Thread Rating:
  • 0 Vote(s) - 0 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Discutie zeitati Gothic
#1
Sa zicem ca Gothic III s-a terminat cu Nameless alegand calea lui Xardas si a lui Adanos, si ca Saturas nu a avut timp sa arunce The Claw of Beliar in ocean, necalatorind pe mare (ci cu focusurile). Ce credeti, mai are acest artifact puterea pe care o avea inainte, sau si-a pierdut-o datorita inlaturarii influentei zeilor in lume de catre Nameless?
#2
Buna intrebare...
Insa nu cred ca aceste artefacte mai au vreo putere in lumea Gothic. Ma gandesc ca Xardas ti-ar fi cerut sa distrugi Claw of Beliar si Eye of Innos.
Probabil aceste artefacte aveau putere NUMAI daca daca existau si obiectele care aduceau influenta zeiilor pe lume.
Insa e un pic cam paradoxala treaba: Claw of Beliar si Eye of Innos sunt obiecte care aduc influenta in lumea gothic.

Deci parerea mea finala este ca Saturas a aruncat Claw of Beliar in apa, in timp ce era in Jarkendar. Avea timp destul din chapter 3 pana in chapter 6.
Si cu Eye of Innos, cred ca l-a luat Xardas cand te-a vizitat ultima oara.
#3
Helper, pai si daca The Claw se afla inca la Saturas, iar, sa zicem, Nameless i-a dat The Eye of Innos lui Milten (sau unui alt Magician de Foc mai Inalt), crezi ca aceste doua artifacte mai au vreo influenta asupra oamenilor? (Daca da, atunci ar putea reprezenta calea de "reintoarcere" a zeilor in lume.) Hmm... :-!-:
#4
Chiar daca Saturas a luat puterea din Claw of Beliar si a aruncat-o in ocean, adeptii lui Beliar o pot gasi si ii pot reda magia printr-un ritual la fel cum Pyrokar, Vatras si Xardas au refacut The Eye of Innos dupa ce a fost distrus de Seekers, observati logica mea? :-D-: Dar pentru asta ar trebui sa apara in Gothic niste magicieni mai puternici... Si nu cred ca the claw si the eye vor juca un rol important in viitor, e timpul pentru ceva nou.
Influenta zeilor in lumea Gothic nu cred ca e complet inlaturata, raul gaseste tot timpul metode noi de a corupe omenirea, binele se afla acolo sa combata raul, si Adanos, el e reprezentat de Preserver (cum a fost numit eroul de Saturas in NotR), la care pana la urma ajung toate artefactele celor 2 zei aflati in razboi. Despre asta e vorba in Gothic, conflictul zeitatilor, de acord? Innos vs Beliar, orci vs oameni, antiteze...... si un Decider.
DAR... daca... doar daca Innos si Beliar "raman pe drumuri" si nu mai au influenta in lume, atunci trec in prim-plan The Forsaken Gods, despre care un stim nimic inca... o sa aflam mai multe raspunsuri in add-on...
[Image: bannersigmi2.jpg]
#5
d0rynpl Wrote:Helper, pai si daca The Claw se afla inca la Saturas, iar, sa zicem, Nameless i-a dat The Eye of Innos lui Milten (sau unui alt Magician de Foc mai Inalt), crezi ca aceste doua artifacte mai au vreo influenta asupra oamenilor? (Daca da, atunci ar putea reprezenta calea de "reintoarcere" a zeilor in lume.) Hmm... :-!-:
Pai de ce ar mai tine o asemenea arma mortala Saturas? La ce i-ar putea ajuta lui?
Daca eram Saturas, o aruncam in prima clipa.
Totusi, ca sa-ti raspund la intrebare, poate cele doua obiecte erau legate direct de lupta intre Human si The Beast(nameles si Undead Dragon). Odata ce lupta lor s-a sfarsit, cele doua obiecte si-au pierdut puterea.
Si alex, este imposibil sa mai gasesti ceva din ocean, mai ales ca Saturas e magician al apei Grin.
#6
Totul e posibil intr-o lume cu dragoni, morti vii, magie si creaturi mitice. Cine stie la ce se gandesc developerii...
Inca ceva despre Eye, poate l-au luat piratii o data cu toate proviziile si echipamentul cand au furat corabia.
[Image: bannersigmi2.jpg]
#7
chiar, asta ar fi explicatzya logica. sa fi furat piratzii "Eye" shy nu shyau ce sa faca cu el
In this world to be a human it's dangerous, but to be an assassin it's awesome!
#8
...sau poate Saturas a pastrat Craw fiind "posedat" de ea...astfel adepti lu' Beliar ar fi avut un mag puternic fiind in stare sa reactiveze Craw of Beliar...
Winnetou avea un VolksWagen, asa il chema pe cal
#9
Buna ideea asta cu furatul "Eye" de catre pirati .
You are a Mora !


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Gothic Multiplayer Moderation 1 1,729 07-13-2014, 10:22 AM
Last Post: Szekemri
  Proiect:Seria Gothic in romana ajerk 3 2,247 06-29-2014, 12:52 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 Unknown Land Cryssalis 22 8,493 02-05-2014, 04:12 PM
Last Post: Cryssalis
  Gothic Multiplayer Video/Pics BeoWulf 30 10,049 09-08-2013, 01:27 PM
Last Post: Edd
  Project Destiny Gothic Multiplayer daniels 11 5,029 08-28-2013, 04:28 PM
Last Post: cornel
  Gothic 2 night of the raven returning mod english sleeperoldman 1 2,421 08-13-2013, 07:39 PM
Last Post: Szekemri
  Gothic 3 english version Deneky 5 2,699 06-11-2013, 01:34 AM
Last Post: Deneky
  Gothic Multiplayer: Intrebari & Raspunsuri HeRoNaMeLeSs 52 14,959 05-30-2013, 04:22 PM
Last Post: Edd
  Ai mai juca Gothic daca... ? Edg 758 195,963 05-27-2013, 07:08 PM
Last Post: Bogdan
Wink Maxima-Gothic.RO HeRoNaMeLeSs 13 4,582 05-07-2013, 03:56 PM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 2 Guest(s)