#6
aaa
ok
mersi
May you be half an hour in heaven before the devil knows you're dead.

Back from the dead. Not alive yet though.
replyReply
#7
(10-16-2010, 11:56 AM)old nick Wrote: L-am terminat aseara.

ai terminat jocul full?
[Image: 242idki.png]
replyReply
#8
Da l-am terminat si sunt cam dezamagit.E destul de liniar,cred ca am rezolvat toate questurile,dar tot repede s-a terminat.Nu seamana deloc cu Gothic.E un joc simpatic dar nu e Gothic.
replyReply
#9
cat timp tia luat? cum e povestea
[Image: 242idki.png]
replyReply
#10
Pai mi-au trebuit 2 zile sa-l dovedesc.E adevarat ca am "butonat" de la 8 dimineata la miezul noptii(cu pauze cu tot).Recunosc ca m-am grabit,voiam sa vad cum evolueaza povestea.M-a intrigat faptul ca trebuie sa "ma" razbun omorandu-l pe nameless.Dar nu se intampla asa ceva(ar fi fost culmea,dupa ce JoWood a omorat seria Gothic),totul se termina cu bine.Apar Diego,Gorn ,Lester,Milten,Merdarion si alte personaje din serie precum si foarte multe arme din Gothic 3 :paladin sword,wrath of innos,etc.Din pacate,astea sunt singurele legaturi cu seria,nu-mi place sistemul de lupta,skill-urile,atmosfera jocului.Nu poti sa dormi ca in Gothic dar nici sa astepti ca in Oblivion(sau nu am aflat eu cum sa fac),asa ca a fost penibil sa alerg noaptea prin mlastina dupa paianjeni,ca tampitu'.Mai trebuie sa precizez ca am jucat pe easy,altfel trebuia sa pierd ore intregi lovind in stanga si in dreapta,mai ales in ultima cetate,Thorniara parca.Musteste de undeads greu de ucis(plictisitor mai ales din cauza sistemului de lupta).Click,click,click pana te ia somnu'.Gothic 1,2 si Risen au dupa parerea mea cel mai captivant combat system.Arcania e ...obositor(sunt subiectiv,recunosc).Faptul ca nu poti sa te abati prea mult de la poteca principala iti taie pofta de explorare pentru ca te opresti in ziduri invizibile,ca intr-un shooter.Astea nu mi-au placut.Ce mi-a placut acum:grafica e super(daca poti sa joci pe high) armele arata mai bine decat in Gothic 3,abilitatea de rostogolire e faina(eu nu folosesc scuturile in jocuri),povestea e destul de bine inchegata,desi putin cam superficial redata.Cam astea ar fi primele impresii personale referitoare la Arcania.Destul de interesant pentru un RPG.Foarte slab pentru un Gothic.
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic I: Ajutor Ducipal 465 236,856 10-29-2015, 04:38 PM
Last Post: XC Ianny ###
  Gothic 3 Forsaken Gods Naked 1 1,468 06-04-2015, 08:44 PM
Last Post: Hiperboreanul
  Gothic II - Night of the Raven: Ajutor maZe 1,015 347,574 05-11-2015, 08:55 AM
Last Post: Daenvgiell
  Gothic II Night of the Raven - Access Violation Ciocoflender 4 2,425 05-03-2015, 06:09 PM
Last Post: Ciocoflender
  Gothic III: Ajutor Szekemri 473 191,883 01-09-2015, 07:52 PM
Last Post: Cyrus35
  Gothic III - Forsaken Gods: Ajutor Cryssalis 63 15,075 10-22-2014, 02:58 PM
Last Post: TequilaMotto
  Gothic 3 - Forsaken Gods in limba romana Deneky 7 2,897 09-07-2014, 01:13 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 3 prescurtari Deneky 6 3,581 09-03-2014, 12:19 AM
Last Post: Deneky
  Gothic 2 Notr - rezolutie gigea 4 2,012 09-02-2014, 02:28 PM
Last Post: gigea
  Win7 Nu merge Gothic 2 meph144 4 2,602 07-18-2014, 06:45 PM
Last Post: meph144

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)