Poll: Votati, atata tot:
You do not have permission to vote in this poll.
The Elder Scrolls
6.12%
3 6.12%
Gothic series
89.80%
44 89.80%
Ma abtin
4.08%
2 4.08%
Total 49 vote(s) 100%
* You voted for this item. [Show Results]

Thread Rating:
  • 4 Vote(s) - 3.5 Average
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gothic vs T.E.S. - contest
#1
Avantaje Gothic vs. avantaje The Elder Scrolls
Tot ceea ce poate fi numit o comparatie intre aceste doua rpg-uri trebuie postat aici.
Ce se poate face in Gothic si nu se poate in TES, & vice-versa.

Voi incepe eu, nu cu ideile mele, ci cu ale altora. ( voi fi echidistantTongue )

Gothic 3 vs Oblivion (from level) :

"Este foarte bine că în Oblivion este un engine fizic şi nu este chiar nicio problemă că în Gothic 3 acesta lipseşte, jocul nu este deloc afectat. E limpede?”

"În jocul din seria TES grafica este minuţios şlefuită, iar efectele vizuale sporesc impresia că tocmai a trecut femeia de serviciu pe acolo şi a şters praful, sau, dimpotrivă, a trecut o echipă de restauratori care au aşezat praf şi mizerie cu profesionalism, ca să dea impresie de autenticitate.”
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#2
eu vot pentru oblivion Smile g3 nu mia placut ca oblivionul Tongue
replyReply
#3
Votez Gothic,indiscutabil.Desi Oblivion a fost mai bine optimizat si mai bine realizat din punct de vedere tehnic,nu are nici sare ,nici piper.Oblivion e un joc sters,lipsit de acel ceva care te tine in fata calculatorului.Singurul lucru care m-a determinat sa-l joc a fost speranta ca de la un moment dat va deveni mai interesant.M-am inselat.De la un moment dat devine complet banal.Gothic 3,din punctul meu de vedere,desi a fost considerat cel mai slab din serie,in ciuda bug-urilor si proastei optimizari,cred ca are acelasi farmec ca primele doua parti,ba chiar si ceva in plus,asa cum ne-au obisnuit cei de la PB.As spune ca Oblivion este o mare realizare tehnica,in timp ce Gothic 3 este o mare realizare artistica,iar eu o prefer pe cea din urma.
replyReply
#4
Eu aleg Gothic-ul fara nici o ezitare, pentru ca in TES, oricat am incercat, nu am putut gasi atmosfera din Gothic.
Totusi are si TES unele avantaje precum grafica si optimizarea (in oblivion).
Gothic: are personaje memorabile.
Tes: are NPC-uri care se misca ca niste roboti, fara nicio logica.
Cum zicea si cel din Level, totul este mult prea aranjat in TES...In gothic totul e asa cum trebuie sa fie(cu buguri, cu tot).
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#5
off :|:|:|:| credeti ce vreti eu sincer nam ce sa mai zic Tongue
replyReply
#6
(02-05-2011, 04:17 PM)Cryssalis Wrote: off :|:|:|:| credeti ce vreti eu sincer nam ce sa mai zic Tongue

nu zic ca nu s-ar putea sa fie fain...la fel cum la gothic a trebuit un timp de acomodare cu gameplay-ul si cu altele, poate asa trebuie si la TES.
Tu l-ai terminat (TES-urile)?
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#7
numai 1 Tongue oblivion celelalte pfff Smile
replyReply
#8
(02-05-2011, 07:41 PM)Cryssalis Wrote: numai 1 Tongue oblivion celelalte pfff Smile

si gothic-uri cate ai terminat? Tongue
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply
#9
toate inafara de g3 fg si arcania Haha
replyReply
#10
(02-05-2011, 11:35 PM)Cryssalis Wrote: toate inafara de g3 fg si arcania Haha

Deci ti-a placut mai mult Gothic-ul, daca le-ai terminat pe toateTongue.
Apropo, la dificultate care e mai greu? Ca nu am prea jucat Tes-urile.
----------------Worldofgothic----------------
---------PLAY
replyReply


Possibly Related Threads…
Thread Author Replies Views Last Post
  Care RPG (non-Gothic) va lasat cu "gura casca" Andrey 102 33,256 10-04-2013, 07:56 AM
Last Post: Carnage
  Gothic 5 / Arcania II Zamolxis1 27 11,970 02-10-2013, 11:52 AM
Last Post: HeRoNaMeLeSs

Forum Jump:


Users browsing this thread: 1 Guest(s)